6.sınıf labsız bty dersi etkinlik önerileri

Kodla Büyü

sevgiklnc

Üye
Merhaba Hocalarım,
Bilgisayar lab ı olmayan bir okulda bty öğretmenliği yapmaya başladım. Görevde yeni olduğum ve bir lab a sahip olmadığımız için öğrencilerin dikkatini derse nasıl çekerim ne gibi uygulamalar yaptırabilirim bilemiyorum :S Tecrübeli hocalarım bu konuda yardımcı olursa çok sevinirim :alkis: . Teşekkürler.

Hocam lab bizde de yok . sunum şeklinde işliyorum akıllı tahtadan . Forumda sunular mevcut.1.ders böyle geçiyor. Defter tutturmuyorum , kitap da aldırmadım . İzlettiğim sunulardaki bilgileri ders notu olarak kullandırıyorum öğrencilere . 2.ders code.org ya da eğitsel oyunlar oynatıyorum. Stracth da anlatabilirsiniz. Kablosuz klavye ve mouse aldım . Word excel den öğrencileri tahtaya kaldırarak uygulama yaptırdım geçen sene 2.dönem . Ama akıllı tahta yoksa kitap aldırıp önemli yerleri yazdırılabilir.Kartondan bilgisayar kasası yaptırılabilir vs ...

etkileşimli tahta...
antropi uygulamaları,
paint uygulamaları yaptırılabilir hocam.
zaten çocuklar bilgisayarı biliyoruz diyorlar, onu oyuncak zannettikleri için, açıp oynamasını biliyorlar, oyunun mantığından bile haberleri yok. bir bayrak bile çizemiyorlar.

Geri