6-7-8 ler için hangi basamakları seçtiniz?

Kodla Büyü

destinaa88

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar. öncelikle mem'e giderek zar zor bir kılavuz kitap bulduğumu belirtmek isterim. öğrencilerimin hiçbirine çalışma kitabı gelmedi. geçen sene basamak seçme özgürlüğüne dayanarak 6. sınıflara 5. basamak, 7'lere 6, 8'lere de 7. basamak seçmiştim. bu sene kılavuzlar değişmiş fakat 1-5. basamak kılavuzu yok. 8. basamağı işlemek istemiyorum, çünkü çocuklar anlamıyor, boşa zaman kaybı, hem bir basamak aşağıdan gittiğim için bu sene de devam etmek istiyorum. sizce ne yapmalıyım? tekrar birer basamak alttan mı alsam, geçen senenin 1-5. sınıf kılavuzundan yararlanıp, müfettişler sıkıntı çıkarır mı?

valla ben de 6. sınıflarda seçilmedi.
7'ler için 6. basamağı, 8'ler için de 7. basamak kitaplarını istedim geldi. sizin durum biraz karışık. 5. basamak diye bişey kalmadığı için nasıl yaparsınız bilemem...

hocam merak etme müfettişin 1-5 basamağın kalktıgından bile haberi yoktur bence! :lol:

bize de ne klavuz geldi ne çalışma kitabı. eski klavuzumla birlikte yenisinin pdf ini kullanacağım.ben 6. sınıfa 4. basamak. 7. sınıfa 5, 8. sınıfa da 6. basamak olacak şekilde yaptım planımı. çalışma kitabını da zeten hiç kullanmadım şimdiye kadar, çünkü hiç tam gelmedi, ya eksik gelir ya da yanlış basamaklar. eksikliğini de hissetmiyorum o yüzden. müfettişler de hiç sormadı hangi basamak, niye bu basamak falan diye. hatta ben onlara bizde basamak işi olduğunu zar zor anlatıyordum.

arkadaşlar ben de 4,5,6. basamak konularını veriyordum öğrencilere 2012-2013 yılında kullanılacak eğitim araçlarında sadece 6,7,8. basamak kitapları yer alıyor tebliğler dergisinde bu durumda 4 ve 5. basamak konularını seçmek yanlış mı olur sizler ne yapacaksınız

teşekkür ederim cevaplar için. az önce branşımda tek olduğum için yapmadığım zümremi yapmaya karar verdim ve hangi sınıfa hangi basamağı işleyeceğimi belirttim. ayrıca öğrencilere çalışma kitabının gelmediğini de belirttim. planımı da eski 4-5. kılavuzundan yararlanarak yapıcam.

SoNMeZ' Alıntı:
bize de ne klavuz geldi ne çalışma kitabı. eski klavuzumla birlikte yenisinin pdf ini kullanacağım.ben 6. sınıfa 4. basamak. 7. sınıfa 5, 8. sınıfa da 6. basamak olacak şekilde yaptım planımı. çalışma kitabını da zeten hiç kullanmadım şimdiye kadar, çünkü hiç tam gelmedi, ya eksik gelir ya da yanlış basamaklar. eksikliğini de hissetmiyorum o yüzden. müfettişler de hiç sormadı hangi basamak, niye bu basamak falan diye. hatta ben onlara bizde basamak işi olduğunu zar zor anlatıyordum.

hocam bende sizin yaptığınız şekilde yapmak istiyorum ama bu şekilde 2012-2013 yılına ait plan bulamadım sizde varsa paylaşırmısınız

aslında bende sizin gibi yapmak istiyordum, ama plan işini nasıl yapacağımı bilemediğimden iki haftadır, 6. sınıflara 6. basamak işliyorum. Ama hem öğrenciler hemde ben zorlanıyoruz. Öğrencilerin çoğu bilgisayar kullanmamış hayatında. bir ön test yapıp değiştirsem olur mu takip ettiğim basamağı?

ben 2-3 basamağı seçtim. Köy çocuklarına 7-8 basamağı nasıl anlatayım..?

hocam ben de köy okulundayım sırasıyla 1-2-3-4. basamakları vereceğim öğrencilere. daha fare tutmayı bilmiyorlar bizimkiler. sol tuşu kullansınlar diye sol tuşu etiketledim. gel bunlara 5. basamağı anlat.

Geri