512 mb ram 256 mb görünüyor.

Kodla Büyü

ayşecan

Aktif Üye
Arkadaşlar 256 mb lık ramin üzerine 512 mb lık ram ekledim önce ramlerin ikisinide gördü.Sonra sadece 512'yi görmeye başladı. Daha sonra bilgisayar açılmadı ve pci.sys dosyası bulanamadı hatasını verdi. Ram hatasını düşünüp 256 mb rami çıkardım. Fakat 512 lik rami 256 lık görüyor. Ne yapabilirim?

anakart ram slotları muhtemelen 256 mb ram i destekliyordur...bir tane 512 lik yerine iki tane 256 lık ram ekleyip bi daha denesene...

Bilgisayarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? (anakart, taktığınız ramın hızı falan)

Arkadaşlar önce 512 mb rami tek taktığımda görmüştü. Şu an yine sadece 512 mb rami takıyorum fakat 256 mb görüyor. Sorun ne anlamıyorum?

hocam ürün markasını yazarsanız modeli belli de . kendi web sitesinden bir bios update başlangıç disketi oluşturup bilgisayarı bu disketle başlatmalısınız. sonrası kolay o sizi yönlendirir. ancak doğru update dosyasını bulmak şart.

ramlarin saat frekansı uyuşmadığından birlikte çalıştırman mümkün değil, belki bios update yaparsan olabilir.

İkiside 400 yada 333 mhz olsaydı çalışırdı...

Hocam sadece 512 lik rami bile 256 lık görüyor. Bios update 'i yapabilirmiyim bilmiyorum ama deneyeceğim.

Geri