50 Bin Üyeden bu kadar tepki

Kodla Büyü
angel_33' Alıntı:
Dersleri geri vermeyi düşünseler bu sene 11. maddeyi çıkarmazlardı.2010-2011 e indirgemişler cümleyi.Öğrenciyi çarşıya pazara yüzme örğetmeye göndermeyi düşünüyorlar serbest etkinliklerde bilişim lafı geçmiyor bile.
Dersleri vereceklerine umudum yok.6-7-8 lerde de 2 saate çıkmaz.Tek çıkar yok Bt rehber öğretmenliği kadrosudur.Görevlendirmeyle bu iş yürümez.lütfen artık her kafadan bir ses çıkmasın ne istediğimize karar verelim ve uygulama yönünde gerekli adımları atalım.

:+1:

ya dersler kalkıyor bu belli AMAAAA görev tanımımız ve çalışma saatlerimiz bir ÖĞRETMENinkiyle aynı olmalı..

okulun öğrenci mevcuduna göre 2-3-4 rehber bilişimci atansın sabahçı öğleci çalışılsın...

bizim okulda 1500 öğrenci var 4 rehber öğretmen var 2si sabah 2 si öğleden sonra çalışıyor

4 tane de rehber bilişimci olabilir sabahçı öğleci olur

bizler de öğretmenlik mezunuyuz
biz de zaman yönünden bari öğretmen KALALIM artık..

kpss ye girer bankacı olurum memur olurum o zman memur gibi yapacaklarsa.. :eek: :shock:

Tamirci çırağı muamelesi görmemek için,niteliklerimizi tekrar kazanabilmek için bu olaya tarafsız kalmayalım.Şartlarımızı zorlayalım İstanbulda yarınlarımız için buluşalım...

Bana da öyle geliyor ki 10 15 öğretmenin gayreti ile nolacaksa olacak, önceki deneyimlerden bunu öğrendik. Yani biraz zor..

başka bir başlıkta yazdığımı yineleyim. Bir kısmımız öğretmenliği zorla yapıyor. Çocuklarla uğraşmak istemiyor. Odasına kapılıp çayını kahvesini içip sadece ihtiyaç olduğunda devreye girmek işlerine geliyor. Kimse kusura bakmasın ama durum bu. Devletin kadrolu internet kafecisi olmaktan hiç gocunmuyorlar. bugün 4. sınıflara ilk kez girdim. E-posta nedir anakart nedir office programı neye denir diye rastgele sordum. Hiçbiri bilmiyor. Çünkü daha önce kimse anlatmamış. Ama Türk Eğitim sistemine göre biz olduk. Baksana ders kaldırılıyor. Öğrencilerde alt yapı sular seller gibi. Öğretmenler tam donanımlı BT yi etkin kullanıyor. Bize iş kalmadı artıkları temizleyelim!

bugün 5lere de dersim vardı. Onlar ise word aktardıkları fotoğrafı istedikleri yere yerleştirmeyi hatırlıyorlardı. Publisher ile ufak tefek broşürler hazırlamayı da. Bi yandan keyiflendim, bi yandan kahroluyorum. Bu yüzden CEBİT'te her türlü göreve varım.

bence çoğunluk katılmak ister fakat İstanbul'a gelemeyenler (ulaşım-kalacak yer v.b. sorunu) ne yapacak.

mfk' Alıntı:
başka bir başlıkta yazdığımı yineleyim. Bir kısmımız öğretmenliği zorla yapıyor. Çocuklarla uğraşmak istemiyor. Odasına kapılıp çayını kahvesini içip sadece ihtiyaç olduğunda devreye girmek işlerine geliyor. Kimse kusura bakmasın ama durum bu. Devletin kadrolu internet kafecisi olmaktan hiç gocunmuyorlar. bugün 4. sınıflara ilk kez girdim. E-posta nedir anakart nedir office programı neye denir diye rastgele sordum. Hiçbiri bilmiyor. Çünkü daha önce kimse anlatmamış. Ama Türk Eğitim sistemine göre biz olduk. Baksana ders kaldırılıyor. Öğrencilerde alt yapı sular seller gibi. Öğretmenler tam donanımlı BT yi etkin kullanıyor. Bize iş kalmadı artıkları temizleyelim!

Ogrencilerin yetersz oldugu konusunda size katılıyorum ancak dersler ısrarla ya kaldırılıyor yada secmeli yapılıyor. lise hayatı oyunca bile bir defa ders alan bir sınıf 2. defa dersi goremiyor. Bu sorunların cozulmesi gerekir oncelikle bence.

çocuğa bu dersi önemsetmeden değil anakartı monitörle ekranın aynı şey olduğunu bile öğretemezsin!! yaşadık bunları ders seçmeli çocuk dinlemek istemiyor oyuna şartlanmış yaptırım yok yeni nesil zaptedilemiyor öğretmen de bi yırtıyo kendini iki yırtıyo ondan sonra ne haliniz varsa görün diyo.. naapsın yani anlatıyosun da dinleyen mi var??

çözülmesi gereken meseleler var önce bunlar hallolmalı.. o meseleler de işte burada açılan bütün başlıklar.. :!: :!:

ben ayvalıktan gelicem. kaç kişi olacaz çok merak ediyorum ama. 3 5 kişi olacağımız için tanışırız orda nasılsa...

Cebit çok umutlandırdı inşallah katılım ve ilgi hakkıyla olur da kendimize biraz güvenimiz gelir..

İnşaallah işe yarar ama ben hiç bir şekilde bizi duyacaklarını ya da dinleyeceklerini sanmıyorum yukarıdakilerin, hiç umudum yok yani

Arkadaşlar bende orada olacağım ancak sanırım sizlerle ortak paydada buluşamayacağız.

Öncelikle yeni yaklaşımda öğretmen rehber konumundadır ve öğrenci öğrenendir bu yaklaşımda ben olmadan bizim ders olmadan öğrenci ne yapabilir cümlelerini anlamam mümkün değil (bana sakın 20 senelik Matematik/Türkçe v.b. öğretmenleri gibi ben olmadan öğrenemezler cümleleri kurmayın sizler son 10 senede mezun olmuş yapılandırmacı yaklaşımdan başka birşey görmemiş kişilersiniz) bırakın pavlovculuk oynamayı.

İkinci olarak TEF lilere sözüm yok ancak BÖTE liler mezun olduklarında okullarda diğer öğretmenleri BT ile ders işleme konusunda motive etmek ve gerekirse onlara materyal sağlamak işleri ile uğraşacağımızı biliyorlardı. Eğer bilmiyorduk diyecekseniz önce gidip üniversitedeki hocalarınızdan hesap sorun.

lisedeyken hangi bilgisayar bölümü hangi işe yarar nereye atanır diye bilmediğimiz için yazdık biz bu bölümü ( öğretmenlik hakkında da öğretmen olmadan bi lise öğrencisi ne kadar şey bilebilir ki??) kazandıktan sonra da össye tekrar girmek için 2 yıl beklemek gerekiyordupuan düştüğü için, bu sürede hem konuları unutuyosunuz hem 2. sınıfı bitirmiş yolu yarılamış oluyosunuz ondan sonra da kaderinize razı oluyosunuz... eğer üniversitedeki hocalardan hesap sormayla çözülecek olsa gidip sorarız.. ama malesef..

siz neden kaderinize razı olup mezun olduğunuz bölümün işini yapmıyorsunuz??? muhtemelen bilgisayar mezunu değilsiniz..

bir çok arkadaşımız ben de dahil bu fuara katılamıyoruz, dolayısıyla bu durumda beni heyecanlandırmıyor bu konu.
doğruya doğru..
lisede iken gitmiştim ilk ve son olarak ve gerçekten çok istifadeli olmuştu benim için. ondan sonra da nasib olmadı.. ama gerçekten heyecan uyandırması için sürekli takip edilmesi gerekiyor ama maalesef şartlar el vermiyor..

angel_33' Alıntı:
Dersleri geri vermeyi düşünseler bu sene 11. maddeyi çıkarmazlardı.2010-2011 e indirgemişler cümleyi.Öğrenciyi çarşıya pazara yüzme örğetmeye göndermeyi düşünüyorlar serbest etkinliklerde bilişim lafı geçmiyor bile.
Dersleri vereceklerine umudum yok.6-7-8 lerde de 2 saate çıkmaz.Tek çıkar yok Bt rehber öğretmenliği kadrosudur.Görevlendirmeyle bu iş yürümez.lütfen artık her kafadan bir ses çıkmasın ne istediğimize karar verelim ve uygulama yönünde gerekli adımları atalım.

Hocam çok güzel açıklamış. Mantıklı ve makul olanı bu. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni

Fuara katılamıcam ama;
Arkadaşlar benim duyduğum en son haberlere göre önümüzdeki yıldan itibaren ilköğretim okullarındaki bt dersleri kalkıcakmış. Onun yerine bt öğretmenleri sabah 8'den akşam 17'e kadar okulda kalacak, diğer öğretmenlerin bt sınıflarını kullanımında ve okul idaresine yardımcı olacakmış. Ekders te haftalık 18 saat olarak ödenecekmiş.

yuceer' Alıntı:
Fuara katılamıcam ama;
Arkadaşlar benim duyduğum en son haberlere göre önümüzdeki yıldan itibaren ilköğretim okullarındaki bt dersleri kalkıcakmış. Onun yerine bt öğretmenleri sabah 8'den akşam 17'e kadar okulda kalacak, diğer öğretmenlerin bt sınıflarını kullanımında ve okul idaresine yardımcı olacakmış. Ekders te haftalık 18 saat olarak ödenecekmiş.
daha kotu bir duruma getirilemezdi bu iş.

arkadaşlar katılım sayısı çok az. ileride hepimizi formatör yaptıklarında burada sızlanmak yerine en azından "ben elimden geleni yaptım" diyebilmek adına katılalım.

technolog' Alıntı:
yuceer' Alıntı:
Fuara katılamıcam ama;

Herkesin tek sorunu çalışma saatleri 9-15 olsa bari en azından:(
tatillerimizi elimizden almazlar umarım:(

angel_33' Alıntı:
technolog' Alıntı:
yuceer' Alıntı:
Fuara katılamıcam ama;

Herkesin tek sorunu çalışma saatleri 9-15 olsa bari en azından:(
tatillerimizi elimizden almazlar umarım:(
bencede şimdiki formatörler sabah 8 akşam 5 okulda tatil de yok ee ne farkımız var idarecilerden?özlük haklarımızın acilen düzenlenmesi gerekli

bilerzen' Alıntı:
lisedeyken hangi bilgisayar bölümü hangi işe yarar nereye atanır diye bilmediğimiz için yazdık biz bu bölümü ( öğretmenlik hakkında da öğretmen olmadan bi lise öğrencisi ne kadar şey bilebilir ki??) kazandıktan sonra da össye tekrar girmek için 2 yıl beklemek gerekiyordupuan düştüğü için, bu sürede hem konuları unutuyosunuz hem 2. sınıfı bitirmiş yolu yarılamış oluyosunuz ondan sonra da kaderinize razı oluyosunuz... eğer üniversitedeki hocalardan hesap sormayla çözülecek olsa gidip sorarız.. ama malesef..

siz neden kaderinize razı olup mezun olduğunuz bölümün işini yapmıyorsunuz??? muhtemelen bilgisayar mezunu değilsiniz..

bilerzen forum yazarı o zaman rehber öğretmenlerden hesap sormak lazım. Kader derken ben kaderimin bu olduğunu bilerek geldim mezuniyete gelince Ege B.Ö.T.E. mezunuyum ve orada 3. sınıftan itibaren "canızı çok sıksada sizleri ilköğretim için hazırlıyoruz sizin işiniz orada bilişim teknolojilerini diğer derslerin eğitimde kullanım sürecine entegre etmek sizler liselerde görv almıyacaksınız" diye söylendi bir teknik lise mezunu olarak öğretmenime bende kendi okulumda öğretmen olmak isterdim deyince " sen orası için yetiştirilmioyrsunki bu hayal" cümlesini ilk duyduğumda 2. sınıftaydım bizim aramızda ben ilköğretim istemiyorum deyip özelde çalışmaya başlayan çok oldu.

Mellifica' Alıntı:
arkadaşlar katılım sayısı çok az. ileride hepimizi formatör yaptıklarında burada sızlanmak yerine en azından "ben elimden geleni yaptım" diyebilmek adına katılalım.

+1

sarı_sarı' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Mellifica' Alıntı:

+1

:alkis:

Cebitteki toplantıda o salon dolmalı hatta o salon yetmemeli salonun dışı dolmalı oraya gelen yazılı göresel basın, genel müdür yardımcımız ve yanındakiler burada sorun değil bayağı büyük bir sorun var çözülmesi gereken diye düşünmeli. Ayrıca üzülerek tüm forum okurlarına sesleniyorum istanbul elinden geldiğince orada olacaktır ancak o salonda zonguldağın, bingölün, batmanın, mersinin, muğlanın yani yedi bölgeden bir sürü ilin varlığı hissedilmeli. Çoğu arkadaşım burada olmak istediğini ama olamayacağını söylemiş. Allah kimseye göstermesin bu arkadaşlarımın anneleri-babaları ölümcül bir ameliyata giriyor olsa "valla mesafe uzak gelemem mi" diyeceklerdi. Bu benzetmem biraz ağır gelmiş olabilir ancak durum bu kadar kritik bir yere gidebilir. O salonda kaç kişi olursa olsun ses çıkacaktır eminim ancak oraya gelin ve KANUNİ yollara hakkınızı arayın ey forum okurları. Genel müdür yardımcısı orada bir sorun olduğunu anlayacaktır ancak nereden geldiniz diye sorarsa ve salonun %95 istanbul diye el kaldırırsa, bu işten bir sonuç çıkmazsa 3 gün sonra sınıf öğretmeni(sınıf öğretmenlerinden özür dileyerek örnektir sadece) olunca kimse başkasına kızmasın önce kendi takkesini önüne koysun. Herkes HAKKINI kendi arayacak.

Not: Bu forumdakiler artık alıştı sanırım :) tarzım agresif geldi ise kusuruma bakmayın.

Geri