50-55 bin ile hangi araç alınır?

Kodla Büyü

Kayra_Bilal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşalar 50 55 civarı alınabilecek dizel bir araç arıyorum ama kararsız kalıyorum sizce hangi aracı almalıyım.
1-auris
2-Clio
3-i20
4-c-eleyse
5-pejo 301
bu ve bunlara benzer başka da olabilir ama ne tavsiye edersiniz.

otomatik bulamazsınız belki ama manuel bulursunuz hocam. olmadı 2008 honda civic fd6 alırsınız. ama öncelikle auris bakın bence o fiyatlara. honda kullanabileceğin bir araba 70.000 civarı olur

Merhaba hocalarım;
Bu haftasonu Suzuki markasının SX4 modelini satın aldım. 2011 model 94 bin km otomatik vites 1.6 motor ve 120 beygirlik bentin+lpg li ve temiz bir araçtı. 49250 tl olarak ilandaydı ve 48 bin tl ile anlaşıp satın aldık. Satın almadan önce Suzuki SX4 incelemesi ve kullanıcı yorumlarını iyice araştırdım. Özellikle donanımhaberde açılan kullanıcı klübündeki yorumlar satın alma kararımda etkili oldu. Şimdi aracı kullanmaya başlayınca iyiki de almışım diyorum. Çevremde herkes 2. eli zayıf, yedek parça sıkıntısı yada usta sıkıntısı olur gibi yorumlar yaptılar. Hiçbirine takılmayın derim. Piyasada 1.6 motor 120 beygir otomatik vites 48-50 bin fiyatlarında hangi aracı satın alabilirsiniz? Diğer marka modellerin ancak ağır hasar kayıtlısını bu fiyatlara bulabilirsiniz. Araç hem şehir içinde hem şehir dışı uzun yolda rahat bir kullanımı var. Yakıt tüketimi de gayet ideal. Bir araştırın derim...

Merhaba hocalarım;
Bu haftasonu Suzuki markasının SX4 modelini satın aldım. 2011 model 94 bin km otomatik vites 1.6 motor ve 120 beygirlik bentin+lpg li ve temiz bir araçtı. 49250 tl olarak ilandaydı ve 48 bin tl ile anlaşıp satın aldık. Satın almadan önce Suzuki SX4 incelemesi ve kullanıcı yorumlarını iyice araştırdım. Özellikle donanımhaberde açılan kullanıcı klübündeki yorumlar satın alma kararımda etkili oldu. Şimdi aracı kullanmaya başlayınca iyiki de almışım diyorum. Çevremde herkes 2. eli zayıf, yedek parça sıkıntısı yada usta sıkıntısı olur gibi yorumlar yaptılar. Hiçbirine takılmayın derim. Piyasada 1.6 motor 120 beygir otomatik vites 48-50 bin fiyatlarında hangi aracı satın alabilirsiniz? Diğer marka modellerin ancak ağır hasar kayıtlısını bu fiyatlara bulabilirsiniz. Araç hem şehir içinde hem şehir dışı uzun yolda rahat bir kullanımı var. Yakıt tüketimi de gayet ideal. Bir araştırın derim...
Vallahi yazının üstüne baktım hocam şimdi bahsettiğin fiyata bu arabanın da ya sel hasarlısı ya pert kayıtlısı çıkıyor. İyice ekspertizine baktırdın değil mi?

Vallahi yazının üstüne baktım hocam şimdi bahsettiğin fiyata bu arabanın da ya sel hasarlısı ya pert kayıtlısı çıkıyor. İyice ekspertizine baktırdın değil mi?
Hocam; hemde kapsamlı ekspertiz yaptırdım. Benim aldığım arabanın sürücü kapısının orta kısmından diğer kapının alt tarafına doğru hafif bir sürtme olmuş. Birde sağ ön çamurluk boyalı denmişti. Bu yüzden kapı orjinali ile değişmiş. Başka da bir kusuru yok denmişti. Ekspertiz raporunda da birebir aynısı çıktı. Diğer aksamlar sıkıntısız ve temizdi. Antalyadan Antep'e gittik aracı almak için. Uzun süredir araba takip ediyordum. Suzuki markası aklımda bile yokken SX4 modelinde böyle bir fiyatı görünce araştırdım. Hiç kronik arızası olmadığını, şanzımanında en sıkıntısız tork konvertörlü tam otomatik vites olduğunu öğrenince arabaya içim ısındı. Üstelik triger kayışı yerine zincir kullanılıyor. 1.6 motor 120 beygir otomatik vites bir araçtan alacağımız zevki maksimuma çıkarıyor.

Tork konventörü için vites değişiminde titreme yada geç vites atma olabiliyor diyorlar. Performansı nasıl? Başka otomatik vites kullandıysanız kıyaslayabilir misiniz?

Geri