5 VE 6 SINIFLARDA BİLİŞİM NOTLARI

Kodla Büyü
öğrencinin tabletinin olmaması internetinin olmaması beni hangi anlamda ilgilendirir
açıklayın da bilelim sevgili arkadaşlar hangi vasıfla beni ilgilendirecek

ne kadar mahkemeden cimerden bimerden korkan var nolcak sor bakalım hakimin kararına itiraz eder var mı.. öğretmenin kararına kimse itiraz edemez sadece uğraşırsın
interneti olmayana haksızlıkmış benim sorunum mu
fiyatlar artmış ikinci bir cihaz yokmuş benim sorunum mu
gözü kör olmuş derslere girememiş benim sorunum mu
okullar açılmamış benim sorunum mu bu süreçte ben bile evime internet çektirmişim ders vereceğim diye.
haftalık 30 saat emek vermişim.
girmeyene 60 verip diğerlerine katılımlarına göre not vereceğim.

çocuğa 100 verdin afferrim. niye 100? tatmin duygusu iş yapmazlığını bastırmak bu senin daha iyi bir öğretmen olduğunu mu gösteriyor. hani süreçti bu noldu. çocuklar 2dönem kodlamaya hazır mı 100. tüm kazanımlara ulaştı mı 100. eğer mahkemeden cimerden korkuyorsanız bırakın açılsın korkularınız son bulsun saçmalamayın 100 diyerek emeğini çaldığınız vaktini yolduğunuz öğrencileri düşünün
veliye bakmayın programcı mı olacaklar bilgisayarcı mı zart mı zurt mu. ağzı olan konuşuyo. biz bunları altta bakanın da dediği gibi hayata ve sürece hazırlıyoruz. verdiğimiz notlar da ulaşabildiğimiz hedeflerimizin göstergesi. son olarak 100 veren öğretmenlerimi alkışlıyorum uzaktan yakından gayretüstü gayret gösterdikleri için.
" girmeyene 60 verip diğerlerine katılımlarına" Hocam bu alt limiti neye göre belirledin? Neden 40 degilde 60 ?

hocam ortalaması çok kötü bir okulda değilim.. öğrenci benim dersim hariç bir kaç derse emek vermiş bunun için de bilgisayar tablet vs uzaktan eğitim sürecinde kullanmış, ya da arkadaşların dediği gibi interneti yok imkanı yok internet bağlatamıyor, asgari ücretli , süreç çok zor vs gibi sebepleri da göz ardı etmemek için 60.. ve zaten bu öğrencilerin ilkokul ortalamaları 90 dan aşağı değil. şikayet illa ki olacak. katılımda da çok eksik yok zaten bende .. katılmayanlara da haftalık ödev ve proje verdim zaten.

hocam ortalaması çok kötü bir okulda değilim.. öğrenci benim dersim hariç bir kaç derse emek vermiş bunun için de bilgisayar tablet vs uzaktan eğitim sürecinde kullanmış, ya da arkadaşların dediği gibi interneti yok imkanı yok internet bağlatamıyor, asgari ücretli , süreç çok zor vs gibi sebepleri da göz ardı etmemek için 60.. ve zaten bu öğrencilerin ilkokul ortalamaları 90 dan aşağı değil. şikayet illa ki olacak. katılımda da çok eksik yok zaten bende .. katılmayanlara da haftalık ödev ve proje verdim zaten.
Anladım hocam. Teşekkürler

ben de puanlamanın adil olmadığını düşünüyorum herkes hangi yöntemi kullanırsa kullansın .Benim yöntemim şu şekilde olacak dönem başından beri 3 ödev vermiştim .Derse katılıma 60 puan ödevlere de 40 puan olacak şekilde değerlendireceğim .Ancak teknik imkansızlık sebebiyle yapamayacak öğrencilerime de ki 2 kişi falan deftere yaptıracağım mecburen daha sonra uygulamasını da yapıp atacaklar . Ama umarım not kararından vazgeçerler.

İlçe mem müdürü ile toplantı yapılmış müdürler . Okul müdürünün bize aktardığını size iletiyorum not itirazı ile hiçbir Veli ile karşı karşıya kalınmayacak şekilde not verilmesini öneririz. Süreç normal bir süreç değil öğrenciyi değerlendirme süreci hiç değil denilmiş .

şahsi fikrime gelecek olursam yüksek yüksek not versem içim rahat etmiyor . Derse girmeyene düşük diğerlerine yüksek versem maddi imkansızlıktan dolayı giremeyen çok öğrencim var ve hepsi başarılı çocuklar . Bir de dünya umrunda olmayan varlıklı ama derse girmeyen grup var . Ne yapsam birinin hakkını yemiş olacağım . 15 yıllık öğretmenim bugüne kadar not konusunda adaletsizlik yapmadım vicdanım rahattı .ancak bu sene vicdanım hiç rahat değil umarım bu yanlıştan bir an önce dönülür ve değerlendirme bu dönem için rafa kalkar . Son güne kadar bir umut notları girmeyip bekleyeceğim

İlçe mem müdürü ile toplantı yapılmış müdürler . Okul müdürünün bize aktardığını size iletiyorum not itirazı ile hiçbir Veli ile karşı karşıya kalınmayacak şekilde not verilmesini öneririz. Süreç normal bir süreç değil öğrenciyi değerlendirme süreci hiç değil denilmiş .

şahsi fikrime gelecek olursam yüksek yüksek not versem içim rahat etmiyor . Derse girmeyene düşük diğerlerine yüksek versem maddi imkansızlıktan dolayı giremeyen çok öğrencim var ve hepsi başarılı çocuklar . Bir de dünya umrunda olmayan varlıklı ama derse girmeyen grup var . Ne yapsam birinin hakkını yemiş olacağım . 15 yıllık öğretmenim bugüne kadar not konusunda adaletsizlik yapmadım vicdanım rahattı .ancak bu sene vicdanım hiç rahat değil umarım bu yanlıştan bir an önce dönülür ve değerlendirme bu dönem için rafa kalkar . Son güne kadar bir umut notları girmeyip bekleyeceğim
Hocam aynen ben de 15 yıllık öğretmenlik hayatımda notlar konusunda hassas davrandım, kendimce adaletli olmaya çalıştım. Ama bu süreç gerçekten zor ve karışık. Ben de son haftaya kadar beklemeyi düşünüyorum. Belki bir açıklama gelebilir diye bekleyelim görelim.

Özel okullar yıllardır vicdan mı yapıyor. Hocam bırakın allah aşkına. Yazık değil mi. Ben normal zamanda yazılıdan 10 alan öğrencinin notunu 70-80 yapıyorum. Bu süreçte neyi ayıklayabileceğiz. İmkanı olan olmayan. En yüksek notu verdim bütün öğrencilere ayırmadan. Kafam da çok rahat

Ben herkese 100 verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sebebine gelince. 100 ü hak eden öğrenci bir şekilde çabalamış ve uğraşmıştır. Bu somuttur. Ödevini vermiş, derse katılmış, şartları yoksa da zorlamıştır. Ama bu kriterlerin hiçbirini yapmamış olan öğrencinin durumu belirsizdir. Ben kriterleri yerine getirmiş olan çocuğun hakkını , kriterleri yerine getirmeyene karşı korumalıyım diye düşünüyorum. Yani 100 ü hak etmiş çocuğun günahı ne o zaman? Çok afaki işte köy okulu olur, interneti olmaz, gerçekten madur durumda olan öğrenci sayısının şartlarını zorlayanlardan daha az olduğunu düşünüyorum. Eba destek noktasına gidiyorum diye evden çıkıp gelmeyeni de biliyoruz. Ben en kötü geçer not yani 60, derse katılıp kriterleri yerine getirene 100 vermeyi düşünüyorum. Derse gelmiş ama hiç ödev yapmamış ise 80, bir ödev yapmış diğerin yapmamışsa 90 gibi notlandırma yapmayı planlıyorum

Özel okullar yıllardır vicdan mı yapıyor. Hocam bırakın allah aşkına. Yazık değil mi. Ben normal zamanda yazılıdan 10 alan öğrencinin notunu 70-80 yapıyorum. Bu süreçte neyi ayıklayabileceğiz. İmkanı olan olmayan. En yüksek notu verdim bütün öğrencilere ayırmadan. Kafam da çok rahat
Normal dönemde de 70 in altında not vermem ortamalarında düşmeye sebep olmamak için . Ancak benim iç sesim kendime şu soruyu soruyor . Verdim hepsine 100 diyelim . Sabahın 8:30 unda kalkıp gelen garip çocuğum demez mi x öğrenci 1 gün bile derse girmedi ona da 100 verilmiş . X diye bahsettiğim öğrenciler villada oturup ellerinde iPad’le oyun oynayan çocuklar

öğrencinin tabletinin olmaması internetinin olmaması beni hangi anlamda ilgilendirir
açıklayın da bilelim sevgili arkadaşlar hangi vasıfla beni ilgilendirecek

öğretmen olarak ilgilendirir. bizim köyde televizyonu olmayanda var çocuk çok zeki beni ilgilendirmez diyemem ben o çocuğa.
öğretmen adaletli olmalı derse giremeyen çocuk düşük not aldığında bu hayatı boyunca unutmaz.
bir çözümü de sınava gelmeyen öğrencininki boş bırakın demiş meb derse katılmayana da not vermeyelim olsun bitsin.

öğretmen olarak ilgilendirir. bizim köyde televizyonu olmayanda var çocuk çok zeki beni ilgilendirmez diyemem ben o çocuğa.
öğretmen adaletli olmalı derse giremeyen çocuk düşük not aldığında bu hayatı boyunca unutmaz.
bir çözümü de sınava gelmeyen öğrencininki boş bırakın demiş meb derse katılmayana da not vermeyelim olsun bitsin.
arkadaş bu kadar yırtınmayın ya ben ne veliler biliyom adama tablet çıkmış, okul getirsin ayağıma diyo. televizyonu yokmuş bi zahmet muhtara gitsin. unutmayacaklar kör olan çocuklar da sizi unutmayacak merak etmeyin. boyun fıtığı olan tenisci dirseği myfaysal ağrı. hepsini araştırın derse girenler de haksa bu eğer hakkını alır, amac öğrenmekse zaten birşeyler öğrendiler. müdürü bişey diyo velisi öğretmeni.. yönetmelik yok mu elimizi güçlendiren.

Son düzenleme:
Eğer not verilecekse birileri sanki mağdur olacak gibi geliyor. (Herkese 100 vermeyen biri için). Hakkaniyetli davranmak çok zor. Not verme kriterleri çok karışık. Sınav notu verilmemeli bu dönem sanki.

Ben herkese 100 verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sebebine gelince. 100 ü hak eden öğrenci bir şekilde çabalamış ve uğraşmıştır. Bu somuttur. Ödevini vermiş, derse katılmış, şartları yoksa da zorlamıştır. Ama bu kriterlerin hiçbirini yapmamış olan öğrencinin durumu belirsizdir. Ben kriterleri yerine getirmiş olan çocuğun hakkını , kriterleri yerine getirmeyene karşı korumalıyım diye düşünüyorum. Yani 100 ü hak etmiş çocuğun günahı ne o zaman? Çok afaki işte köy okulu olur, interneti olmaz, gerçekten madur durumda olan öğrenci sayısının şartlarını zorlayanlardan daha az olduğunu düşünüyorum. Eba destek noktasına gidiyorum diye evden çıkıp gelmeyeni de biliyoruz. Ben en kötü geçer not yani 60, derse katılıp kriterleri yerine getirene 100 vermeyi düşünüyorum. Derse gelmiş ama hiç ödev yapmamış ise 80, bir ödev yapmış diğerin yapmamışsa 90 gibi notlandırma yapmayı planlıyorum

Ben de sizin gibi düşünüyorum hocam. Ama son haftaya kadar bekleme taraftarıyım. Bence bu yük bizim omzumuza bırakılmamalıydı. Hiç not verilmemeliydi. Belli de olmaz sabaha her şey değişebilir.

Umarım not olayı kalkar da hepimiz rahat ederiz. Bu yükün altına girmek çok zor. Hepsine 100 ayrı dert zaten 90-100 arası verilcek o ayrı dert. Notla değerlendirilmesi hiç iyi olmadı.

Umarım not olayı kalkar da hepimiz rahat ederiz. Bu yükün altına girmek çok zor. Hepsine 100 ayrı dert zaten 90-100 arası verilcek o ayrı dert. Notla değerlendirilmesi hiç iyi olmadı.
derse katılanların hepsine e okulda + verme butonu olsaydı sistem kendisi ne nota layık görüyorsa onu yapsaydı daha iyiydi yada zaten eba üzerinden linkler paylaşıldı derse katılan katılmayan sistemden zaten belli otomatik değerlendirmeyi oradan e-okul eba arası veri paylaşımıyla yapsaydı vs vs. neyse bu hamur çok un götürür çünkü çok cıvık oldu.

Notun yerleştirmelerde dikkate alınmaması ve sadece öğrencinin durumunu bilgilendirme amaçlı online bir sınav sistemi olabilirdi aslında.

derse katılanların hepsine e okulda + verme butonu olsaydı sistem kendisi ne nota layık görüyorsa onu yapsaydı daha iyiydi yada zaten eba üzerinden linkler paylaşıldı derse katılan katılmayan sistemden zaten belli otomatik değerlendirmeyi oradan e-okul eba arası veri paylaşımıyla yapsaydı vs vs. neyse bu hamur çok un götürür çünkü çok cıvık oldu.
Hocam kasıma kadar ki kısım rapor olarak var yukarda canlı ders başlığının yanları kontrol ederseniz görünüyo. Biz zoom harici link oluşturoumtan sonra görünmüyor

Geri