Öğretmen Eğitimi İçin Web 2.0 Araçları Önerileriniz

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
İlçede öğretmenlere yönelik açacağımız Web 2.0 araçları ile eğitim içeriği geliştirme kursunda hangi araçları göstermeliyiz? Kahoot vb. öğretmenlerin işine yarayacak.

YouTube da gençbeyinler.net kanalını ve sitesini incelemenizi tavsiye ederim. Aradığınız konular orada var. Detaylı anlatım videoları.

Hakan Yandım hocanın, web 2.0 kursundan aldığım ders notları... Belki bir fikir verebilir.

Ekli dosyalar

• egitimweb2.pdf
    836.4 KB · Görüntüleme: 235
5 gün uygulamalı toplam 30 saat kurs. Şimdi bunlardan hangilerini göstermeliyim olmazsa olmaz ?
Ben 1.sıraya Canva'yı koydum. Canva öğretmen hesabı ile birçok tasarımı yapabilirler. 5 araç gösterseniz ilk 5 e hangilerini yazarsınız.
1 - Canva
2 - ...

1-Canva (öğretmen hesaplı yani PRO üyelik ile hemen hemen her içerik oluşturulur dediğiniz gibi.)
Postermywall yine benzer görevde, bahsedilebilir.
2-Quizizz (online değerlendirme aracı. Bunun dışında soruları hazırlayıp yazdır simgesine tıklayıp pdf olarak kaydedince yazı boyutu vs uygun hale getirilip hızlıca kağıda basılacak hale de getirilebiliyor.)
Kahoot’u da kesinlikle tanıtın bence.
3-Learning apps ( çok farklı türde: bulmaca-adam asmaca-boşluk doldurma-kim milyoner olmak ister vb. değerlendirme aracı hazırlayabilir ya da olanları düzenleyip veya direkt kullanabilirsiniz.)
4-Google Formlar, Dokümanlar, E-Tablolar
5-Padlet
6-Kizoa
7-Face.co, bitmoji veya google avatar eklentisi
8-Faydalı chrome eklentilerinden bahsedebilirsiniz.
9-SanalGgerçeklik, Artırılmış Gerçeklik uygulamaları da dikkat çekiyor.
10-WordArt, mindmeister, powtoon

Kategori olarak ayırmış şöyle bir kaynak da işinize yarayabilir belki.

Ekli dosyalar

• Kategorilerine-Göre-Web-2.0-Araçları.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 148
  • Beğen
Tepkiler: msa
Geri