5. ve 6. sınıf code.org uygulama sınavı

Kodla Büyü
hocam ben öğrencilerin 1. dönem uygulama sınavı yerine doğrudan code.org daki ilerlemelerine göre not verdim. sınıf olşuturup öğrencileri eklediğimiz ve ilerlemeleri takip edebildiğimiz için ayrıca bir sınava gerek görmedim. tabiki hepsinin aynı kursları aynı sırayla bitirmesi şartıyla. sadece partner olarak seviyeleri birlikte geçen öğrencileri ayrı ayrı oturtup rastgele seçtiğim birkaç seviyeyi geçmelerini istedim. tek derslik değil tüm derslerin değerlendirmeye yansıması açısından uygun olduğunun düşünüyorum

programı aç 10p
ekandaki kediyi sil 5p
ekrana bir kuş ekle 5 puan
kuşu küçült 5 puan
ekrana adını yaz 5 puan
yazdığın ismi büyüt 5 puan
kuşa kostüm ekle 5 puan
isme kostüm yap (kopyalayıp renklendirecek) 10 puan
zemini değiştir 10 puan
kuşa kanat çırpma efekti yaptır 20p (herbirkomut 5er puan)
kuşun komtlarını isme kopyala 5 puan
kuş sahnede hareket etsin 10 puan
kaydet masaüstüne 5 puan

Hocam Scratch değil code.org sınavı uygulamasını sormuştuk, karıştırdın sanırım ...
programı aç 10p
ekandaki kediyi sil 5p
ekrana bir kuş ekle 5 puan
kuşu küçült 5 puan
ekrana adını yaz 5 puan
yazdığın ismi büyüt 5 puan
kuşa kostüm ekle 5 puan
isme kostüm yap (kopyalayıp renklendirecek) 10 puan
zemini değiştir 10 puan
kuşa kanat çırpma efekti yaptır 20p (herbirkomut 5er puan)
kuşun komtlarını isme kopyala 5 puan
kuş sahnede hareket etsin 10 puan
kaydet masaüstüne 5 puan

Pardon... İnternetimiz o kadar hızlı olmadığı için gösterip geçiyorduk biz code yi.. başlı.başına.bir ders ve sınavı ilk defa duyuyoruz.. zaten iki bilgisayardan sonra döner d e döner bizde. Bekle ki gele internet..

Ben uygulama değil, kağıt üzerinde yaptım sınavı.

hocam code org ta toplam 98 tane soru diyebileceğimiz aşama var. ben çocuklara kestirme olsun diye her biri 1 puan dedim. 2 puanda benden dedim. oradaki konulara göre de bir ölçek hazırladım. mesela eğer bloğu ile ilgili 5 soru varsa ölçekte eğer bloğunun kullanımı 5 puan yazıyor. ölçeğiniz olmazsa itirazlar çok olur.

hocam code org ta toplam 98 tane soru diyebileceğimiz aşama var. ben çocuklara kestirme olsun diye her biri 1 puan dedim. 2 puanda benden dedim. oradaki konulara göre de bir ölçek hazırladım. mesela eğer bloğu ile ilgili 5 soru varsa ölçekte eğer bloğunun kullanımı 5 puan yazıyor. ölçeğiniz olmazsa itirazlar çok olur.
aynen bende oyle yapmayaı düşünüyorum hocam çünkü çoçukların tüm öğrendikleri o bölümlerden değerlendirme yapmak gerek her bir kutucuk - bölüm puanlamasını yapıp ona gore ölçek ile gayet uygun olacaktır.

hocam ölçek elinizde ise buraya yüklersen faydalı olacaktır

code.org izlediğim yöntem.
Yarı uygulama yarı test
Çocukların her hafta bitirdiği bölümlere göre +5 puan veriyorum.
Toplam :50 puan olsun

Sınavı da 50 puan üzerinde test şeklinde yapıyorum.

Topladıkları puan ile test puanını toplayıp Sınav puanını oluşturuyorum.

ben sadece sınav için kendilerine şifre açtım. sınav başlamadan dağıttım. kurs 1 kurs 2 ve kurs3 ve kurs 4 den belirlediğim toplam 10 tane soruyu sordum.1 derslik süre verdim. bitireni sistemden görebiliyorum zaten. ona göre yazılı notu verdim.

Hocam bu 98 soruluk aşama nerede?

ben sadece sınav için kendilerine şifre açtım. sınav başlamadan dağıttım. kurs 1 kurs 2 ve kurs3 ve kurs 4 den belirlediğim toplam 10 tane soruyu sordum.1 derslik süre verdim. bitireni sistemden görebiliyorum zaten. ona göre yazılı notu verdim.

Birden fazla kurs ataması nasıl yapılıyor

Geri