5 ve 6. Sınıf code.org testleri

Kodla Büyü
hocam bende de arşiv bulunamadı hatası verdi.. yeniden yükleyebilir misiniz? teşekkürler..

bilisimci61 hocam emeğin için teşekkür ederim diğer arkadaşa da teşekkür ederim. Fakat Arşiv biçimi tanınmıyor arşiv hasarlı hatasını alıyorum. Yenide rar yapıp paylaşabilir misin hocam?

Geçen yıl 175 soruluk hazırlamış olduğum kodlama soru havuzunu bu sene sizinde bu sitede paylaştıklarınızla biraz daha büyüttüm, 200 ü aşkın soru var arkdaşlar ama soru sıralamasında uğraşamadım. siz artık kullanırsınız.
https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/algoritma-kodlama-soru-havuzu.156/

Hocam açamadım sizin paylaşımınızı üç kez denedim bu hatayı veriyor "...kodlama soru havuzu gelişmiş.rar: Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı"

93. Hava yağmurlu ise şemsiye al, yağmurlu değil ise şemsiye alma diye uyaran programın önce algoritmasını sonra akış diyagramını yapınınz.

Algoritma
Adım 1: Başla
Adım 2: Hava yağmurlu mu?
Adım 3: Evet ise Adım 5’e git.
Adım 4: Hayır ise Adım 6’ya git.
Adım 5: Yanına şemsiye al.
Adım 6: Şemsiyeyi evde bırak.
Adım 7: Bitir.

Yukarıdaki algoritmanın yanlış olduğunu bir tek ben mi düşünüyorum. Hava yağmurlu ise 5. adımda şemsiyeyi alır. Daha sonra 6. adımdaki komutu uygular şemsiyeyi bırakır ve evden çıkar.

Doğrusu

Algoritma
Adım 1: Başla
Adım 2: Hava yağmurlu mu?
Adım 3: Evet ise Adım 5’e git.
Adım 4: Hayır ise Adım 6’ya git.
Adım 5: Yanına şemsiye al, adım 7'ye git
Adım 6: Şemsiyeyi evde bırak.
Adım 7: Bitir.

olmalı

Geri