5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmen Rehberi ve Materyalleri

Kodla Büyü
bu çalışma güzel arkadaşlar. ancak öğrenci kitabı yokmu? önemli olan o bence...

Böyle bir gelişmenin yaşanmasına çok mutlu oldum :) Öğretmen rehberinin içeriğini biraz inceledim ve çok hoşuma gitti, her kazanım için örnek etkinlikler var. Tam bir kılavuz olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Acaba basılı olarak da gelecek mi yoksa sadece elektronik ortamda mı ulaşabileceğiz? Öğrenciler için basılı bir kitap da olursa işte o zaman tadından yenmez.

Böyle bir gelişmenin yaşanmasına çok mutlu oldum :) Öğretmen rehberinin içeriğini biraz inceledim ve çok hoşuma gitti, her kazanım için örnek etkinlikler var. Tam bir kılavuz olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Acaba basılı olarak da gelecek mi yoksa sadece elektronik ortamda mı ulaşabileceğiz? Öğrenciler için basılı bir kitap da olursa işte o zaman tadından yenmez.
Basılı olarak gelmeyecektir. Klavuz kitap olduğu için

Maşallah çok güzel gelişme... Hayırlı uğurlu olsun... Çok güzel olmuş inşallah basıldığı günlerde yaşamak nasip olur :)

peki buna uygun 5.sınıf yıllık planı var mı? artık bunu kullanacağım derslerde

Benim de merak ettiğim kilavuz kitabimiz olduguna göre artik günlük plan yapmamiz gerekir mi

Bu Kılavuz kitap değil arkadaşlar Öğretmen Rehber Kitabı. Dolayısıyla bunun günlük planla bir alakası yok. Yani günlük plan yapmamız gerekiyor.
Ayrıca kitap bu sene yetişmediği için basılı olarak gelmeyecek, seneye inşallah

Öğretim programında 2 saate sıkıştırılan ilk haftaya kılavuz kitap;

A. Tanışma - Teknolojik Ben! (20 dk.)
B. Bilgi - Neden Bilişim? (20 dk.)
B1 - Neden Bilişim? (Sunum)
B2 - Haydi Müzik Yapalım! (Drama)
C. Çalışma - Kullansam mı Kullanmasam mı? (Drama) (20 dk.)
D. Çalışma - Nasıl Otursam? (15 dk.)
D1- Nasıl Otursam? (15 dk.)
D2- Heykel ve Heykeltraş (Drama) (15 dk.)
E. Bugün Ne Öğrendik? (5 dk.)

110dk vermiş :)

Sunumları PDF'den kendimiz mi oluşturacağız bu arada? Sunumu indirin diye yazmış kılavuzda?

şimdi bu iyi haber acaba kötü haber ne dersi kaldırıyor olmasınlar yada bizi düz memurluğa döndürmesinler..:))

Hocam toplamda 80 dakika. Bilgisayarlı ve bilgisayarsız sınıflar için alternatifler oluşturulmuştur. Yani b1 veya b2 etkinliğinden birini seçerek konuyu anlatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam toplamda 80 dakika. Bilgisayarlı ve bilgisayarsız sınıflar için alternatifler oluşturulmuştur. Yani b1 veya b2 etkinliğinden birini seçerek konuyu anlatabilirsiniz.

Dikkat etmemişim. Yalnız sınıfça yapılan etkinlik veya uygulamalar genelde uzun sürüyor. Artık ilk seneye deneyeceğiz, ilk konular geçti.

bu yıllık planı kullanabiliyor muyuz? meb in yayınladığı yıllık plan vardı burda ?

Yazmadan edemeyeceğim, kılavuz kitap bizim planı daha da bir yoğunlaştırmış. Örneğin ben geçen hafta, depolama birimlerinden bahsettim. Fakat hafıza ölçü birimlerine hiç girmedim bile. Kılavuz kitapta Terabayt'a kadar vermiş. Ben bu konuyu 6. sınıflara 2 saatte anlatıyorum. 5. sınıflara 15dk'da anlat üstüne etkinlik yap denmiş.

• Beğen
Tepkiler: wes
Olması gereken 4 yıl sonra oldu, başlık sabitlensin lütfen, foruma girdikçe moralimiz düzelir.

hocam yanlışın var.Her harf bir konuyu temsil ediyor. (A,B,C vs) diğerleri ise o konunun alternatifi (A1,B1 vs)
dolayısıyla A,B,C,D ve E konular; B1,B2,D1 ve D2 o konuların alternatifi oluyor.
A ve B (20+20 = 40 dk)
C,D ve E (20+15+5=40 dk)
tam 2 ders yani

bu plana uygun günlük plan da olsa tadından yenmez valla, bir de bu planı 6. sınıflara da uygulamayı düşünüyorum acaba bir sıkıntı olur mu?

Dosya Yönetiminde Neredesin Sen uygulaması bir acayipmiş. 5'lere gösterdiğimi düşünüyorum da "hönkk" diyecekleri gözümün önüne geliyor :)

Geri