Düşük Sistemler için Hazır Windows 7 - x86 - Ekim 2022

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Düşük performanslı, eski bilgisayarlar için oluşturulmuş imaj çalışmasıdır.
Windows 7 --> Windows 8 ve 10 sistemi kadar esnek olmadığı için bazı bilgisayarlarda kurulumdan sonra onarım döngüsüne giriyor. Windows 7 başlangıç onarma komutları (Fixboot, fixmbr, bootrec /RebuildBcd bkn.Google) ile sorunu çözebilirsiniz.

Sistem Özellikleri:

* Windows 7 Home Premium 32 bit sürümüyle hazırlandı.
* Ekim 2022 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Clonezilla çalışması olduğu için tüm diski sıfırlar.
* Kurulum için minimum disk boyutu 80 GBtır. Kurulumdan sonra Disk Yönetimini kontrol ederek bölümlenmemiş alandan yeni bölüm oluşturun.
* ISO boyutu 7.27 GBtır. MBR bölüm tablosuna sahiptir.
* DYS ve sertifika yüklü olup tarayıcı entegrasyonu ve ilk açılış ayarlamaları yapılmıştır.
* Tarayıcıların başlangıç sayfaları, arama platformları, sık kullanılan yer imleri ayarlanmış olup reklam engelleme eklentileri yapılmıştır.
* Telegram ve Whatsapp bilgisayar sürümleri yüklenmiştir.
* Aktivasyon otomatik gerçekleşmektedir. Hata olması durumunda kullanmak üzere Masaüstü-Araçlar klasöründe etkinleştirme yazılımı yer almaktadır.
* USB belleğe yükleme işlemleri için Açıklama

İndirme Linkleri: (Lütfen IDM gibi bir indirme programı kullanın. Tarayıcınızda Google hesabınızın oturumu açık olsun.)
Link 1
Link 2
Link 3: Şubat2022 yapımlı imajın linkidir.

MD5: 82535DAE151C313B9135A1B047B11A82

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Son düzenleme:
Bismillah deyip indiriyorum. 2021 sürümünü de eski bilgisayarları olan bir okulda kullandım. Bunu bu sene görevlendirildiğim okulda kullanırım. Emeğine sağlık hocam.

Drive dosya indirirken programlar ile neden bir süre sonra kesilip tekrar devam etmiyor. Anlamadım kaç program denedim olmuyor.. Bu işi çözen biri detaylı anlatırsa çok sevinirim..

Drive dosya indirirken programlar ile neden bir süre sonra kesilip tekrar devam etmiyor. Anlamadım kaç program denedim olmuyor.. Bu işi çözen biri detaylı anlatırsa çok sevinirim..
İnternet download manager programını kullanıyorum. Onda da yüzde 70 lerde kesiliyor. Sonra indirme işlemini durdurup tekrar devam et yapınca problemsiz paketi indrimiş oluyorum. Doğan hocamın bir aydır yayınladığı tüm imajları indirdim bu şekilde. Sorun yaşamadım. İDM'yi tavsiye ederim.

İDM'yle iso uzantılı olarak indiriyorum hocam. Bir sıkıntı yaşamadım.

x64 de olsa iyi olurdu çünkü bazı bilgisayarlar 8 gb ram olsa bile yavaş
Teşekkürler hocam.
Bu arada hangi servisleri iptal ettiniz de bu hızlandı

Hocam okulda Lenovo ideapad 110 model bir dizüstü var indirdim kurdum ancak masaüstü açılıp driverler kurulmaya başlayınca ekran donuyor acaba neden olabilir?

Hocam okulda Lenovo ideapad 110 model bir dizüstü var indirdim kurdum ancak masaüstü açılıp driverler kurulmaya başlayınca ekran donuyor acaba neden olabilir?
Bilgisayarı bir defa güvenli modda açmayı dene hocam. Bir kaç defa kendini yeniden başlatması normaldir ayrıca.

Hocam 2 bilgisayara kurdum. İmajdan sonra sürekli yeniden başlayıp duruyor. Bilgisayar eski ve bios tipi legacy. Ama imaj sanırım uefi bios için. Bu durum sorun oluşturur mu?

Hocam 2 bilgisayara kurdum. İmajdan sonra sürekli yeniden başlayıp duruyor. Bilgisayar eski ve bios tipi legacy. Ama imaj sanırım uefi bios için. Bu durum sorun oluşturur mu?
Imaj MBR-BIOS-Legacy tipinde hocam. 32 bit eski sistem uyumluluğundan dolayı Biosta AHCI yerine IDE depolama standartını.

Hocam merhaba, eski sürümü önüme gelen her düşük donanımlı makineye kurdum ve sıfır sorunla kullanıldılar, çok dua ettik hocam.
Dün akşam bu versiyonu indirdim ve deneme amaçlı kenfi bilgisayarıma kurdum. Sorunsuz açılıp kapanıyor.
Ancak bilgisayarın açılması yaklaşık 4 dakika sürüyor. Başlangıçta bios adımlarını 3 saniye gibi sürede geçip windows logosu geliyor ve bu andan itibaren ysklaşık 4 dakikada açılıyor.
Nasıl bir yol izlenebilir hızlandırmak için, bir çözümü varmıdır acaba?

Hocam merhaba, eski sürümü önüme gelen her düşük donanımlı makineye kurdum ve sıfır sorunla kullanıldılar, çok dua ettik hocam.
Dün akşam bu versiyonu indirdim ve deneme amaçlı kenfi bilgisayarıma kurdum. Sorunsuz açılıp kapanıyor.
Ancak bilgisayarın açılması yaklaşık 4 dakika sürüyor. Başlangıçta bios adımlarını 3 saniye gibi sürede geçip windows logosu geliyor ve bu andan itibaren ysklaşık 4 dakikada açılıyor.
Nasıl bir yol izlenebilir hızlandırmak için, bir çözümü varmıdır acaba?
Hocam Windows 7 sistemli imajlar her bilgisayarda farklı tepki veriyor. İlk mesajımda da belirttiğim gibi esnek bir başlangıç yapısı yok Windows 7nin. Konu açıklamasında başlangıç onarmadan bahsetmişim. Sizin durum için aklıma gelen ilk şey bu.
İmajı hazırladıktan sonra biri yeni diğeri eski 2 farklı bilgisayarda test ettim. İkisinde de ilk birkaç açılışta garip tepkilerden sonra normal bir şekilde açıldı sistemler. Eski imaja ait linki de ilk mesaja ekledim; indirmek isteyenler için.

Eski imaj linkini orijinal postta bulamadım, silmiştiniz galiba. Kendi google drive'ımda bulup tekrar indirdim. Sizin de eklemeniz iyi olmuş hocam, Allah razı olsun, imajlar işimizi çok kolaylaştırıyor.

hocam tekrar format ekranına dönüp yeniden format atıyor pc, normalde yükleme ekranı için bir tuşa basın deyip eğer basmazsak otomatik açılması gerekiyordu pc'nin. Sanırım tahtalarda uefi olduğu için bu sorun olmuyor ama eski pc de tekrar tekrar format atıyor.

Hocam, bu versiyonun manuel kurulum iso dosyası çalışmanız varmı?
2021 versiyonunu indirmek istedim ancak link aktif değildi. Dosyaya ulaşabileceğimiz başka bir adres varmı hocam?

hocam ben bu imaji yüklerken öyle bir hata alıyorum şifreyi giriniz şeklinde nerde hata yapıyorum acaba
WhatsApp Image 2022-12-08 at 10.11.02 AM.jpeg

teşekkürler hocam. ama disk boyutundan dolayı yükleyemedim . 80 gb harddiskler malesef . onu gözden kaçırmışım

@doganytu hocam şifre olayı iyi olmuş en azından satmaya çalışmazlar. Tam idare bilgisayarı için uygun olmuş. Ben labda yükleyeceğim, geçen sene de seninkini kurmuştum ama bu daha uygun duruyor. Program ve ayarları yaptıktan sonra Tekrar clonezilla ile imajı alıp diğer bilgisayarlara kursam sorun çıkar mı?

Geri