5. sınıflardan dersimiz gidiyor (bi bakın buraya)

Kodla Büyü
Norm fazlası olan arkadaşlar bilgilerini yollasınlar. İnan ki ben bu 60 kişi ile genel müdürün yanına gitsem bana diyeceği şu
hocam 4+4+4 te biz on binlerce kişiyi istihdam ettik. 60 kişi sorun bile değil diyecek onun için açtığımız başlığı ulaştırabileceğimiz kişilerle
paylaşalım. Sosyal medya da olur. Ben sonuçta bir kişi de olsa görüşmeye gideceğim. sorun ne kadar büyükse çözüme kavuşma ve gündeme almada ona göre olacaktır....

Arkadaşlar seneye 5. sınıflarda dersimizin olmayacağı ile ilgili bakanlığın ilgili birimlerinden gelen net bir bilgi yok. Ortada sadece pilot bir çalışma var. Olaya birde şu açıdan bakmanızı isterim. Seneye 5. sınıflarda bizim dersimiz ile beraber görsel sanatlar, beden eğitimi, müzik gibi derslerin de olmayacağı söyleniyor. O zaman bu branşlarda da norm fazlalığı meydana çıkacak. Tahminimce en az 20bin civarı ingilizce öğretmenine ihtiyac olacak. 11 yıllık öğretmenim ve bu zamana kadar bir branştan bu kadar fazla öğretmen alımı yapılan yılı hatırlamıyorum.( hatırlayan varsa, yazarsa sevinirim ). Ülkemizin ekonomik durumundan dolayı zaten geçtiğimiz ağustos ayında, öğretmen alımının yapılmadığını da düşünürsek, tek bir branştan bu kadar fazla öğretmen alımının gerçekleşeceğini zannetmiyorum.
Şunu da unutmadan söylemekte fayda var. Madem bu dersler seneye 5. sınıfta yok, o zaman bu derslerin müfredatı sadece 1 sene için mi güncellendi? Eski müfredat ile devam edilseydi olmaz mıydı? Müfredat güncellenmesi için bu kadar çalışma neden yapıldı?
Kesinlikle katılıyorum size!

bavvurumuz

Ekli dosyalar

• 20171108_131844.jpg
    20171108_131844.jpg
    135.4 KB · Görüntüleme: 103
Bu konuda sıkıntı yaşayan iller arkadaşlar varsa sendikamızın ilgili yazılarını gösterebilir....

sefaetik hocam 5 yıl eğitim bir sen de kaldığınızı söylüyorsunuz özel değilse ayrılma nedenini paylaşırmısınız. ama lütfen böyle olduklarını bilmiyordum şöyle olduklarını bilmiyorum ayağı çekmeyin çünkü 5 yıl gerçekten bir kurumu tanımak için uzun bir süre. ve yine özel değilse neden sadece bu konuya kafanızı taktığınızı anlatabilirmisiniz. yani btr yönetmeliğindeki soru işaretlerinden tutunda idarecilerin keyfi uygulamalarına, kapanan bt sınıflarından dersimize verilen önemsizliğe kadar pek çok sorunumuz varken neden sadece bu konu.mesele nefret etme meselesi değil ama sizi ve dolayısıyla sendikanızı neden sadece bu başlık altında görüyoruz. bizim tek sorunumuz bu başlıktaki sorun değil. hatırlatmak istedim.kolay gelsin

Hocam asıl başlığımız bu değil şuan norm fazlası olan arkadaşlarımız için açtık. Bilgilerini yolluyorlar
Bizim sorunumuz 201 0 dan önce başladı. Öğretmenliğe başladığımız ilk yıllarda sendika nedir ne yapar dahi bilmiyorduk. derslerimiz
kaldırıldığında oradan oraya atanmaya başladık. Gittiğimiz yerlerde de norm fazlası olduk. Tabii olarak aklımıza sendika geldi o zaman gittik
üye olduğumuz sendikaya derdimizi anlatmaya baktım ki onların derdi başka (makam,mevki,siyaset vb) o zaman sendika kurmaya karar verdim . BT öğretmenleri olarak bir sürü sorunumuz var ama en önemli sorun norm sorunudur. İstihdam edilmen için norm şarttır. Gerisi sonradan gelir. Kaç yıllıdır görev
yapıyorsun bilmiyorum. Ama mücadele yeni başlamadı (biraz google da adımı yaz , klavye kırma eylemi yaz ) bitmedi de bitmeyecek gibi de görünüyor. Başka bir başlığımız da var sendika adına ama en önemli sorun şuan derslerin dolaylı olarak 5 . siniflardan kaldırılması binlerce kişinin norm fazlası olma durumudur.

Bu işin çözümü Tematik Bilişim Okulları kurmak. Ortaokul seviyesinden Lise seviyesine kadar. Aynı şu anda imam hatip meslek liseleri ve meslek ortaokulları gibi. Bu şekilde bu ülke teknolojide sınıf atlar. Bilişim Teknolojilerinde birşeyler üretmek öğle sonradan öğrenilecek bilgilerle olmaz. Herşey küçük yaşlarda öğretilmeye başlanması lazım.

Bu işin çözümü Tematik Bilişim Okulları kurmak. Ortaokul seviyesinden Lise seviyesine kadar. Aynı şu anda imam hatip meslek liseleri ve meslek ortaokulları gibi. Bu şekilde bu ülke teknolojide sınıf atlar. Bilişim Teknolojilerinde birşeyler üretmek öğle sonradan öğrenilecek bilgilerle olmaz. Herşey küçük yaşlarda öğretilmeye başlanması lazım.

mevzu branşımız olduğunda biraz duygusal yaklaşıyoruz. size tam olarak katılmıyorum. söylediğiniz şey lise için geçerli ve mümkün hocam ama ortaokula yeterliliği test edilmeden not verisi ile gelmiş çocukların tematik okullara yerleştirilmesi tam verimli olmaz diye düşünüyorum. bu imam hatipler için de geçerli. ortaokulda imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin kaçı ülkemizde ilahiyat alanında ürün verecek ve bu alanda kalmaya devam edecek?

uzun lafın kısası, ortaokuldaki kazanamımızı korumamız birinci önceliğimiz olmalı. sonrasında 7 ve 8'lere dersimizin eklenmesi için çaba harcamalıyız.

Son düzenleme:
seneye norm fazlası olursak dersler gittiğinde o zaman anlaşılır her şey . Şimdi erken daha
dua edin de pilot uygulama başarı sağlamasın . Başka bir şey demiyorum..

Bana şu olsun bu olsun diyen arkadaşlara teklifim var ben MEB görüşmeye gittiğimde beraber gidin. sorunları
direk iletelim. Gideceğim tarihi size bir hafta önceden bildireceğim. Ama çoğu kişi burada sadece yazar iş uygulamaya
geldimi kimseyi bulamasın. DYK için gittiğimde ki gibi ...

Hocam şuana kadar 65 kişi inanin sayı çok az yaa arkadaşların haberi yok
yada umursanmıyor ne diyebilirim .

Bir kişide olsa ben resmi başvuruyu yapacağım . Sonuçta bende bilişim öğretmeniyim.
her olumsuzluk beni de kapsar .. Bu başvuru sayfasını paylaşırsak en azından daha çok kişiye ulaşırız

sayının az olması bizi zora sokar . diyecekler ki 4+4+4 binlerce kişiyi istihdam ettik 65 kişiyi mi istihdam edemeyeceğiz diyecekler.

İstanbul'daki arkadaşları da ziyaret edeceğim ilk fırsat ta
Diğer illerdeki arkadaşları da sendikamız büyüdüğünde işallah...

Geri