5.sınıflardan bilişim dersi kalkıyor mu?

Kodla Büyü
Bende gelecek sene tüm Türkiye'de 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı sınıf uygulamasına geçileceğini ve dolayısıyla ders sayımızın azalacağını duydum.

Bende gelecek sene tüm Türkiye'de 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı sınıf uygulamasına geçileceğini ve dolayısıyla ders sayımızın azalacağını duydum.
Aynen hocam bana da beden ve resim müzik öğretmenleri söyledi. Bilişim de kaldırılıyormuş. Konu hakkında net bir şey var mı?

Bulunduğum okulda yok 5.sınıflarda dersim. Muhtemelen seneye tüm okullar hazırlık olabilir. Hazırlık sınıflarının aslında ingilizce öğretimine bence hiç katkısı yok ama veliler tarafından isteniyor.
Bilişimin ne yazıkki ingilizce karşısında hiç şansı yok.

duymak nedir? Bu konuda bir yazı olması lazım ki duyalım.

Bir Ders saati süresi ilkokul ve ortaokulda düşürülse iyi olur.Şöyle 10 dk.Yabancı dil ağırlıgını ömür boyu yapsan yine öğrenmez
kimse.Çünkü adam ihtiyaç duymuyor.Diyelim karanlık madde üzerine ingilizce yazılmış makale var.Tabi sende
yıllardır karanlık madde üzerine yogunlaşmışsın.İşte orada sana lazım.Adam sahilde hello falan diyerek lay lay lom olsun diye
kullanıyor bilmem kaç sene görmüş.Çünkü iş hayatında ingilizce gerekli olmamış onun için.Veya ne bileyim köklü sayılar gibi kökünde
kalın kök 9 falan orada kal demiş.Ösym ya.
Neyse hacı sen seçkin bir üyesin.Böyle bir haber paylaşmak ve kaynak olmadan paylaşmak sana yakışmadı.

aynı haberi ısıtıp ısıtıp sürüyorlar ortaya hazırlık sınıfı muhabbeti yeni bir haber değil hazırlık okuyan çatır çatır İngilizce konuşuyo sanki liselerde okuduk ne kaldı geriye

Bir çok okulda İngilizce hazırlık sınıflarından dolayı dersimiz yok zaten...

sürekli aynı haber çıkıyor. belkide toplumun tepkisini ölçüyolar tepkiler azaldığında hayata geçircekler.

Ben öyle bir şey duymadım. Sürekli kendin yap atölyeleri kurulacak; robotik, tasarım, müzik vs derslerin değerleneceği ile ilgili haberler çok duymuştum. Bir öyle bir böyle olmaz.

Bu kadar ingilizce dersine rağmen gittiğim yurtdışı tatilinde en kötü ingilizce konuşan bizdik hatta konuşamayan. Muhtemelen bizden daha az eğitimli yabancı turistlerin bile akıcı ingilizce konuşması bir sorun var dedirtti. Bu gerçek ortadayken ve bize 2 saat bile az gelirken bt dersini tamamen kaldırarak mı bilişim çağına ayak uyduracağız ?

Doğrudur yanlıştır bilemem ama şu politika belirleyicilerinin Kalitenin, ders miktarını arttırarak gelmeyeceğini bir şekilde öğrenmesi gerekiyor. Yabancı Dil'i kotaramadıkça üstüne gidiyorlar. Türkçe, Matematik, Fen'i 5 saat veriyoruz da ne haldeyiz diye kimse bakmıyor. Sorun dersin miktarında mı yoksa Uygulanması, Öğretim Programı, vs... bileşenlerinde mi ? İngilizce gelebilir, bütün dersler kızağa çekilir, bir 5 yıl sonra "Yok...dil eğitimi böyle de olmuyormuş" deriz ve çocukları, eğitimcileri, okulları şamaroğlanına çeviririz. Zaten öyle sükse yaratacak bir toplumsal tepki de yok...Deney hayvanına çevirdiler insanı. Öyle bir mevzu ki; bekar ve çocuksuz hayatını idame ettiren birisi değilsen eğitimden yana mutsuz ve umutsuzsun. Net...

Doğrudur yanlıştır bilemem ama şu politika belirleyicilerinin Kalitenin, ders miktarını arttırarak gelmeyeceğini bir şekilde öğrenmesi gerekiyor. Yabancı Dil'i kotaramadıkça üstüne gidiyorlar. Türkçe, Matematik, Fen'i 5 saat veriyoruz da ne haldeyiz diye kimse bakmıyor. Sorun dersin miktarında mı yoksa Uygulanması, Öğretim Programı, vs... bileşenlerinde mi ? İngilizce gelebilir, bütün dersler kızağa çekilir, bir 5 yıl sonra "Yok...dil eğitimi böyle de olmuyormuş" deriz ve çocukları, eğitimcileri, okulları şamaroğlanına çeviririz. Zaten öyle sükse yaratacak bir toplumsal tepki de yok...Deney hayvanına çevirdiler insanı. Öyle bir mevzu ki; bekar ve çocuksuz hayatını idame ettiren birisi değilsen eğitimden yana mutsuz ve umutsuzsun. Net...

bekar ve çocuksuz hayatını idame ettiren birisi değilsen eğitimden yana mutsuz ve umutsuzsun. bu cümlenin altına üzülerek imza atılır

Geri