5. sınıf seçmeli bty dersi

Kodla Büyü

ozkan16

Site Gezgini
ilk defa ortaokulda çalışacağım için soruyorum. müdür 5. sınıflara 2 saat seçmeli bty dersi vermiş. haftalık ders saatlerinin olduğu çizelgede seçmeli bty dersinin 7 ya da 8. sınıflara verildiğini gördüm. 5 sınıflara seçmeli bty dersi verilebilir mi?
eğer veriliyorsa ders planı nasıl hazırlanacak?

Bence müdürünüz ya dersimizin 5 ve 6. sınıflarda zorunlu olduğunu bilmiyor ya da size güya senin dersini seçtim demek için böyle bir söylemde bulunmuş.

Bence müdürünüz ya dersimizin 5 ve 6. sınıflarda zorunlu olduğunu bilmiyor ya da size güya senin dersini seçtim demek için böyle bir söylemde bulunmuş.
canlı ders programı yollamış. 2 saat bty 2 saat de seçmeli bty var. telefonda da söylemişti. ama ben ilk kez ortaokulda çalışacağım için böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. şimdi haftalık ders çizelgelerini incelerken dikkatimi çekti.
böyle bir şeyin olması mümkün değil diyorsunuz. yanlış anlamadım değil mi hocam?

canlı ders programı yollamış. 2 saat bty 2 saat de seçmeli bty var. telefonda da söylemişti. ama ben ilk kez ortaokulda çalışacağım için böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. şimdi haftalık ders çizelgelerini incelerken dikkatimi çekti.
böyle bir şeyin olması mümkün değil diyorsunuz. yanlış anlamadım değil mi hocam?
En azından resmiyette değil. Belki canlı ders istatistigini doldurayim diye size fazladan ders tanımlamıştır. Yoksa karnede öyle bir ders olmayacak.

Tüm ortaokulların 5. sınıflarında zorunlu BTY dersi bulunuyor mu? O konuda da bilgiye ihtiyacınız olabilir. (İpucu: Yabancı Dil Ağırlıklı)

Tüm ortaokulların 5. sınıflarında zorunlu BTY dersi bulunuyor mu? O konuda da bilgiye ihtiyacınız olabilir. (İpucu: Yabancı Dil Ağırlıklı)
Evet bu nokta önemli. Hocamın sorusunu ben normal ortaokul olarak cevaplandırırım ama Yabancı Dil Ağırlıklı program uygulanıyorsa farklı uygulamalar yapılabilir. Ancak yinede çelişen durum okul müdürünün 2 saat BTY tanimladiktan sonra +2 saat daha Seçmeli BTY tanımlaması. Böyle bir seçenek bildiğim kadarıyla hiçbir ortaokulda yok.

Geri