5. Sınıf içerik oluşturma konusu için nasıl bir etkinlik ?

Kodla Büyü

mavisi

Aktif Üye
Yeni dönem yeni ünite. Bu dönem için biraz daha belirgin etkinlekler yapmak istiyorum. İçerik oluşturma kapsamlı bir konu , bunu 5'lere göre nasıl entegre edebiliriz. google docs da bişeyler düşündüm , wiki medya örneğin. Blog oluşturmak için meb engeli var.

fikirlerininz nedir, dersi yeni müfredata uygun işleyebilmek için ne yapılabilir.

Son düzenleme:
nası yaa. içerik oluşturma derken.. niye dreamweaver falan. ben farklı mı anlamısım acaba. arama var öncesinde. ardından da düzenleme. word de düzenlenmez mi içerik. plan yok şuan ama elimde. word, sonra excel, sonra ki ünite de sunu hazırlama diye kalmış aklımda. isimleri sadece biraz abartılı gibi gelmişti.

ben bloglara sardım hafiften bakalım. Çoğu konuda sıkıntı çekiyorum etkinlik bulmada. Blogların yapısını falan anlattım ama ne derece etkin olacak haftaya göreceğiz. Başka fikirleri olanlar varsa bekleriz :))

bende bu konuda wordü anlatıyorum worde içerik oluşturuyorum sonrada nette google doc falan anlatmaya niyetliyim

hocam publisher kullandırarak broşür hazırlatıyorum... Programı bir hafta anlatıp kabaca gösterdim. bir hafta kullandırdım. şimdi gruplara böldüm, konu seçti her grup dönem sonuna kadar bu konuda bir broşür hazırlayacaklar...

Uyy bunları mı işliyonuz yahu. sizin çocuklar bilgisayarı kullanmayı biliyor olarak geliyorlar galiba size

bende en son sanal müze gezintilerini tanıttım. en çok mail adresi üzerinde durdum mail gönderme, mail alma, maile dosya ekleme bunları oturttum şimdi de word excel powerpoint anlatıp seneyi bitirmeyi düşünüyorum.

içerik oluşturma derken metin tabanlı içerk hazırlama programları kastediliyor. yani word. ben afiş, kitap kapağı gibi uygulamalar yaptırıyorum. amacım word ün ekle menüsündeki araçları kavratmak. şekiller, resim, küçük resim, wordart, metin kutusu, tablo ve bunları biçimlendirme.

serdemir' Alıntı:
Uyy bunları mı işliyonuz yahu. sizin çocuklar bilgisayarı kullanmayı biliyor olarak geliyorlar galiba size
Valla ben ellerinden tutup sağ tıklamayı, hızlıca tıklarsa çift tıklamyı çift tıklayamayanlara tıklayıp enterla girmeyi, İnternetten bulduğu resmi farklı kaydetmneyi, klasör açmayı öğretiyorum.
Meslek lisesinden sonra öğretmencilik oynuyor gibiyim.
Burası köy okulu da :scared:

naimeozer' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
Valla ben ellerinden tutup sağ tıklamayı, hızlıca tıklarsa çift tıklamyı çift tıklayamayanlara tıklayıp enterla girmeyi, İnternetten bulduğu resmi farklı kaydetmneyi, klasör açmayı öğretiyorum.
Meslek lisesinden sonra öğretmencilik oynuyor gibiyim.
Burası köy okulu da :scared:
:mrgreen:

Geri