5 Kmden Wifi Aktarımı

Kodla Büyü

big_way

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım okulumuz yeni binasına taşındı fakat Fatih ağı ve Meb interneti henüz bağlanmadı. Bunlar olmadan dys çalışmadığı acilen için bir çözüm bulmamız gerekti. Yeni okulumuz tepede bir konumda. Eski okulumuz ile arada ortalama 5 km mesafe bulunmakta. Arada bina vs yok. Bir şekilde meb internetini yukarıya aktarmak istiyoruz. Bu konuda daha önce tecrübesi olanlar ya da çözüm üretebilecek bir fikri olanlardan fikir bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

hocam outdoor rooterlar var onlar sanıyorum işini görür. 13 km ye kadar ulaştığını kardeşim söylemişti. kendisi bu işlerle uğraşıyor teknik servis elemanı

başvurduk ama sonuç alamadık uzak olduğu için
Ne demek uzak olduğu için bir sonuç alamadık? Hocam yanlış anlamayın sözüm meclisten dışarı ama okul devletin okulu değil mi? Okul müdürü, milli eğitim müdürlüğü, bakanlık ne iş yapar?

Zaten bizim en büyük sıkıntımızdır alt yapı olmadan üst yapıyı yapar oldu bittiye getiririz... Yazık...

Outdoor Router masraflı olabilir, göz attım da 500 liralar civarında. Ben olsam şöyle yapardım, F5 diye bir program vardı vakti zamanında(2014) kaymakamlar Dys'ye bağlansın diye kullanırdık. Hala varsa Dys ilçe yöneticisine durumu anlatabilirsiniz. Mobil internet kullanıp F5 yardımıyla Dys'ye bağlanabilirsiniz internetiniz gelene kadar.

Ne demek uzak olduğu için bir sonuç alamadık? Hocam yanlış anlamayın sözüm meclisten dışarı ama okul devletin okulu değil mi? Okul müdürü, milli eğitim müdürlüğü, bakanlık ne iş yapar?

Zaten bizim en büyük sıkıntımızdır alt yapı olmadan üst yapıyı yapar oldu bittiye getiririz... Yazık...
yeni okul binamız yerleşim yeri olmayan bir yerde olduğu için dediğiniz için altyapı sorunumuz var

Outdoor Router masraflı olabilir, göz attım da 500 liralar civarında. Ben olsam şöyle yapardım, F5 diye bir program vardı vakti zamanında(2014) kaymakamlar Dys'ye bağlansın diye kullanırdık. Hala varsa Dys ilçe yöneticisine durumu anlatabilirsiniz. Mobil internet kullanıp F5 yardımıyla Dys'ye bağlanabilirsiniz internetiniz gelene kadar.
teşekkürler hocam bunu araştırayım bir

Biz üniversitede 2 kampüs arası ( 7-8 km) kablosuz aktarım yapmıştık ama rüzgarda,yağmurda şimşekde vs çok etkileniyordu verim alamadık ve kablo çekmek zorunda kaldık.

Yönlü anten alın. Ama ikitane. Bridge modunu deneyin.
Olmazsa biri ap olur diğeri bağlanır.
Ben basit ev ap leri ile 800 m öteye aktardım bir ara

Bütçeniz var ise şu cihazdan iki tane alın : UniFi AP Outdoor
https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-outdoor/
unifi-ap-outdoor-features-sleek.jpg

eski çalıştığım şirkette bunlarla 4-5 km açık alanda ip kameradan görüntü aktarımı yapıyorduk. inanılmaz kaliteli cihazlar. 5GHz'de çalışıyorlar.

teşekkürler hocalarım iki tane outdoor anten alıp karşılıklı eşleştirip o şekilde çözmeye çalışacağız.

bir işe yaramazlar boşuna para harcamayın, routerlar kayıtlı mac adresleri dışında başka bir yönlendiriciye izin vermiyor. Bağlasanız bile sadece uçtan uca bağlantı kurarsınız o da sadece 1 bilgisayar internete çıkar.

Geri