5.-6. sınıf 2014-2015 yıllık plan (Sınav Tarihleri Değişti)

Kodla Büyü

kct06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mse ve ahmetfx arkadaşlarımızın tavsiyeleri üzerine 2. sınav tarihleri 1 hafta öne çekildi.
talim terbiye kurulunun belirlediği kazanımlar doğrultusunda bu yılki çalışma takvimine göre hazırlanmış yıllık plandır.
5. sınıfları forumdaki (şu an adını hatırlayamadığım) bir arkadaştan aldım. 6. sınıfları hazırlamamda bana yardımcı oldu, öncelikle ona teşekkür ediyorum. ben yıllık planda haftaları sevmediğim için direk tarihleri çalışma takvimine göre hazırladım, tarih tarih yazdım. birde mayıs haziran aylarında çoklu ortam uygulamalarına daha çok yer verdim (publisher ve pp anlatmayı düşünüyorum) algoritma konusuna az yer verdim (son iki kazanımı almadım mesela) çünkü çocuklar bu konuda çok zorlanıyorlar ve onlar için çoklu ortam kadar önemli olduğunu düşünmüyorum.

gece geç saatte hazırladım, yine de bir göz atın, bir eksiklik, yanlışlık varsa paylaşırsanız sevinirim.
umarım faydalı olur

Ufak bir hata düzeltildi :) yeniden indirin

Ekli dosyalar

• 2014-2015 Yıllık Planlar_ 5-6 sınıf_yeni.rar
    12.5 KB · Görüntüleme: 1,997
Re: Bu planı hazırlayan var mı?

Heycanla sizin hazırlamanızı bekleyeceğim hocam :roll: zira okulum değişti sınıfım berbat halde onunla uğraşmaktan odaklanamıyrm plana falan. şimdiden teşekkürler.

şimdiden elinize sağlık hocam.

hazırlarsanız kullanırız ve dua ederiz hocam.

tamam o zaman arkadaşlar. gece onunla uğraşıcam. bugün bitirmeye çalışırım. en kötü ihtimalle yarına kalabilir.

Re: 5.-6. sınıflar 2014-2015 yıllık plan

yıllık planlar hazır arkadaşlar. yukarıdaki linkten indirebilirsiniz.

Re: 5.-6. sınıflar 2014-2015 yıllık plan (DÜZELTİLDİ)

Tşkler...

teşekkürler güzel olmuş.

gule gule kullanin :wink:

hocam elinize sağlık. bir şey sorcam neden 5. sınıf ve 6. yıllık planlar aynı?

kct06 hocam emeğinize sağlık çok teşekkür ederiz. herkese iyi çalışmalar...

mutluluk' Alıntı:
aslında (güya) aynı değil. kazanımlar talim terbiye kuruluna göre yazılmıştır. 5. sınıflat temel düzey 1, 6. sınıf temel düzey 2 ye göre yazılmıştır. zaten kazanımların benzerliklerinden dolayı bu sene 6 lara ne anlatıcaz çoğumuz bilmiyoruz :(

Teşekkürler

kct06' Alıntı:
mutluluk' Alıntı:
aslında (güya) aynı değil. kazanımlar talim terbiye kuruluna göre yazılmıştır. 5. sınıflat temel düzey 1, 6. sınıf temel düzey 2 ye göre yazılmıştır. zaten kazanımların benzerliklerinden dolayı bu sene 6 lara ne anlatıcaz çoğumuz bilmiyoruz :(

Allah razı olsun. Rica olarak anlaşılsın istiyorum. Plan konusunda kendisinden feyz aldığınız kişinin adını bulmanızı ve ilk mesajınızda yazmanızı rica ediyor, çalışmalarınızdan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum.

hocam yeni ilköğretim yönetmeliğine göre notlar 5 gün öncesinden okul idaresine veriliyor, bu yüzden sizin sondan bir önceki hafta sınav yapmanız uygun değil. onu en az 3-4 hafta önceye çekin bence. kapanmadan 5gün önce okul idaresine notlar verilecek , mazeret sınavı için veli dilekçeleri 5 gün ve sizin sınava girmeyenleri bildirmeniz. en az 3 hafta ediyor.

Arkadaşlar ben geçen sene 5 ve 6 lara aynı planı uyguladım, mutluluk hocamızın dediği gibi geçen sene 5 'lere anlattığımızı bu sene anlatmak mantıksız. Her ne kadar düzey farklı deseniz de laboratuar olmayan okullarda düzey farkı uygulanamaz. Ben üniteleri bölüp 1 ve 2. üniteleri 5 'lere, 3 ve 4. üniteleri 6 'lara anlatmayı ve yıllık planı buna göre düzenlemek istiyorum. Mevzuat%Yönetmelik açısından bunun sakıncası var mıdır? Birisi gelip sen niye böyle yaptın, yanlış yapmışsın diyebilir mi?

coderfree' Alıntı:
Arkadaşlar ben geçen sene 5 ve 6 lara aynı planı uyguladım, mutluluk hocamızın dediği gibi geçen sene 5 'lere anlattığımızı bu sene anlatmak mantıksız. Her ne kadar düzey farklı deseniz de laboratuar olmayan okullarda düzey farkı uygulanamaz. Ben üniteleri bölüp 1 ve 2. üniteleri 5 'lere, 3 ve 4. üniteleri 6 'lara anlatmayı ve yıllık planı buna göre düzenlemek istiyorum. Mevzuat%Yönetmelik açısından bunun sakıncası var mıdır? Birisi gelip sen niye böyle yaptın, yanlış yapmışsın diyebilir mi?

Aynısını bende düşündüm ama bu seferde 6.sınıflara bir konuyu en aşağı 4 hafta işlemek zorunda kalıyorsun ve doldurması zor bir zaman aralığı oluyor öğrencilerin sıkılması da cabası tabi ki... diğer bir alternatif ise 5 ve 6 lar için aynı plan farklı seviyeler... bende karasızım ve bekliyorum...

bu plana göre günlük plana da ihtiyacımız olacak.çünkü klavuz kitap hala yenilenmedi.

Ellerinize sağlık hocam.. teşekkür ederim..

yeni programa göre düzenlenmiş herkese tavsiye ederim güzel olmuş :+1: :alkis:

Geri