Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

5+1 ses sistemi

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında bshark tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bshark

bshark Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar elimde bir sinema ses sistemi var 5+1. anfisi vcd ya da dvd den elektriği alıyor. bu sistemi bilgisayara takmam mümkün mü? mümkünse nasıl : :| :| anfinin üzerinde sadece iki kablo var siyah ve kırmızı bunlar diğer hoparlere takılacak çoklayıcı ile de bilgisayara nasıl takılacak? :? :?

2. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

yerinde görmek lazım, bizim evde o tür 5+1 lerden hiç olmadı , vcd de yok :shock:

3. zehrasolmaz

zehrasolmaz Üye

Evet arkadaş haklı 2 jakı birleştirerek tek olarak ses girişine takabilirsiniz.

Ama benim başka bir sorum olacak bilgisayarda çalışıyo da ses sistemi DVD nin girişi mono, ses sistemininki stereo. Dönüştürücü bilen var mı?

4. bshark

bshark Seçkin Üye Seçkin Üye

iyi anlatamadım galiba ya :( bir anfi ve 5 adet hoparlör var ancak anfiden sadece iki kablo çıkıyor ve o iki kabloyu sadece bir hoparlöre takabiliyorum jacksız. bir çoklayıcı ile bunu hallettiğimi varsayalım yani kabloyu bütün hoparlöre dağıttım. sonra ses kartı için de bir jack buldum tamam ses kartına da taktım ama ortada elektrik kablosu yok. normalde elektriği vcd den alıyormuş anfi. çalışmaz yani dimi :oops:

5. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam onun ilave bi dönüştürücü cihazı olması lazım

6. Hakan_1758

Hakan_1758 Aktif Üye

Görsem NAsıl birşey yaparım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal