4gb ram var fakat hepsini kullandırmıyor.

Kodla Büyü

sametbozkurt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
c85lb.png

Windows 7 Ultimate 32 Bit yükledim. 4GB rami destekliyor diye biliyorum

Fakat kullanabildiğim 2,5GB

512MB oOnboard ekran kartına gidiyor tamam ama gerisi nerede ?

32 Bitlik işletim sistemleri en fazla 3.25 gibi bir ram miktarını destekler. 64 bit kurarsanız tümünü kullanabilirsiniz.

Ben aslında yüklemeden önce iyice baktım en son aşağıdaki kaynak tamamdır dedim ama demek yanılmışım

14xplcg.png

only61' Alıntı:
64 bit te çok sıkıntı çıkarıyor bazı programlarda :cry:

aynen öyle. c# veri tabanı bağlantılarında, öğrenciden aldığım programları denerken bir ton uğraştırıyor. O yüzden 32 ye geçeyim dedim ama 1 Gb Ramden olacağız demekki

sametbozkurt' Alıntı:
only61' Alıntı:
64 bit te çok sıkıntı çıkarıyor bazı programlarda :cry:

aynen öyle. c# veri tabanı bağlantılarında, öğrenciden aldığım programları denerken bir ton uğraştırıyor. O yüzden 32 ye geçeyim dedim ama 1 Gb Ramden olacağız demekki
..
derlenmiş exe yi açarsanız sıkıntı çıkartır. proje dosyasını açıp işlemci türünü değiştirirseniz sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

bu arada 64 bit kullanıyorum 3 yıldır. hiç bir programda sorun yaşamadım...

Hocam dediğiniz gibi işlemci türünü değiştiriyorum çalışması için.
Ama yine Acces Databaselerde sorun çıkarıyor.

Bu arada Acronisin gözünü seveyim :) 64 bite hızlı dönüş yaptım maalesef :)

c87bs.png

Merhaba;

Hocam w7 de xp mode diye bir özellik olması lazımdı. Xp yüklü gibi kullanabiliyordunuz cihazınızı. Bir bunu kontrol edin internetten
İkinci olarak VMWare diye bir sanallaştırma sistemi var. Bununda Microsoft tabanlı sistemlerde çalışan modülleri var. Onu kurduktan sonra içine sanal xp kurup W7 kullanırken tek tıkla bir iki saniye içinde xp ye geçebilirsiniz. Bir program edasıyla çalışır. Sanal Xp nize program kurabilir İp verebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bir de ekteki iki programı deneyin bakalım. Yönetici olarak çalıştırın ve sonra yeniden başlatın.
Bende biri işe yaramıştı ama hangisi hatırlamıyorum.

Ekli dosyalar

• Win732bit4GBRAM.rar
    4.4 MB · Görüntüleme: 35
Geri