400-600 lira arasında uygun notebook tavsiyeleriniz nedir?

Kodla Büyü

atakankorkmaz

Aktif Üye
arkadaşlar işlemcisi hızı iyi okulda kullanmak için 400-600 lira arasında ne marka modelde notebook tavsiye edersiniz?

bnde bir hfta önce asus k53u modelden aldım ama çok yavaş bbenim emektar 512mb ramla bundan hızlıydı ama onda xp vardı bunda win 7 starter var. asus driverlerı xpyi desteklemiyo bazıları win 7 ultimate kurmuş ama o da bnde yok b pcyi nasıl hızlandırabilirim

deryabote' Alıntı:
bnde bir hfta önce asus k53u modelden aldım ama çok yavaş bbenim emektar 512mb ramla bundan hızlıydı ama onda xp vardı bunda win 7 starter var. asus driverlerı xpyi desteklemiyo bazıları win 7 ultimate kurmuş ama o da bnde yok b pcyi nasıl hızlandırabilirim
win7 ultimate versiyonu starterde daha ağır olur hızlı olmaz.
win7 kalacaksan grafik ayarlarını klasik yap.
Eğer xp geçiş yaparsan hızlanır. Sürücüyü dert etme donanımların resmi sitesinden xp sürücülerini bulur indirirsin. Atıyorum realtel ses sürücüsü asus sitesinde olmayabilir ama realtekin sitesinde mutlaka vardır.
En kötü ihtimal bu modelin chipseti ile ayın olan önceki model için çıkan xp sürücülerini indirir kurarsın.

Şu driver paketini indirirsen hiç bir şeye gerek kalmaz. :)
http://drp.su/

hasari' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
win7 ultimate versiyonu starterde daha ağır olur hızlı olmaz.
win7 kalacaksan grafik ayarlarını klasik yap.
Eğer xp geçiş yaparsan hızlanır. Sürücüyü dert etme donanımların resmi sitesinden xp sürücülerini bulur indirirsin. Atıyorum realtel ses sürücüsü asus sitesinde olmayabilir ama realtekin sitesinde mutlaka vardır.
En kötü ihtimal bu modelin chipseti ile ayın olan önceki model için çıkan xp sürücülerini indirir kurarsın.

Şu driver paketini indirirsen hiç bir şeye gerek kalmaz. :)
http://drp.su/

bu laptopu alan 1-2 kişi ultimate ile hızlandı yazmışlardı da aslında bnde xp kurmak istiyorum bi deneyeyim bakalım xpyi bu arada o linkteki program ne işe yarıyor otomatik olarak driver mı buluyor

deryabote' Alıntı:
bu laptopu alan 1-2 kişi ultimate ile hızlandı yazmışlardı da aslında bnde xp kurmak istiyorum bi deneyeyim bakalım xpyi bu arada o linkteki program ne işe yarıyor otomatik olarak driver mı buluyor
Neye göre hızlandı demişler ilginç. Madem öyle sizde deneyin.
Verdiğim program linki driverları otomatik yüklüyor.

BİM cuma günü i3 2328m işlemcili bir asus verecek.. 849 tl.. bu pahalı diyorsan b950-b970 işlemcili bir bilgisayar al bence..

Geri