40 saat ders tek ögretmen btr olabilir mi?

Kodla Büyü

acemi_bil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuzda 40 saat ders var tek öğretmenim btr olabilir miyim.21 saat girmem zorunlu olan derse girip btr olsam sıkıntı olur mu zaten 40 saat derse giremeyecegim icin ya ücretli ögretmen gelecek o zaman kaç saat ders verecegim ücretli ögretmene.çıkamadım işin içinden.

Hocam normal şartlarda 15 ders alıp btr olabilirsiniz. Ama idareciniz 21 ders de verebilir. İdare ile ilişkinize bağlı. Okulunuzda girebileceğiniz ders varken 15 saati tamamlamak zorundasınız diye biliyorum.

10 saat alayım çıkayım olmuyormuş hocam. Ders yükü tamamlamak kaydıyla diye bir ibare var. Ders yükü kimine göre 15 ama kimine göre 21.
Şimdi sen 10 saat alırsan ücretli 30 saat ücreti alıp devleti zarara uğratmış olacaksaniz gibi anlam cikiyor.

öncelikle öğretmen okulundaki derslere girmek zorundadır diye bir madde var işin içinden çıkamadım.idare bana göre hareket edecek onlar ücretli çagırırız diyorlar ben 21 saate girersem geldigine degmeyecek bin lirayı zor alacak.10 saat almak benim içimi rahat ettirmez.diger türlü okuldaki öğretmenlere dagitsak oyun oynatacaklar.bir türlü karar veremedim 30 saati alayim 10 saati dagitayim btr de olmamak galiba en mantiklisi

Okulda ders varsa tasarruf tedbirleri gereği önce kadrolu öğretmen derse girer. Hala ders kalırsa ya görevlendirmeyle başka okuldan öğretmen çekilir ya da ücretli öğretmen alınır ama ilk tercih görevlendirme yoluna gidilmesidir.Ayrıca neden BTR olmak için ısrar ediyorsunuz. İl MEM normal şartlarda sizin BTR görevi başvurunuza onay vermemesi gerekir. Bizim ilde BTR başvurusu yapan öğretmenin okulda 21 saatten fazla dersi varsa BTR başvurusu onaylanmaz. Bence siz 30 saat dersinize girin. Geriye kalan ders için de görevlendirme isteyin.

Bi okulda 30 saat dersin 10 saatine bilişim öğretmeni kalan 20sine ise ücretli öğretmen girmişti. İdare sorun çıkarmazsa, her türlü halledilir.

Okulda ders varsa tasarruf tedbirleri gereği önce kadrolu öğretmen derse girer. Hala ders kalırsa ya görevlendirmeyle başka okuldan öğretmen çekilir ya da ücretli öğretmen alınır ama ilk tercih görevlendirme yoluna gidilmesidir.Ayrıca neden BTR olmak için ısrar ediyorsunuz. İl MEM normal şartlarda sizin BTR görevi başvurunuza onay vermemesi gerekir. Bizim ilde BTR başvurusu yapan öğretmenin okulda 21 saatten fazla dersi varsa BTR başvurusu onaylanmaz. Bence siz 30 saat dersinize girin. Geriye kalan ders için de görevlendirme isteyin.
ben ısrar etmiyorum hocam btr olmak için yazdiklarima bakarsaniz derse girmeyi seven bir öğretmenim.10 saat için görevlendirme gelmez hicbir yerden.

Geri