4 yaşını dolduracak (kız) çocuk için kreş mi anaokulu mu?

Kodla Büyü

şeffaf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar herkese iyi geceler pek uğrayan yok son zamanlarda ama ağustosa kadar fikir edinmek açısından konuyu açtım. Kızım eylülde nerdeyse 4 ü bitirecek Allah'ın izniyle. Bağımsız devlet anaokulları var 4 yaştan başlatan bir de malum kreşler, deneyim ve öneri paylaşımlarınız olursa sevinirim. Kreş/anaokuluna 3 sene gidecek....

Hocam fiziksel gelişim ( Tuvalet ve özbakımını kendi giderebiliyormu? herşeye ağlamadan derdini anlatabiliyormu?) yanısıra, birde
Arkadaşlarının zorba olmamasına ve sınıfın 20 yi geçmemesi şartı ile anaokulu olur diyorum.
Aslında en iyisi varsa bir yakınınızın ilgilenmesi daha doğru olur.
Yani tüm mesele kendisi ve ortamın uygunluğu.
Anasınıfı kayıt için geciktiniz gibi, Örneğin Adana'da kayıtlar bitti bitiyor.Çünkü kontenjanlar dolmak üzere.

en iyisi annenı babanı yanına al 6 yaına kadar onlar baksın. Bakıcıların ve kreşlerin yetiştireceği nesli çok merak ediyorum gerçekten 3-4 yıl sonra anlarız ;)

kreşler düşündüğümüz gibi değil bu sene başında 3 yaşındaki kızımı götürdüm birkaç gün sonra vazgeçtim
çok ilgilenmiyorlar, öyle okul gibi olmuyor aynı bakıcı gibi ama çocuk çok, küçük çocukla uğraşmak zor hepsine yetişemiyor bakıcı/öğretmen ve çocuğun ihtiyacı bu yaşlarda okul değil ilgi sevgi
en iyisi 6 yaşına kadar beklemek
birde hastalık mevzusu var
eğer iyi bir bakıcınız varsa hiç bulaşmayın ama bakıcınız yoksa denenebilir

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler, hepsinin haklılık payı var. Ne yazıkki memleketimiz de değiliz ve çok uzağındayız, bir yakınımız bile yok.gelebilecek anneanne-babaanne de yok. Anasınıfından vazgeçtik zaten tam gün çalışıyorum ve yarım gün uygulamasına geçmişler tümden. kreşe verdik bir hafta olacak yarın. sınıfları şimdilik 11 kişilik. yalnız kızım çok çekingen davranıyor isteklerini belirtmiyor ve çok az olan iştahı da iyice yok oldu. hergün gelen raporda yemeklerini yemedi yazıyor:(( bunları aşarmıyız bilmiyorum Allah yardıcımız olsun çalışan annelerin kafası bin parça :(

Geri