4. Sınıf İlkokul Öğrencileri Kodlama Kursu Planı Arıyorum

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mikrosoft sponsorluğunda bir köy ilkokulunda kodlama sınıfı kurulmuş. Bana da hocam burada kurs açabilir misin dediler. bir kurs planı vermem lazım. 4. sınıflar için elinizde bir kurs planı mevcut mu. paylaşırsanız çok memnun olurum. halk eğitimden bu kursu hangi foet kodundan açabiliriz ya da nasıl açabiliriz. biz okullar hayat olsundan düşünüyoruz.

hocam 4. sınıf öğrencilerine ancak okullar hayat olsundan açabilirsiniz ancak ondada son yapılan değişiklikte sanırım 2 alanı birden desteklemesi gerekiyor açılacak olan kursun yani 120 saatlik bir kurs açsanız anca 60 saati sizin olabilir "Etkinlik içerikleri en az iki faaliyet alanını kapsayan bir program dahilinde gerçekleşecektir." şu maddeyi uygulamassanız sıkıntı yok

Mikrosoft sponsorluğunda bir köy ilkokulunda kodlama sınıfı kurulmuş. Bana da hocam burada kurs açabilir misin dediler. bir kurs planı vermem lazım. 4. sınıflar için elinizde bir kurs planı mevcut mu. paylaşırsanız çok memnun olurum. halk eğitimden bu kursu hangi foet kodundan açabiliriz ya da nasıl açabiliriz. biz okullar hayat olsundan düşünüyoruz.

hocam bu sponsorluğa nasıl başvuru yapılmış detayları ile öğrenirseniz bize de yardımcı olur musunuz. bizlerin okullarına da belki kodlama sınıfı kurulur bir umut :)

Hocamız çok azmetmiş başarmış herhangi bir torpil vs yok. telefon etmiş yazdığı projeyi mikrosoft un ilgili birimine ve birkaç yere mail atmış. tam detaylarını bilmiyorum.

Buradan yetişen öğrenciler şu an ortaokulda benim öğrencim ama şimdi de ortaokulda bilişim sınıfı normal sınıfa çevrildiğinden sıkıntı var.

Bu arada okullar hayat olsun projesinden ilkokul öğrencilerine kurs açabildik.

Geri