3300 uf 6.3 V Kondansatörleri Nerede Bulabilirim?

Kodla Büyü

kemankes

Aktif Üye
Ubak 2008 exper bilgisayarlardaki kondansatörleri değiştirmek istiyorum. İnternet üzerinden güvenebileceğimz bir yer varmı?

Re: Ynt: 3300 uf 6.3 V Kondansatörleri Nerede Bulabilirim?

3300 olur da voltaj önemli değil voltaj 6.3 ten düşük olmasın ama yüksek olsada olur.Güven bana.
Her elekronikçide bu 3300uf bulursun.Netten aramak kargocuları fena zengin eder.

zamanında bende netten isteyip almıştım tanesi 50 kuruş bile değildi.her bilgisayar için 3 tane gerekir.10 tane pc değişsen 30 adet yapar.
büyük bir şehirde değilseniz netten herhangi bir yerden aynı değerlerde bulabilirsiniz.

Hocam ankartın fotosunu koyabilirmisiniz? Merak ettim ben bu kondansatör olayını.

Re: Ynt: 3300 uf 6.3 V Kondansatörleri Nerede Bulabilirim?

Toplu alırsanız, fazla almayın kardeşim.İhtiyacınızdan birkaç fazla alın.Demedi demeyin.
Rafta durma ömrü ile çalışma ömrü pek farklı değil. Bayatlıyor anlayacağınız.

kemankes' Alıntı:
Ubak 2008 exper bilgisayarlardaki kondansatörleri değiştirmek istiyorum. İnternet üzerinden güvenebileceğimz bir yer varmı?
kemankes hocam 3300 uf 16v ben taktım makinalar sıkıntısız çalışıyor. illa 6.3v diye arama

fujitsu siemens anakartlarda kronik hata bu. Ulaştırma Bakanlığının göndermiş olduğu makinelerde de aynı sorunlar var.

hocam bulabilirseniz fiyat farkı çok farklı değilse solid kondansatör alın bir daha uğraşmazsınız.

hocam dikkat ederseniz yeni anakartlarda katı kapasitörler kullanılıyor artık. özellikle yüksek ücretlilerde elektrolikid kapasitör göremezsiniz.

Geri