32bit üzerindeki yazıcdan 64bitli başka pc ağ üzerinden çık

Kodla Büyü

delphe01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ağ üzerinden win7 64bit pc ile yine win7 32 bit pc üzerindeki konica minolta cihazından çıktı alamıyorum.sorun 32bit 64 bit sıkıntısı ama çözemedim.yardım için teşekkürler şimdiden

64 bitlik olan makinaya ayrıca 64bitlik sürücüsünü kurdunuz mu yazıcının?

mini setapla(yani cihazın kablosunu takıp aygıt yöneticisinden yükle ile küçük setup dosyasını pc de göstererek kurma kısa adını bilmiyotum böyle anlattım) 32 bitlik pc ye kurdum.Ancak yukardaki bahsettiğim yöntemle mini setup kurulmuyor.diğer setup da kurmadım.

eğer ağdan yazıcıyı görebiliyorsanız yazıcı ekleme yolundan gidip sihirbazdaki disketi var seçeneği ile bilgisayara indirdiğiniz 64bit sürücüsünü gösterip kurmayı deneyin

ziyaunal' Alıntı:
eğer ağdan yazıcıyı görebiliyorsanız yazıcı ekleme yolundan gidip sihirbazdaki disketi var seçeneği ile bilgisayara indirdiğiniz 64bit sürücüsünü gösterip kurmayı deneyin

:+1:

dediğiniz şekilde yapıldığında disketi var seçeneği çıkmıyor.ağ üzerinde yazıcıyı görüyorum üzerine çift tıklayınca hata veriyor bulunamadı diyor dosyayı kendiniz yüklemek isterseniz adres gösterin diyor ancak setup dosyasını görmüyor.inc dosyası istiyor

Driver bütün olarak tek setup dosyasının içinde ise 7zip programı ile setup dosyasının içindeki dosyaları çıkartmayı dene

Ha bir de yazıcının paylaşımda olduğu bilgisayarda paylaşılan yazıcının özelliklerinden ek sürücü ekle diyerekten 64 bit lik sürücüleri ekleyebilir böylelikle yazıcıyı ekleyen 64 bit lik bilgisayar driverlar ı otomatik alabilir.

Geri