3 yıldır formatörüm bir format atamadım :)

Kodla Büyü

bilisim5587

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir laptop çökmüş ve kendisini başlangıç onarmadan başlatıyor. CD ROM U bios tan ilk seçenek olarak aldım. Kaydettım cd rom dan başlatmıyor. CD de problem yok , başka bilgisayarlara format atıyor. Harici cd sürücü denedim , olmadı . Usb yi first boot yaptım , olmadı . Ne yaparsam yapayım başlangıç onarmadan başlıyor. yardımcı olursanız sevinirim

Laptop HP mi biostan farklı bir ayarı vardır siz yapamıyorsunuzdur. Bios menüsünü kurcalamak lazım.

bios ta yeni bilgisayarlarda secure boot ayarı var secure boot ayarını değiştirmezsen bakmıyor başka aygıtlara

bilisim5587' Alıntı:
Arkadaşlar bir laptop çökmüş ve kendisini başlangıç onarmadan başlatıyor. CD ROM U bios tan ilk seçenek olarak aldım. Kaydettım cd rom dan başlatmıyor. CD de problem yok , başka bilgisayarlara format atıyor. Harici cd sürücü denedim , olmadı . Usb yi first boot yaptım , olmadı . Ne yaparsam yapayım başlangıç onarmadan başlıyor. yardımcı olursanız sevinirim
Hocam ben sana birşey diyeceğim...ama yapmanı istiyorum....laptopun ramlarını sök , temizle ve yerini değiştir....soldaki sağa, sağdakini sola tak...bir de öyle dene...seninkine benzer benim başıma da geldi...böyle aştım sorunu...hatta dün hallettim...taze taze söylüyorum bak.

elrond' Alıntı:
bilisim5587' Alıntı:
Hocam ben sana birşey diyeceğim...ama yapmanı istiyorum....laptopun ramlarını sök , temizle ve yerini değiştir....soldaki sağa, sağdakini sola tak...bir de öyle dene...seninkine benzer benim başıma da geldi...böyle aştım sorunu...hatta dün hallettim...taze taze söylüyorum bak.
Biosu resetlemişte olabilirsin. :)

xp kurmaya çalışıyorsan klasik sata driver hatası gibi geldi bana. sata sürücülü xp format cd si olması lazım.

7 kurmaya calısıorum . Bilgisayar benım degıl ogretmen arkdasın . O yuzden ıcınnı hayata acmam . Biosu varolan degerlerıne sıfırladım hasari hocam ama sıfırlamadan once de sonra da aynı hatayı aldım. laptop toshiba. Secure boot ayarına da yarın bakacagım . cd rom bozuk olamaz harıcı yı de tanımadı , usb yı de.

İçini tamamen açmadan hard diskini çıkartıp HDD kutusuna koyarak formatlayıp geri takabilirsiniz.

Geri