3. Havalimanının İsmini Konuşalım

Kodla Büyü

TurkAdam

Aktif Üye
:tr:
Arkadaşlar malumunuz Avrupa'nın en büyük havalimanı İstanbul'a yapılıyor. İsim konusunda henüz bir tartışma başlamadı. Bilişimciler olarak sizler ne düşünüyorsunuz, görüşleriniz nelerdir? Bu konuyu saygı çerçevesinde fazla siyasete girmeden tartışalım istiyorum. Bu başlıkta aklımıza geldikçe isim önerilerini yazalım, tartışalım.
:?:
Bana; hem İslami hem de Türklere özel, bir şahıs ismi koyulacak gibi geliyor. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HAVALİMANI ismi koyulacak bence. Çünkü bugüne kadar Ak Parti hükümeti köprülere yollara vs. Osmanlı'dan isimler koydu. Osmanlı'nın en geniş sınırlarına ve en parlak dönemine ulaşan Kanuni Sultan Süleyman ismi çok büyük ihtimal olarak bu yeni havalimanına verilecek diye düşünüyorum. Oranım %70 :)

Tartışılan isimler şunlar:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Vecihi Hürkuş
Evliya Çelebi
Oğuz Kağan
Mimar Sinan
...

Sizin düşünceniz nedir, konuşalım?

Osmanlı ecdadıma ait her türlü isme sıcak bakarım. Allah onlardan razı olsun. Abdülhamit Han'da olabilir. O da en zorlu dönemleri atlatmaya çalışmış ve değeri vefat ettikten sonra anlaşılmış bir padişahımızdır.

Kıskaniyürler olsun.
Acilista sarki olarakta hakki buluttan kiskaniyorum calsin

Ekli dosyalar

• erdogan_vs_erdogan.jpg
    erdogan_vs_erdogan.jpg
    17.2 KB · Görüntüleme: 820
tenten' Alıntı:
Adı koyulmuş. Recep Tayyip Erdoğan havaalanı olacak..
Aman hocam bu değildir inşallah. Ve hiç de yakışmaz yeni havalimanina onun ismini vermek! Rte adına bir universite var şimdilik yeterli. Avrupa'nin en büyük havalimanına ismini dolduracak bir isim yakışır.

:++: Vecihi Hürkuş. :++:

Türkiyedeki hiç bir kesimin yada siyasi partinin itiraz etmeyeceği bir isim bence.(Yada en az :D )

Avrupanın değil dünyanın en büyük havalimanı olacak diye biliyordum ben. Kısa bir araştırma yaptım şimdi. Evet avrupa değil dünyadaki en büyük havalimanı olacakmış. Hatta şuanki en büyüğünün 2 katından fazla yolcu kapasitesi olacakmış doğruysa. Yılda 200 milyondan fazla yolcu kapasitesi olacak. Hollandanın hava trafiğini %40 azaltacakmış. Avrupadaki tüm uluslararası dolaşımı sanırım aynı ölçüde azaltacak. Günde yarım milyondan fazla yolcu gelip geçecek oradan. 6 pisti olacak ve her 2 dakikada bir uçak inecek veya kalkacak. Müthiş bir şey.

mevzuat' Alıntı:
Avrupanın değil dünyanın en büyük havalimanı olacak diye biliyordum ben. Kısa bir araştırma yaptım şimdi. Evet avrupa değil dünyadaki en büyük havalimanı olacakmış. Hatta şuanki en büyüğünün 2 katından fazla yolcu kapasitesi olacakmış doğruysa. Yılda 200 milyondan fazla yolcu kapasitesi olacak. Hollandanın hava trafiğini %40 azaltacakmış. Avrupadaki tüm uluslararası dolaşımı sanırım aynı ölçüde azaltacak. Günde yarım milyondan fazla yolcu gelip geçecek oradan. 6 pisti olacak ve her 2 dakikada bir uçak inecek veya kalkacak. Müthiş bir şey.

Evet hocam müthiş gerçekten. Tüm engellemelere rağmen yılmayıp inatla yapımına devam edenlerden emeği geçenlerden Allah razı olsun.

wepster' Alıntı:
Havalimanı istemezük köprü de istemezük :puhaha:

Neden istemezük olsun hocam tam tersi isterük amaaa yerli imkanlarla yapılmış olsun. önceki yapılan köprüler gibi yap-işlet-devret sistemine göre yapılmasın ki iniş yapmayan uçaklar için senin benim cebimden para çıkmasın. Elin adamlarına 49 yıllığına para ödemek zorunda kalmayalım.Madem o kadar büyük olacak o zaman ismide şanına yakışsın. Ülke nüfusunun %50'nin sevmediği bir isim(!) olmasın mesale. Gerekirse refarandum yapılsın. İnternet üzerinden resmi makamlarca anketler yapılıp beklenmedik bir isim seçilince "anket amacını aştı o nedenle iptal ettik" denmesin. Sırf Osmanlı Padişahı diye kafalarına göre bir isim belirleyip yaklaşık 20 milyon Alevi vatandaşın nefret duyduğu bir isim seçilmesin.
Birlik ve beraberlik içerisinde ortak kararlar alınıp, devletin bekası için yapılsın ve işletilsin.

wepster' Alıntı:
Havalimanı istemezük köprü de istemezük :puhaha:
Hocam usulünce yapılınca herkes ister. Olayı ranta çevirmeden doğayı katletmeden yapılınca istiyoruz. Türkiyede çok garip hava yaratılmış muhalefet olanlar doğru olanada muhalefet, aynı zamanda iktidarın her yaptığını doğruda olsa yanlış da olsa savunan bir kesim var ikisi de yanlış. Para bizim cebimizden çıkıyor.

tabi ki kapanan ATATÜRK havaalanı olacağından 3. havaalanı da ATATÜRK havaalanı olmalı...aksi düşünülemez..

Evet şanına yakışan bir isim verilmeli ve resmi kurumlarca anket yapılmalıdır. Demokrasi her yerde demokrasidir. Gerekirse referandum tarzı bir oylama bile yapılabilir.

Böylesi büyük projeler için dünya çağında akılda kalıcı, söylenişi kolay, Türk kültürüne ve tarihine adını kazımış kişilerden seçilebilir gayet tabii.

"Sultan Süleyman Havalaanı"
"Evliya Çelebi Havaalanı"
"Atatürk Havaalanı"

isimleri gayet muteber görünüyor. Tabii anket veya referandum yapılırsa demokrasi konuşmuş olur. Kimsenin de itirazı olmaz diye düşünüyorum.

piluşum' Alıntı:
only61' Alıntı:
oylama yapılırsa Atatürk birinci çıkar

Yanlış anlamayın ama Atatürk adında bir sürü okul, spor salonu, stadyum var. Daha değişik bir isim olabilir bence.

referanduma gitse RTE birinci çıkar eminim, ha RTE sanırım Abdülhamid Han olmasını ister. Atatürkçülere baktıkça millet artık yemiyor. Almanlar bile artık atatürkü hayır için kullanmaya başladılar, hemde türkçe manşet atıyorlar. RTE herkese bir gün türkçeyi öğretecek.

karacam' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
only61' Alıntı:
oylama yapılırsa Atatürk birinci çıkar

Yanlış anlamayın ama Atatürk adında bir sürü okul, spor salonu, stadyum var. Daha değişik bir isim olabilir bence.

referanduma gitse RTE birinci çıkar eminim, ha RTE sanırım Abdülhamid Han olmasını ister. Atatürkçülere baktıkça millet artık yemiyor. Almanlar bile artık atatürkü hayır için kullanmaya başladılar, hemde türkçe manşet atıyorlar. RTE herkese bir gün türkçeyi öğretecek.

sayın hocam o manşeti atan Alman Bild medya yayın organı dünya devlerinden birisi. Elbette ki onların da bu referandumdan çıkmasını istedikleri bir sonuç var. Şunu untmayalım; bu adamların devlet aklı üst seviyededir ve bizim onları sevmediğimizi bildikleri halde buradan çıkmasını istedikleri sonucu doğrudan destekleyerek ters etki yapacak kadar da aptal oldukları düşünülemez. Aksine ters algı yapmaktalar, bizi kendi istedikleri sonuca yönlendirmek için kendilerini konumlandırıyorlar ve bütün propaganda yöntemlerini kullanıyorlar. Bunu iyi tahlil etmek lazım. Memleketimizi ilgilendiren hayati konularda batının gazına gelmek büyük hata olur ve bunların telafisi olmaz. Batıyı ve aşağılık politikalarını iyi tanımalıyız

alper hocam dediğinize katılmıyorum, Dünya da çoğu ülke birleşik krallığa ve yahudilere hizmet ediyor. Evet çıkmasını kesinlikle istemezler, çünkü 100 yıllık sistemi onlar kurdu Türkiye de, ve şu anda o sistem yıkılacak, dediğinizi çok derin analiz olarak kabul ediyor ama gerçekliğinin olduğunu düşünmüyorum.

Sultan Abdülhamid Han Hava Limanına Hoşgeldiniz - Welcome To Sultan Abdülhamid Han Airport :lol:

btnotlari' Alıntı:
Sultan Abdülhamid Han Hava Limanına Hoşgeldiniz - Welcome To Sultan Abdülhamid Han Airport :lol:

Daha önceden belliydi zaten havaalanının adı Sultan Abdülhamid Han olacak...

Vecihi hürkuş havalimanı

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri