3. Aşamaya geçiyoruzzz Toplu üyelik arkadaşlarrr destekk...

Kodla Büyü

ares24

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ardık hazırladığımız maddeler haber olmaya başladı.
http://www.memurlar.biz/haber/20101019/ ... ISIM-.html
Pendik Eğitim-bir-sen hamlesi bu haber tahmin ediyorum ki.....
3. Aşama olarak ben derimki sendikalara toplu geçiş yapıp sendikalara baskı kurup sendika aracılığı ile 200-300 bilgisayar öğrtmeni bir basın toplantısı yaprsa
akşam 19:00 haberlerinde tv ye çıkıp meşhur oluruz ne dersiniz öneri bekliyorummm..

Re: 3. Aşamaya geçiyoruzzz arkadaşlarrr destekk...

bencede hocam sendika işi çok mantıklı, sendika üyesi arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa çok iyi olur eğer gerçekten bir sendika bu işi çözerse ben o sendikaya üye oluru. aksi takdirde bize yardımı dokunmayan sendika ile işim olmaz. eğer bu konuda bize yardımcı olmayacaklarsa ne işe yarayacaklar.

tamamdır arkadaşlar.sadece sendika ile görüşen arkadaşların bize haber vermesi yeter hemen toplu üyelik yada geçiş yapalım sesimizi duyuralım yoksa olmayacak böyle.lütfen liselerdeki arkadaşlarda destekte bulunsunlar :alkis:

sendikalı arkadaşlar hangi sendika sahip çıkacaksa bırakalım siyaseti oraya geçelim

başlığı değiştirelim arkadaşım 3.aşama toplu üyelik şeklinde

evet ama hangi sendika...siyasi görüşümüz olmaması lazım. yani sendika işinde bu işin siyasetten değil, haktan hukuktan dolayı olması gerektiğini nasıl anlatacağız???

evet arkadaşlar siyasi çıkarlar bir kenarda kalsın hiç olmasın.ben hiç üye olmadım ama işimizi görecek sendikaya üye olmaya hazırım :+1:

Bende sendikalı değilim ama eğer haklarımızı yasal yollarla savunacaksak sendika şart Şu an ben eğitim bir sen ile görüştüm zaten onlar harete geçtiler şimdilik. Birde hükümete en yakın sendika işimizi yaparsa onlar yapar. Tabii burda yazdıklarım benim düşüncelerim siyasi bir görüş için yazmadım

bilişimciler için sendika kuralım. artık birden fazla sendikaya üye olunabiliyor. herkes sendika kuruyor.

Yine her kafadan bir ses çıkıyor. Arkadaşın dediğine katılıyorum bu işi sendikalar çözer bizde sürekli sendikalara baskı yaparsak bu iş çözülür aksi takdirde mümkün değil! Ve toplu üyelikten de bahsedelim, bilgisayarbilisim den haberdar edebiliriz, sayımızı görmeleri açısından. Ama şurda dikkat edilmesi gereken bir konu var tüm sendikalara konuyu taşıyalım sadece bir sendika olmamalı.

Bende hiçbir sendikaya üye değilim ama gerçekten bize destek olan bir sendika olursa hemen üye olurum.

Ben Ankara Sincan'da bir ilköğretim okulunda çalşıyorum ve okulumuzdaki Eğitim Sen sendika görevlisi öğretmenle görüştüm tam metin halinde yayınlanan genelgeyi bana verirseniz ben de sendikadaki yetkili kişilere iletirim dedi ama elimde tam bir liste yok:(
Herkes farklı şeyler istiyor mesela ben tamamıyla formatörlüğe karşıyım bunun sadece isteğe bağlı olmasını ve 4-5 sınıflarda 2 saat 6-7-8. sınıflarda da 1 saat ama zorunlu ve notu olan bir ders olmasını istyorum.Elinde tam bir metin olan varsa bana gönderirse ben de bunu sendika yetkili öğretmen arkadaşıma ileteceğim...

SENDİKAMI HERAN DEĞİŞTİRMEYE HAZIRIM YERETKİ İŞİMİZ HALLOLSUN..

Bende okulumuzda Eğitim Bir Sen'de iyi bi yerde olan hocamıza şikayetlerimizi bildiren bir yazı verdim gönderdi, mail attı.. Sonrasında bişi olmadı..

Toplu bir şekilde üye olunacağından bahsedilirse bize daha çok destek olacaklarına inanıyorum.. Denenecek güzel bir yöntem bu..

Bir anket oluşturalım en iyisi hangi sendikaya toplu geçsek bizim sorunumuzu çözerler diye yöneticelerden ricam anket oluştursunlar

Merhaba arkadaşlar,

bende sırf bu mesele için Cemal Kapan Hocamın önerisiyle sendikaya üye oldum. Sağolsun sorunumuzla yakından ilgilendi. Zaten okulda çektiğim sıkıntıları birebir gördüğü için derdimizi çok iyi anladı ve bu haberi hazırladık. Bu haber aynı zamanda yerel gazetelere de dağıtılacak. Sonraki aşama olarak Eğitim Bir Sen bilgisayar öğretmenleri için bir çalıştay hazırlamayı ve yetkili kişileri çağırıp sorunlarımızı anlatacağımız bir ortam oluşturmayı planlıyor.Forumdanda kendilerini habredar ettim, takip ediyorlar... Sanırım toplu olarak sorunlarımızı daha iyi anlatabiliriz. Umarım çözümü sonunda buluruz.

Cemal Kapan Hocama teşekkürler...

arkadaşlar çok iyi ya sanırım bu iş olacak :)
sendikadan istifa etmeye hazır olan arkadaşlar da var.o zaman bir adım daha atmak kaldı geriye.
yöneticilerimiz bir anket yapsın belirleyelim sendikayı (şimdilik eğitim birsen gibi gözüküyor),yöneticilerimiz bizim isimlerimizi alıp tam metinle beraber resmi bir görüşme yaparsa o sendika her türlü uğraşır bizim için :+1: ama tek bir sendika olmalı bence çünkü toplu halde geçiş yada üyelik yaparsak daha iyi olur..

ben sendikalı değilim ama bizim gerçekten arkamızda duracak bir sendika olursa hemen o sendikaya üye olurum. eğitim-bir sen'den geldiler. dile getirdim ama kişisel problemlerinizle her zaman ilgileniriz falan dedi. bende kabul etmedim sendikayı. hep destek tam destek :++:

bende sendikalı değili ama, böyle bir durumda hangi sendika olursa geçmeye hazırım, rehber öğretmen modeli istiyorum.

ben bir sendikaya uyeyim ama sanmiyorum ise yarayacaklarını, ama sizler ve bizler icin hemen sendikamla irtibata gececegim. insallah hersey gonlumuzce olur...

gargi82' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

bende sırf bu mesele için Cemal Kapan Hocamın önerisiyle sendikaya üye oldum. Sağolsun sorunumuzla yakından ilgilendi. Zaten okulda çektiğim sıkıntıları birebir gördüğü için derdimizi çok iyi anladı ve bu haberi hazırladık. Bu haber aynı zamanda yerel gazetelere de dağıtılacak. Sonraki aşama olarak Eğitim Bir Sen bilgisayar öğretmenleri için bir çalıştay hazırlamayı ve yetkili kişileri çağırıp sorunlarımızı anlatacağımız bir ortam oluşturmayı planlıyor.Forumdanda kendilerini habredar ettim, takip ediyorlar... Sanırım toplu olarak sorunlarımızı daha iyi anlatabiliriz. Umarım çözümü sonunda buluruz.

Cemal Kapan Hocama teşekkürler...
Eğitim Bir Sen bilgisayar öğretmenleri için bir çalıştay hazırlamayı ve yetkili kişileri çağırıp sorunlarımızı anlatacağımız bir ortam oluşturmayı planlıyor.gerçekten bunun arkasında duracaklarsa çok güzel bir gelişme :+1:
sendikalı arkadaşlar lütfen sorunlarımızı anlatın çoğu sendikacının sorunlarımızdan haberi yok.3-5 kişi toplanın görüşmeye gidin.bu siteden toplu üyelikten bahsedin.şimdiye kadar hiç bir sendikaya üye olmadım ama hangisi bize destek olursa ona üye olacağım

Bende hiçbir sendikaya üye değilim gerçekten bize destek olacak bir sendika olursa hemen üye olurum.

ben eğitim birsen liyim ama her ana istifaya hazırım en uçdaki bir sendikaya gecebilirim bir siyasi fikrim yok işimizi görecek bir sendika kim olursa olsun üye olurum

kesinlikle bu durumun çözülmesi için rant peşinde koştuklarına eminim. herşeyi bir keneara bırakalım biz bi sendika kuralım derim ben...

biz de çift olarak bilişim öğretmeniyiz ve sendikalı değiliz ama bu konuda desteğe hazırız eğer birlik olabilirsek hangi sendika olduğu farketmez biz de üye oluruz, yeter ki sahip çıksınlar derdimize...
ama ne yazık ki HALA ne istediğimizin kesin bir metni yok önce bu sorunu NET olarak çözmemiz gerekmez mi????

eğer bu iş için somut adımlar atılmaya başlanırsa ve gözle görünür hale getirilirse ben de herhangi bir sendikaya üye değilim ve hemen o sendikaya üyelimi yaparım. yeter ki bu iş çözülsün. ben öğretmenim ve öyle kalmak istiyorum. teknik servis elemanı olmak istemiyorum..

Sayımızın tüm öğretmenlere kıyasla çok düşük olması ve yeni bir branş olmamız nedeni ile sendikalar bizi şimdiye kadar ciddiye almıyordu. Artık ilçe yetkili sendikaları çok küçük farklarla değişebiliyor. CEBIT te dile getirilenleri yorumladılar ve buradaki rantı gördüler.

Kendim henüz hiç bir sendikaya üye değilim. Şimdilik hepsinin icraat ve vaatlerini takip ediyorum. Mantıklı hareket edene ve beni inandırabilene üye olacağım.
Türk Eğitim Sen sorunlarımızı bir kaç kez dillendirmişti. Eğitim Bir Sen den de böyle icraatler duymak ümit verici. 2011 seçimlerinden sonra akıbeti şüpheli olan şimdiki bakanımıza sözünü geçirebilecek birilerine ihtiyacımız var.

herhangi bir sendikaya üye değilim ama bu iş için belirlenecek sendikaya üye olmaya hazırım.

ben de sendikalıyım temsilcimle de görüştüm anlattım durumu zaten attığımız mailleri ona da atıyordum. şuanki durumu ve olan bir hareket var mı yok mu öğrenip haber verecek bakalım burada durum nasıl

Geri