3 arabadan hangisi mantıklı

Kodla Büyü

kalimero

Aktif Üye
araba almayı düşünüyorum 3 araba var aklımda + ları - leri var ama kullanan arkadaşlar yakıt değerleri ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim
1- honda rs benzin
2- focus titantum powershift dizel
3- megan 1.5 dizel icon paket
gönlüm honda ile focus arasında kaldı megan teknolojik özellik olarak artı var ama benzinli araçlarda şehir içi ortalama 8 lt dizel şehir içi kullananlar ise 7- 8 lt arası diyor dizel için 30 bin fazla vermeye gerek varmı bilmiyorum ama daha fazla km gideceğimiz doğrudur 1 depo ile yıllık ortalama 11 12 bin yapan birisiyim tecdube ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

Dizel pişmanlıktır. Çekik gözlülerin arabaları sorunsuzdur. Benim araba tecrübem budur.

Satacağın zamanda ikinci el piyasası olan bir araç tercih etmen uygun olacaktır. Honda almanı tavsiye edebilirim. Honda senin için mantıklı bir seçim olacaktır. Dizel ve benzin arasında fark yok. 30.000 yaa peşin peşin verirsin dizel araba alırsın her yıl bakımı ile uğraşırsın + 30.00 arabaya yatırdın.. Ya da 30.000 fazladan vermim. 30.000 getirisiyle arabama bineyim gerisi yalan da diyebilirsin. Zaten araba dediğin 4 tekerlek. Altından hava geçiyor. 30.000 fazla paranı bağlama. Cebinde dursun.

Birader honda civic kullanıcısıydı. Bianen yazdım.

Benzinde kullanacaksan lafım yok ama lpg takacaksan direk dizel al. Bunlar sıfır mı olacak ikinci el de bu kadar fiyat farkı yok.

O kadar az km için dizel alınmaz, 1.0 tsi, 1.2 tsi ecooboost vs alın.

dizel pek önermem kendim de kullandım performans ve yakıt olarak iyi fakat arıza ihtimali ve masrafı acı tecrübeyle öğrendim. ford grubunu da pek önermem yenilerini bilmem ama eskisinde sıkıntı yaşadım.

honda kullanıyorum memnunum. lpg ile sorunsuz. tavsiye ederim. önceki arabam toyotaydı yakıtı çok daha azdı. honda her zaman para eder. japondan şaşma

HONDA FC-5 kasa-sedan almayın bence; alırsanız HB olanını alabilirsiniz; 182 beygir ve sorunsuz otomatiği ile başınız ağrımaz...ama diğerlerinin otomatikleri daha masraflı ve narindir edc ve power shift daha maliyetli otomatiklerdir. ama 2-3 yıl biner satarım derseniz bence 3 de alınabilir..

Geri