3+3 kaç eder

Kodla Büyü
Bu görüşmelerde Memur-sen başarısı yaşandı. İlk teklif 3+3 dü. Ancak 4+3,5 alarak yaklaşık olarak hükümetin teklifiniden %40-45 fazla zammı almayı başardılar. 1 milyon memurun da bir bildiği var.

Kimse kusura bakmasın. Vergi dilimi ve gizli enflasyon ile aldığımız ve daha onceki yıllarda alamadigimiz zamlar ile birlikte yüzde -5 attı yüzde -5 diger yıl için kayip daha fazla. Maasa zam yapıyorlar sözde ama vergi dilimlerinin limitlerine dokunan yok. Bundan sonra subat da vergi dilimine gireriz artık. Zamdan umudum yok sadece alınan haklar anlamında eğer alindiysa ona da yorumumuz olcaktir. Zam degerleri tatmin edici değil.

TÜİK, temmuz ayı enflasyon verilerini açıkladı. Tüketici fiyatları, temmuz ayında yüzde 0.15 artış gösterdi. Piyasanın aylık TÜFE değişim beklentisi; yüzde 0.56 düşüş ile 0.50 artış bandında değişiyordu.

TÜFE’de geçen yılın temmuz ayındaki yüksek artış nedeniyle yıllık bazda bu yılın temmuz ayı itibariyle enflasyonda zayıflama öngörülüyordu.

Yıllık enflasyon temmuz ayında yüzde 10.9'dan yüzde 9.79 seviyesine indi.

görünen köy kılavuz istemez. %10 un çok altında bir orana evet denilmiştir.

Bu saatten sonra hiçbir eğitim bir sen üyesi sendikasını bırakmasın. Siz layık olduğunuz yerdesiniz.

Sendika İstifa Formu

http://egitim.omu.edu.tr/files/egitim/files/SENDIKA_ISTIFA_FORMU.pdf

Bilgiler

Sendika Adı: EĞİTİM BİR-SEN (Memnun Sen / Sarı Sen)
Adresi: MALTEPE/ANKARA
Hizmet Kolu: 02
Kurum Kodu: 01
Dosya No: 028
Kurum Adı: MİLLİ EĞİTİM
Birim Adı: Okulunuzun adı
Adres: Okulun Mahallesi-İlçe
Kurum Sicil: Varsa yazı yoksa boş bırakın
Kadro Ünvanı: ÖĞRETMEN
Kadro Ünvan Kodu: 5900

Diğer Kadro ünvan kodları

http://pgm.meb.gov.tr/daireler/kadro_web_site/kadrounvanlari.html

Ohalde kac bin memur khk ile atildi . Siz de hala kendizi nimetten sayiyorsunuz. Adamlarin gozunde memur devletin iti oldu her daim. Memuru ipleyen mi var bundan once de hep boyleydi. Buyumusuz de falan filan gecin bunlari buyuyen is adamlari yalayan tipler. Gecen seneye bakalim et ne kadar sut ne kadar kira ne kadar artmis dolar kac liraymis mazotu lpgsi bebek bezini bile enflasyondan cikaralim aman zam vermeyelim. Yiyin bakalim aksirana tiksirana kadar yiyin.

Boşuna yorum yazmayın. Unutacaksınız zaten her şeyi. Bunu onlarda bildiği için bu zamı aldık.

Merak ediyorum hükumet ilk teklifi %1 yapsaydı başarı çok daha büyük mü olacaktı, şimdi gurur duyuyorlar ya teklifi %45 arttırdık diye o zaman teklifi %400 arttırmış olacaklardı başarıları da katlanmış olacaktı.

O değil de % 3+ %3'leri normal toplama işlemi yaparak "Müjde,memura % 12 zam geliyor" başlıklarını ilk sayfadan yayınlayan matematik ve zeka yoksunu yandaş medya yine başımızı yakacak.İşin yoksa millete o kadar zam almadığımızı anlat dur.Zira ülkeyi farklı bir boyutta gösteren bu adamlara inanan sayısı da az değil hani

Merak ediyorum hükumet ilk teklifi %1 yapsaydı başarı çok daha büyük mü olacaktı, şimdi gurur duyuyorlar ya teklifi %45 arttırdık diye o zaman teklifi %400 arttırmış olacaklardı başarıları da katlanmış olacaktı.
Ben geyiğini yaptım işin hocam. Memur-sen üyeleri ağzını açamıyor şimdi.

Ben geyiğini yaptım işin hocam. Memur-sen üyeleri ağzını açamıyor şimdi.
Hocam fark ettim zaten, daha evvel de dedim ya burada millete hakarete varacak şekilde laf yetiştirmeye çalışanlar vardı işlerine gelmeyince reddetme, gözden kaybolma o da tutmazsa iftira atma yoluna gitmeyi tercih ediyorlar her zaman. Şimdi okullara gidin kardeşlikten, eşitlikten, liyakatten falan bahsederler çıkar işin içine girdi mi de görevlere en layık kişi de kendileri oluyorlar. En acı tarafı bu önde giden tayfa her türlü çıkardan nemalanırken hangi mantıkla orada olduklarını bilmediğim hatta kendisinin bile neye üye olduğunun, sendikasının ne olduğunun farkında olmayan (öğretmen) lerin olması.

Ali Yalçın resmi twitter hesabından başarı tweetleri atıyor. Ben onun sendikasına üye değilim çok şükür. Yarın çoluğuma çocuğuma bunu anlatırım ve sonunda gururla şunu diyebilirim ben işte o adamın başkanı olduğu sendikaya üye değildim. Peki siz üye olanlar siz ne diyeceksiniz? Sizin bişey demenize gerek yok çocuklarınız zaten gerekeni söyleyecektir size

Ali Yalçın resmi twitter hesabından başarı tweetleri atıyor. Ben onun sendikasına üye değilim çok şükür. Yarın çoluğuma çocuğuma bunu anlatırım ve sonunda gururla şunu diyebilirim ben işte o adamın başkanı olduğu sendikaya üye değildim. Peki siz üye olanlar siz ne diyeceksiniz? Sizin bişey demenize gerek yok çocuklarınız zaten gerekeni söyleyecektir size
hepsi aynı terhane, ben de çocuğumu diyeceğim ki şükür hiç bir sendikaya üye olmadım;)

hepsi aynı terhane değil ! Kamu SEN li olmaktan gurur duyuyorum İsmail KONCUK başkanın memurlar için yaptığını görmeyecek kadar kör olamaz kimse... Görmeyenler çıkarları uğruna görmemektedirler... Yetkili sendika mensubu mülakatlarda torpil yaptıran kul hakkını görmezden gelenler tabiki İsmail KONCUK başkanın yaptıklarını görmezler...

soruların çalındığı dönemde herkesin tatmin olduğu dönem, kendisine yer verilen her yerde bu olayı anlatan ve adalet isteyen kişi İsmail koncuk'tu. sırf o zaman bu hareketinden dolayı geçersem bu sendikaya geçerim demiştim.

hepsi aynı terhane değil ! Kamu SEN li olmaktan gurur duyuyorum İsmail KONCUK başkanın memurlar için yaptığını görmeyecek kadar kör olamaz kimse... Görmeyenler çıkarları uğruna görmemektedirler... Yetkili sendika mensubu mülakatlarda torpil yaptıran kul hakkını görmezden gelenler tabiki İsmail KONCUK başkanın yaptıklarını görmezler...
yakşaık 400 bin üyeniz var illa yetkili, sendika olmanıza gerek yok buyurun eylemler bekliyoruz si,zden :) yetkili sendika da olsa bi cacık olmaz aynı oranlar verilir çünkü sendikacılık çıkarcılık demektir.

yakşaık 400 bin üyeniz var illa yetkili, sendika olmanıza gerek yok buyurun eylemler bekliyoruz si,zden :) yetkili sendika da olsa bi cacık olmaz aynı oranlar verilir çünkü sendikacılık çıkarcılık demektir.
Bizde sizden eylem bekliyoruz. Bağımsız bir kişi olarak. Buyrun eylem yapın bizimlede paylaşın.

Şimdiye kadar bir çok konuda aynı hikaye oluştu hocam bayan öğretmenlere başörtüsü mevzusunda önce Türk Eğitim Sen üyesi arkadaşlar başörtüsü ile gitti okula yetkili sendikanın üyesi bayanlarda ortamı şöyle bir takip etti kendileri ile aynı zihniyette olan müdürleri ne tepki verecek diye baktılar ki onlara birşey olmuyor onlarda gelmeye başladı. Aynı mevzu nöbet ücretinde oldu ben eyleme katılacağım yönünde dilekçe verdim okula(bu arada şükür mesleğimin başından beri tutmadığım tek nöbet, geç gittiğim tek dersim, aksattığım tek işim yoktur) bir sene sonra benden ve ardaşlarımdan savunma istediler ben tepki verirken yetkili sendikadaki arkadaşlar hocam yapmayın böyle şeyler dedi nöbete ücret gelince yaygara kopardılar büyük başarı diye. Daha sayayım mı. Doğru sendikacılık çıkar demektir birileri hortuma kendine, damlayan kısmını da kendi üyelerine çevirmeye çalışır, birileri de kendisi ile birlikte herkesin çıkarını korumaya herkesin huzurlu bir şekilde çalışmasını sağlamaya çalışır.

Son düzenleme:
Geri