3+3 kaç eder

Kodla Büyü
yanlış anlamayın ama çok bile :) biatçı memurlara. Adam facebookta gurubun birinde demiş ki öğrenci kitaplarını poşetlemek öğretmenin işi değildir bunu ihaleyi alan firma yapmak zorundadır öğretmenlerden elimize mi yapışacak ne olacak başka şeylerde yaparız ..... vb kimliğimiz bozulmuş sanki bize öğretmenliği birileri lütfetti kendi bileğimizin hakkıyla geldik hakkımız ile de çalışırız.

Gerçekten çok bile.Adam idareciler için fazladan bir ek ödeme alır.böylece sorun ortadan kalkar.Zaten öğretmenler herşeyi hakediyor.Ben olsam maaşları yarıya indiririm.

Bugünkü zam pazarlığı tam bir tiyatro gibi geldi. Hükümetin teklifini zaten biliyorlarmış, ellerin de "Bu teklife kapalıyız" yazan dövizlerle gelmişler. Memur-senin ilk günden takındığı tavır üyelerine bak nasılda hakkınızı korumaya çalıştım, sert pazarlık yaptım imajı vermeye yönelik gibi geldi. Tahminimi yaparsam bu sendika eylem, grev gibi laflar edemeyeceğine göre fazla uzatmadan en fazla 4+4 de anlaşırlar. Biz de çekirdeklerimizi çıtlıyarak izleriz bu tiyatroyu...

Üç ay içinde vergi dilimine girer -2 eder.
Bu görüşmenin en önemli gündem konusu gerçekleşirse eğer şuan burada olmayan herşeye kılıf uydurma, işine gelmeyince reddetme, gözden kaybolma o da tutmazsa iftira atma yoluna giden (y)etkili sendika üyesi (burada kastım tüm sendikaya üye tüm arkadaşlar değildir. Özellikle ne çıkarları olduğunu bilmediğim ama forumda halı haksız sürekli tartışma içersinde olan bir kaç şahıs var sözüm onlaradır)arkadaşlara üç ayda bir 100 lira fazla yatar onlarda artık bayram eder

kaç ettiği değil de bu kadar pervasızca bu teklifi yapmalarını sağlayan yetkili sendikada hala duran arkadaşlar ne der ben onu merak ediyorum. Sendika çıkar işi değil HAK arama işidir. Kendi hakkını bile aramayan ve böyle ucuz siyaset yapan bir yetkili sendikada duran tanıdığım herkese tek tek soracağım bu soruyu.

Gerçekten çok bile.Adam idareciler için fazladan bir ek ödeme alır.böylece sorun ortadan kalkar.Zaten öğretmenler herşeyi hakediyor.Ben olsam maaşları yarıya indiririm.
ben de olsam 15 yıldır maaşlar fazla hesaplanmış der.. faizini ödemek için bir 15 yıl daha çalışın derdim..

nihai teklif de geldi. 2018 için % 3,5 + 3,5 2019 için % 4 + 5 . ne kadar çok maaş veriyorlar ne kadar büyük zamlar uyguluyorlar. akşam saati toplanıp kendilerine bayram ikramiyesi düzenlemesini yapıyorlar utanmadan.
Yetkili sendika üyeleri maaşınız ne kadar ? Zammınız ne oranda(!)

nihai teklif de geldi. 2018 için % 3,5 + 3,5 2019 için % 4 + 5 . ne kadar çok maaş veriyorlar ne kadar büyük zamlar uyguluyorlar. akşam saati toplanıp kendilerine bayram ikramiyesi düzenlemesini yapıyorlar utanmadan.
Yetkili sendika üyeleri maaşınız ne kadar ? Zammınız ne oranda(!)
aynen sayın hocam. bir gecede kendilerine yüzde kaç vermiş oldular. bizede tozu kalırsa ne ala.

Hocam ben matematik öğretmeniyim hemen hesaplıyorum. 1000 lira maaşımız olduğunu varsayalım. Yılda toplam 12000 lira kazanırız. ilk 6ay için %3 alacağımız için maaşımızı 1030 lira olarak alacağımızdan toplam 6180 lira almış oluruz. İkinci 6ay içinde zamlı maaş üzerinden %3 daha zam alacağız ve maaşımız 1060,9 lira olacak ve ikinci 6 ayda da toplam 6365,4 lira almış oluruz. Toplam 12545,4 lira. Yani 545,4 lira daha fazla alırız. Bu da alacağımız paranın %4,545 fazlasına denk gelir.
Sonuç olarak: 3+3 = 4,545 eder.

Hocam ben matematik öğretmeniyim hemen hesaplıyorum. 1000 lira maaşımız olduğunu varsayalım. Yılda toplam 12000 lira kazanırız. ilk 6ay için %3 alacağımız için maaşımızı 1030 lira olarak alacağımızdan toplam 6180 lira almış oluruz. İkinci 6ay içinde zamlı maaş üzerinden %3 daha zam alacağız ve maaşımız 1060,9 lira olacak ve ikinci 6 ayda da toplam 6365,4 lira almış oluruz. Toplam 12545,4 lira. Yani 545,4 lira daha fazla alırız. Bu da alacağımız paranın %4,545 fazlasına denk gelir.
Sonuç olarak: 3+3 = 4,545 eder.
hesap güzel lakin kesintiler ve birçok öğretmen için oluşacak bir üst dilimdeki vergi kesintilerini de dahil etmek lazım bu hesaba...

Ali Yalçın beyefendi hakem heyetine gidilmeden 4+3,5 zam oranı ve bonus olarak 2019 vekil adaylığına karşılık imzayı attı. Müstakbel vekilimize hayırlı olsun diliyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omd
Yine 3 kuruşa boyun eğdiler
Hakem heyeti kurulacak, artık sözleşmelerde sendikalar da söz alacak dedikleri buymuş meğer.

Şaşırdım mı? Hayır

0,5 için bu kadar yemelere içmelere gerek yoktu. Zaten fuzuli masrafdan başka birşey değil bu görüşmeler tamamen göz boyama. Ben ek olarak bi kazanım varmı onları bekliyorum. Ondan sonra güzel bir yorum yapacağım!!!

Dünkü açıklama akluma geldi 3.5+3.5 kalemi elimize verdi ama mürekkep yok dediler. 0.5 puanda mürekkep içinmi. Aklımızla dalga geçmeyin...

Geri