29 Ekim'de koordinatörlük ve şeflik ödenir mi?

Kodla Büyü

f_dogan76

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ekim ayındaki ek ders çizelgesini incelediğimde müdür yardımcımız, 29 ekime denk gelen koordinatörlük ücretini kesmiş. Sebebini sordum: "Koordinatörlük öğrencinin işletmeye gittiği günde yapılır. 29 ekimde öğrenci işletmeye gitmediğinden fiilen yapılmayan bu görevin ücreti ödenmez, eğer ödeneceğine dair bir yazı olursa öderiz hocam" dedi.
Ben de ek ders kararının 16 maddesinin (b) bendini gösterdim.
"orada tam bir açıklık yok" dedi.
Bu hususta elinde resmî yazı olan var mı sayın hocalarım?
Toplu sözleşmede idari izinli olunan günlerdeki ek derslerin ödeneceği karara bağlanmış. Toplu sözleşme bu duruma çare olmaz diye düşünüyorum. Kar tatilinde de aynı şekilde idari izinli olduğumuz için ek ders alıyoruz.
Ne dersiniz bu duruma 29 ekimde hem şeflik hem de koordinatörlük ücretinin ödeneceğine dair bir yazı, görüş var mı?

Ekim ayındaki ek ders çizelgesini incelediğimde müdür yardımcımız, 29 ekime denk gelen koordinatörlük ücretini kesmiş. Sebebini sordum: "Koordinatörlük öğrencinin işletmeye gittiği günde yapılır. 29 ekimde öğrenci işletmeye gitmediğinden fiilen yapılmayan bu görevin ücreti ödenmez, eğer ödeneceğine dair bir yazı olursa öderiz hocam" dedi.
Ben de ek ders kararının 16 maddesinin (b) bendini gösterdim.
"orada tam bir açıklık yok" dedi.
Bu hususta elinde resmî yazı olan var mı sayın hocalarım?
Toplu sözleşmede idari izinli olunan günlerdeki ek derslerin ödeneceği karara bağlanmış. Toplu sözleşme bu duruma çare olmaz diye düşünüyorum. Kar tatilinde de aynı şekilde idari izinli olduğumuz için ek ders alıyoruz.
Ne dersiniz bu duruma 29 ekimde hem şeflik hem de koordinatörlük ücretinin ödeneceğine dair bir yazı, görüş var mı?
Hocam ek ders esasları 16. Madde b fıkrası açık ve net ödenir diyor. Ayrıca bir yazı zor bulursunuz. Zaten mevzuatta düzenlenmiş bu konu. Ödenmesi gerekir net olarak

"b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların
kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler,
millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz
konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde
katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile
millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen
yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek
ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar."

Acaba bu saygı değer (!) idareciler 29 Ekim'de "ders niteliğinde yönetim görevi" ni gerçekleştirmişler mi ya da kendi ek derslerini de kesmişler mi merak ettim...

o dingil idarecinize deyin ki o bahsi geçen "Koordinatörlük öğrencinin işletmeye gittiği günde yapılır." olayı öğrenci çar-per-cuma işletmeye gidiyorsa paz-salı koordinatörlük ödeyemezsin anlamındadır. bunu bile anlamaktan aciz gözüküyor.
resmi tatillerde nöbet hariç ek dersler ödenir. koordinatörlük te dahil

Geri