Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

29 Ekim Tatillinde Ek Ders Ödenecek

Konu, 'Her Telden' kısmında karinca_52 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ders ücretlerine ilişkin esasların 16.maddesinde;

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile “millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”hükümleri yer almaktadır.

Bu nedenle;

29 Ekim 2012 Pazartesi günü “millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”hükmü uygulanacaktır. Yani ek ders ücreti kesilmeyecek okula gelinmiş gibi işlem yapılacaktır. Arife gününün de tatil edildiği 22-28 Ekim haftasında iki gün ders işleneceğinden öğretmenler bu hafta süresince ek ders alamayacaklardır. Burada sıkıntı okula devam eden ile devam etmeyen öğretmen arasında fark olmayacağıdır. Çünkü ders saatleri hesaplanırken hafta bütünlüğü esas alınmaktadır.

http://www.kamudanhaber.com/egitim/29-e ... 09955.html

2. selcuknet27

selcuknet27 Site Gezgini

Öğretmenler dışındakilerin maaşları kesilmezken bizim ek dersimiz gidiyor. Verdikleri 3 kuruş maaşı da kesiyorlar.

3. fatherboard

fatherboard Seçkin Üye Seçkin Üye

Maaş kesilmiyor hocam ek ders kesiliyor....

4. şibilim_ögretmeni

şibilim_ögretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

Yalnız Meslek Lisesinde çalışan ve koordinatörlük görevi olan öğretmenlerin koordinatörlük ücretlerini(okulun açık olduğu günlere denk gelen saatleri) alacaklardır.
    Ayriyeten alan ve atölye şefliği olanların egzersizleri de(açık olan günlere denk gelenleri) ödenir. Meslek lisesinde çalışanların dikkatine. Gerçi bilinen bir şey ama belki yeni arkadaşlarımız vardır.

5. bilalca

bilalca Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben o gün zaten görevliyim. Hiç problem yok :(

6. metemli

metemli Seçkin Üye Seçkin Üye

burdan şunumu anlıyoruz pazartesi koordinatörlük veya şeflik varsa alamıycakmıyız açık olan günlere denk gelen cümlesinden yola cikarak soruyorum

7. mygold

mygold Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam maaş karşılığını doldurmadığın için ek dersin kesilmesi demek maaşın kesilmesi demektir.

8. akrep026

akrep026 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bayram kutlanmayacak gibi bir hava var bizim okulda. Geçen senelerde 15 gün öncesinden başlanırdı. Bando çalışılırdı, şiir provaları yapılırdı, oyunlar hazırlanırdı. Bu yıl bayram provası yapılmadığı gibi kağıt üstünde bayram kutlama programı bile hazırlanmadı. :( Milli Eğitim neyin peşinde bi anlayabilsem...

9. YusufULUCANLAR

YusufULUCANLAR Seçkin Üye Seçkin Üye

:++: :++: :++:

10. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

ek dersim yok zaten. o güne özel ek ders istiyorum

11. şibilim_ögretmeni

şibilim_ögretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

Alabilirsiniz hocam. ben bayramdan önceki günlerden bahsetmiştim. bu ücretler maaş karşılığına bakılmakszın ödendiği için sıkıntı olmaz. Ancak bazı idareciler koordinatörlüğü 29 Ekim gibi günlerde vermiyor. Sebep olarak da işyerlerinin kapalı olmasını işaret ediyorlar. İşgüzarlık yapıyorlar. Ama yönetmelik bakımından vermeleri gerekir.

12. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

29 Ekim de zaten okulda olacağımız için (tören için) ek ders olmalı

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal