29 Ekim Tatillinde Ek Ders Ödenecek

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ders ücretlerine ilişkin esasların 16.maddesinde;

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile “millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”hükümleri yer almaktadır.

Bu nedenle;

29 Ekim 2012 Pazartesi günü “millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”hükmü uygulanacaktır. Yani ek ders ücreti kesilmeyecek okula gelinmiş gibi işlem yapılacaktır. Arife gününün de tatil edildiği 22-28 Ekim haftasında iki gün ders işleneceğinden öğretmenler bu hafta süresince ek ders alamayacaklardır. Burada sıkıntı okula devam eden ile devam etmeyen öğretmen arasında fark olmayacağıdır. Çünkü ders saatleri hesaplanırken hafta bütünlüğü esas alınmaktadır.

http://www.kamudanhaber.com/egitim/29-e ... 09955.html

Öğretmenler dışındakilerin maaşları kesilmezken bizim ek dersimiz gidiyor. Verdikleri 3 kuruş maaşı da kesiyorlar.

Yalnız Meslek Lisesinde çalışan ve koordinatörlük görevi olan öğretmenlerin koordinatörlük ücretlerini(okulun açık olduğu günlere denk gelen saatleri) alacaklardır.
Ayriyeten alan ve atölye şefliği olanların egzersizleri de(açık olan günlere denk gelenleri) ödenir. Meslek lisesinde çalışanların dikkatine. Gerçi bilinen bir şey ama belki yeni arkadaşlarımız vardır.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Yalnız Meslek Lisesinde çalışan ve koordinatörlük görevi olan öğretmenlerin koordinatörlük ücretlerini(okulun açık olduğu günlere denk gelen saatleri) alacaklardır.
Ayriyeten alan ve atölye şefliği olanların egzersizleri de(açık olan günlere denk gelenleri) ödenir. Meslek lisesinde çalışanların dikkatine. Gerçi bilinen bir şey ama belki yeni arkadaşlarımız vardır.

burdan şunumu anlıyoruz pazartesi koordinatörlük veya şeflik varsa alamıycakmıyız açık olan günlere denk gelen cümlesinden yola cikarak soruyorum

fatherboard' Alıntı:
selcuknet27' Alıntı:
Öğretmenler dışındakilerin maaşları kesilmezken bizim ek dersimiz gidiyor. Verdikleri 3 kuruş maaşı da kesiyorlar.

Maaş kesilmiyor hocam ek ders kesiliyor....
hocam maaş karşılığını doldurmadığın için ek dersin kesilmesi demek maaşın kesilmesi demektir.

Bayram kutlanmayacak gibi bir hava var bizim okulda. Geçen senelerde 15 gün öncesinden başlanırdı. Bando çalışılırdı, şiir provaları yapılırdı, oyunlar hazırlanırdı. Bu yıl bayram provası yapılmadığı gibi kağıt üstünde bayram kutlama programı bile hazırlanmadı. :( Milli Eğitim neyin peşinde bi anlayabilsem...

metemli' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:

burdan şunumu anlıyoruz pazartesi koordinatörlük veya şeflik varsa alamıycakmıyız açık olan günlere denk gelen cümlesinden yola cikarak soruyorum
Alabilirsiniz hocam. ben bayramdan önceki günlerden bahsetmiştim. bu ücretler maaş karşılığına bakılmakszın ödendiği için sıkıntı olmaz. Ancak bazı idareciler koordinatörlüğü 29 Ekim gibi günlerde vermiyor. Sebep olarak da işyerlerinin kapalı olmasını işaret ediyorlar. İşgüzarlık yapıyorlar. Ama yönetmelik bakımından vermeleri gerekir.

Geri