29 Ekim de TÜRK bayrağı açana GAZ - Tekme ALLAH ne verdiyse

Kodla Büyü
Adana'da adamlar benim mahallemde(Şakirpaşa-Onur Mah.) hayatı durdurma eylemi yapacaklar, tüm mahallede esnaf dükkan açamayacak, her hafta kurulan Salı Pazarı'mız kurulmayacak, insanlar bir haftalık pazar alışverişlerini yapamayacak, güzel memleketimin güzel polisi bunlara müdahele etmeyecek, güzel ülkem bunlardan habersiz uyumaya devam edecek. Yaşadığım ülkeden nefret eder oldum.

hayalcisuat' Alıntı:
ismailo' Alıntı:
Demiştin. Ben de sana taraf olabilecek bir yer göster demiştim.

İkiniz de iki mesajdır aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz zaten başka lafınız yok.
"Böyle illegal yollarla ancak insanlar kutuplaştırılır, birlik bütünlük bozulur başka da bir şey olmaz." cümledeki yandaşlık kokan kelimelere bile baksak tarafınız ortaya çıkar... Her fırsatta türk-kürt-çerkez-laz vs diye lafa başlayarak kimlerin ülkeyi kutuplaştırdığı, türkiyelilik diye bir saçmalığı ortaya atıp kimlerin birlik ve beraberliği bozduğunu, türk bayrağına ve atatürk posterine müdahale edebilecek kadar şuursuz bir emniyet teşkilatına kimlerin emir verdiği ortada.!!! aşağıdaki resimde fotomontajdır kesin...!!!

Sen o cümleden nasıl yandaşlık kokusu aldın anlamadım.
Ben sadece senin koyduğun fotoğrafın montaj olduğunu söyledim ama sen o konuyu bir daha açamadın bile, başka yönlere çekmeye çalıştın konuyu çünkü yanlışını fark etmiştin.
Ben burada kimseyi savunmuyorum. Ne polisi ne de tören yasağını. İlk mesajımı tekrar okuyun "provokasyona gelmeyin, kutuplaşmayın, her gördüğünüze inanmayın" mesajı var.

Ben de burada yukarıdaki cümleden yandaşlık kokusu alana, komik bir fotoğrafa inanarak delil gibi gibi gösterene laf anlatmaya çalışıyorum hata bende. At gözlüklerini çıkarın bence...

Boşuna uğraşma joombal hocam anlatamazsın kimse oradaki kolaja bakmaz resme bakar, örnekleri mevcut...

bence herkes istediği gibi kutlamalıydı. ben de 14 yaşındayken bu müdahalelerle karşılaşmıştım. 99' da başörtüsü eyleminde. keser dönüyor duruyor. adaletli biri çıkmıyor malesef.

birde şu fotomontajları biz bari anlayalım bilişimci olarak.

Yandaşlık o kadar işlemiş ki içinize her kelimenizden anlaşılıyo.! bizler çok şükür sizler gibi büyüklerimizin her dediğine doğrudur diyerek körü körüne inanmıyoruz. araştırıyoruz, soruşturuyoruz ve gerektiğinde de yanılıyoruz ama hatalarımızdan ders de alıyoruz.! ama sizler öyle bir yere sığınmışsınız ki, düşünmenize, araştırmanıza gerek yok, sizin için düşünenler var çünkü, sorgusuz sualsız teslimiyet mantığıyla devam... oohh ne ala memleket... bu arada yukarıda paylaştığım ilk resimde photoshop olduğunu bile bile paylaşmıştım, zira ordaki ironiye dikkat çekmek istemiştim... şimdi soralım bakalım bugün haberleri izleyen 100 kişiye...! o resmin gerçekliğine kaç kişi inanır :) resim gerçek değil ama sizin gibilerin oylarıyla başımıza geçenlerin yaşattığı korku imparatorluğu gerçek...!!!

Arkadaşım çok komiksin ya :puhaha: hiç güleceğim yoktu, montaj olduğunu biliyormuş da ironi yapmak istemiş.
Fikrine karşı çıkanı hemen fişle bakalım.

Ben senin anlayacağın dilden konuşayım:

:tr: :tr: :tr:

al ben de vatansever oldum, hadi hayırlı olsun !

(Vah benim ay yıldızlı al bayrağıma, seni canı pahasına ayakta tutan ecdad iyi ki bu günleri görmedi)

bu a k p ciler de konuyu saptırmakta üstlerine yok ;ana fikirden sapılmış montajlı-montajsız foto ekseninde kısır bir tartışma işlerine geliyor tabi...kaç tane video linki koydum onlara ilişkin en ufak bir yorum eleştiri-destek vs..vs..yok..ye bunlar böyle boşuna nefes tüketirsin anında olayı saptırıp hedef değiştirmekte üstlerine yok..ya be kardeşim siz ve sizin kafanızda kiler daha bu 19 MAYISTA "Bayramları statlardan, hipodromlardan çıkarıp halkla buluşturacağız” BUYURMADINIZ MI...ee şimdi bu tezat bu ne çelişki millet kadın-yaşlı-çoluk çocuk ellerinden bayrakları - ATATÜRK posterleri yürümek istemiş YASSSSSSSSSSSSSSAGGGGG Gardeşim demiş çok değerli hükümetimiz ve vaalimiz;yetmemiş elinde TÜRK bayrağı olan millete-halka resmen savaş açılmış gaz-su -cop yedirilmiş siz hala montaj dıydı değildiyid...geçin bunları bu sizin ileri demokrasi anlayışınız onu bi söyleyiverin hele???TOP çevirmeyin..

hayalcisuat' Alıntı:
gül gül, senin gibilere bile o bayrağı oraya eklettiysem ne mutlu bana...:D

Arkadaşım senin yaşını çok merak ediyorum inan ki. Zeka seviyene hayran kaldım. Bayrak ekletmiş. Benim mesajımla seninkini birleştirince ne anlam çıkıyor bence bu gece uyuma da onu düşün. Ya da imayı hiç anlama mutlu olmaya devam et.

Forumu sana bırakıyorum. Al ne istiyorsan yaz. Cevap da vermiyorum. Çoluk çocukla okulda uğraşırız burada zaman harcamaya değmez.

Malayaniyi terk etmek, kişinin müslümanlığının güzelliğindendir. Tirmizi

ismailo' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
gül gül, senin gibilere bile o bayrağı oraya eklettiysem ne mutlu bana...:D

Arkadaşım senin yaşını çok merak ediyorum inan ki. Zeka seviyene hayran kaldım. Bayrak ekletmiş. Benim mesajımla seninkini birleştirince ne anlam çıkıyor bence bu gece uyuma da onu düşün. Ya da imayı hiç anlama mutlu olmaya devam et.

Forumu sana bırakıyorum. Al ne istiyorsan yaz. Cevap da vermiyorum. Çoluk çocukla okulda uğraşırız burada zaman harcamaya değmez.

Malayaniyi terk etmek, kişinin müslümanlığının güzelliğindendir. Tirmizi
doğru yaşım sana çok fazla geldi...! yazdığım hiçbir yoruma cevap veremedin, ilk fotoğraftaki montaja takıldın gittin. sen gitte resimlerle kolaj çalışmalarına devam et. belki sende güzel bir mevki, makam sahibi olursun bu üstün hizmet ve gayretlerinle...!!!

yu_cin' Alıntı:
Adana'da adamlar benim mahallemde(Şakirpaşa-Onur Mah.) hayatı durdurma eylemi yapacaklar, tüm mahallede esnaf dükkan açamayacak, her hafta kurulan Salı Pazarı'mız kurulmayacak, insanlar bir haftalık pazar alışverişlerini yapamayacak, güzel memleketimin güzel polisi bunlara müdahele etmeyecek, güzel ülkem bunlardan habersiz uyumaya devam edecek. Yaşadığım ülkeden nefret eder oldum.
Bugün Cumhuriyet Bayramı kutlayan vatandaşlara gazlı-joplu müdahale etme emrini verenler yarınki teröristlerin eylemlerinde polise ne emir verecekler göreceğiz. Teröristlere dokunabilecekler mi ?

joombal' Alıntı:
Gariban vatandaş küçücük kolaj yazısını okudu da anladı.

Kolaj küçük, oluşturulan imaj süper :+1:

Ortaya birşey atıyorsun çürütülüncede kıvırmaya başlıyorsun yok küçük yok tırt yok pırt :mrgreen: He canım he sende haklısın :mrgreen:

"Sabah kutlama yürüyüşü yapanları copladılar; akşam 1.750.000 TL'lik havai fişek kutlaması yaptılar.
Hükümet ya ikizler burcu, ya da regl."

Ben bu yazıya çok güldüm akşam akşam :)

hüseyin çelik çıkmış cumhuriyet bayramını kutlamak isteyenleri anarşist ilan ediyor. Elbette monarşiyle yönetiltiğimiz için cumhuriyet bayramı bizim neyimize. Cumhur halk demektir halkın kendi bayramını, kendi atalarının kahramanlıklarını kutlamak istemesini anlamayan zihniyet yüzünüze tükürmek istiyorum.

ismailo' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

Hocam TRT şehit cenazeleri haberindeki provokasyonla aynı teknik hemen sazanlık yapmayın bence. O hızda koşan bir çocuğun elinde dümdüz kırışmadan duran bir bayrak :-1:

Böyle illegal yollarla ancak insanlar kutuplaştırılır, birlik bütünlük bozulur başka da bir şey olmaz.

http://www.internethaber.com/haber-habe ... 72285h.htm

Ben de bu tarz haberleri provakasyon olarak değerlendiren kişileri anlayamıyorum. Onlar da olayın aslını bilmeden araştırmadan hemen "Kesin Ergenekon işidir" , "Bak bunlar varyaa ..." falan gibi savunmalara girmektedir. Bu fotoğraf Bobiler.org sitesinde yer alan Lordgaga isimli üyenin 1 yıl önce yaptığı bir monteydi. Siteyi incelerseniz benzer bir sürü mizahi eleştiri montesi görürsünüz. Eğer bunların hepsini provokasyon olarak değerlendiricekseniz diyecek bişey bulamıyorum. Bu fotoğrafı gerçek sanarak veya gerçekmiş gibi sunarak yayın yapan yayın organlarını da eleştiriyorum ama en az onlar kadar bunu hükümet karşıtı olaylar olarak değerlendiren kişiler de oturup bir düşünmelidirler.

Montenin asıl kaynak linki :http://www.bobiler.org/29_ekim_gosterileri_iptal_edildi_m223586n

Geri