28 Ekime Nöbet ücreti Ödenir Mi?

Kodla Büyü

tvlsv

Site Gezgini
Müdür ödenmez dedi. Yarım gün de olsa nöbet tutuluyor. Bana saçma geldi. Sizde durum nedir arkadaşlar?

Ödenir diyen arkadaşların dayanaklarını görebilir miyiz arkadaşlar? Bilmediğim için soruyorum...

O müdür pazartesi günü yarım gün çalışacak,kendi ücretini de yarım mı yazdıracak? Pazartesi günü sorun hocam.

"Nöbet görevi, ilk dersten 30 dakika evvel başlar, son ders bitiminden 30 dakika sonra biter. Fakat bu geçen zaman, okulun özelliğine göre öğretmenler kurulu tarafından 15 dakikadan az olmamak şartı ile kısaltılabilir. İkili öğretimin uygulandığı okullarda ise tek devrede nöbet tutulur."
Yönetmeliğin bu maddesine göre ödenmesi gerekiyor Çünkü nöbet görevi başlamış ve resmi olarak ders bitimine kadar(Tatilden dolayı dersler erken bitse bile) öğretmen okulda kalmış. Bunun dışında net bir ifade bulamadım. Bu durum yarım gün nöbet tutan ancak her hangi bir nedenle(hastalık vb.) nöbetini tamamlamayanlar için geçerli değildir.

Kesinlikle ödenir nöbet ücretinin yarım günü olmaz fiilen yapıldığı sürece ödenir. Sonuçta yarım gün de olsa nöbet tutacaksınız yönetmeliğin neresinde yarım gün nöbet yada tam gün nöbet yazıyor. Bulsun yönetmelik maddesini fiilen yapılmazsa ödenmez diye geçiyor.

Kaynak gösterirmisiniz diyorsunuzda müdürünüz kaynak göstersin yarım gün ödenir diye birde ramazan ve kurbanlarda arife günü yarım gün olduğu halde tam ücret alıyorlar yönetmeliğin neresinde yazıyormuş bu onu da sorun

le: MADDE 16- YÖK'ten Öğretmenlik Bölümlerine 'TYT Barajı' b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak.
28 - 29 Ekim DYK kurslarının ek dersi ödenecek mi?
DYK kurslarınında fiilen yapılma şartı olduğu için 28 Ekim 2018 Pazar günü 13.00'dan sonrası ve 29 Ekim 2018 Pazartesi tarihlerinde olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları için ek ders ödemesinin yapılamayacağını değerlendirmekteyiz. Kurs onaylarını alırken, kılavuzda belirtildiği üzere 29 Ekim,1 Ocak gibi resmi tatillere kurs planlaması yapılmaması gerekmektedir.

http://www.mebpersonel.com/meb-personeli/28-29-ekim-de-ogretmenlere-ek-ders-odenecek-mi-h233769.html

Kaynak gösterirmisiniz diyorsunuzda müdürünüz kaynak göstersin yarım gün ödenir diye birde ramazan ve kurbanlarda arife günü yarım gün olduğu halde tam ücret alıyorlar yönetmeliğin neresinde yazıyormuş bu onu da sorun
Nöbet için değil DYK için soruyorum...

Eski okulumdaki idareci böyle bir şey yolladı.

Ekli dosyalar

• IMG-20191027-WA0005.jpg
    IMG-20191027-WA0005.jpg
    60.1 KB · Görüntüleme: 198
Geri