24 bilgisayarın program kurulumu kaç paraya yapılır?

Kodla Büyü

mr.nfyc

Aktif Üye
Özel bir meslek lisesine yeni bolum acilisi nedeniyle okula bt laboratuvar kurulmus. Ancak notebook ve işletim sistemleri kurulu gelmiş. 24 notebook a uygun paket programlar gerekli programların kurulumu için parayla adam tutacaklarmis. Bir tanıdık vasıtasıyla bize geldiler. Kaç paraya yapılır bu iş. Her makinenin kurulum işlemleri 30 dk sürüyor.

30 TL tüm işlem için mi. Yoksa her makine için mi? Yanı toplam 30 TL x 24 : 720 TL diyorsunuz galiba

Her bilgisayar için 20 TL'ye ben yapardım. Eğer bilgisayarların hepsi aynı donanımlara sahipseler ve windows 8.1 veya windows 10 yüklü ise ve ürün anahtarları bios'a kayıtlıysa ve bilgisayarlar internete çıkabiliyorsalar, acronis ile USB'den imaj alır, hepsine bu imajı yükler, ardından küçük ayarları yapar, windows'u da etkinleştirir, her birini 10 dakikada, birkaç USB bellek kullanarak aynı anda 2-3 bilgisayara imaj atarak toplamda 4-5 saatte işi bitirir, bunun için de 200 TL gibi bir şey alırdım.
Ancak her bilgisayara ayrı yarı kurulum yapmanız isteniyorsa ve 30 dakikada bitecekse size en az 12 saat lazım. günde 6 saat çalışsanız, 2 gününüzü harcamanız gerekir, bu durumda yevmiyenizi düşünüp, ona göre fiyat biçmelisiniz. Sizin 1 gününüzün fiyatı nedir? Bu soruya cevap verip, iki ile çarparsanız isteyeceğiniz ücreti bulursunuz.

yerden yere değişir bilgisayar başına 1 tl alacak olanda çıkar. bilgisayar başına 200 TL isteyende ama herkesin verdiği garanti farklı olur.(Tümünün konfigrasyonları aynı farzederek tabi)

Mis gibi sıfır sınıf kurmuşlar, bilgisayar öğretmenide programları mı kurmak istemiyormuş(kurmayı bilmiyormuş demek dahi istemiyorum), yanlış mı anlıyorum.

Sonra o sınıfı kullanacak bilgisayar öğretmenleride bilgisayar çöktüğünde, yada kilitlendiğinde de artık bilgisayarcı çağırırlar.

Bilişim bölümü değil, harita bölümü açmışlar. Coğrafi bilgi sistemi programı ve kullanım için gerekli bir kaç yardımcı program, lisanslama falan işlemleri. Tüm makineler aynı marka model. Ancak kablolu ağ altyapısı yok. İstemediler zaten.

mr.nfyc' Alıntı:
30 TL tüm işlem için mi. Yoksa her makine için mi? Yanı toplam 30 TL x 24 : 720 TL diyorsunuz galiba

Evet hocam makina başına 25-30 tl iyi fiyat diyorum. Yada 500 de gec. Fiyatı abartıp işi kaçırma bence. Sürekli bedavaya yaptığımız işden 500 tl kazanmak az değil. Zaten fiyatı şişirirsen ucuza yapacak birini muhakkak bulurlar

24 makina bence imaj falan bu isi goturur 300 ile 500 arasi ideal.paket pro larda hazirsa cok bi is gozukmuyir

Hocam aynı anda 3 5 bilgisayara kurulum yaparsınız zaten. fazla zamanınızı almaz. 300-400 falan alınabilir.

Geri