23. Madde Bakanlık onayı ile BT Normu hakkında

Kodla Büyü

alim

Aktif Üye
Merhaba Değerli Meslektaşlarım,
Malumunuz Norm Kadro yönetmeliğinde 17/10/2016 tarihinde bizi ilgilendiren değişiklik yapılmıştı:

Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları
MADDE 23- .
... (3) (Ek : 17/10/2016 - 2016/9488 K.) Sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.

Bu madde doğrultusunda norm alabilen ya da konu ve sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgisi olan var mı?

Bu ne demek anlamadim ben. Akilli tahtalarin oldugu okullari kastediyor degil mi? Madem boyle birsey var neden norm fazlasi oldum ben :(

Bu ne demek anlamadim ben. Akilli tahtalarin oldugu okullari kastediyor degil mi? Madem boyle birsey var neden norm fazlasi oldum ben :(

Hocam ben de norm kadro fazlası oldum, bu madde için dilekçe hazırladım, pazartesi okula vereceğim. Bakalım ne olacak, merak içindeyim.

Geçen seneden beri bu madde için net bi açıklama olmadı.

Bahsedilen madde ne yazık ki yıllardır uygulanmamaktadır. Daha önce BT öğretmenlerinin normu bakanlıkça belirlenir şeklindeydi. O zaman da uygulanmıyordu , şimdi de uygulanmıyor.
Bu değişiklik yapıldığında forumda sevinçle karşılanmıştır ama sonuç hüsran oldu.

Geçen sene norm kadro yönetmeliğine bu madde eklenince çok sevinmiştik ama yeğitek henüz norm talebinde bulunmadı şu okulda bilişim öğretmeni ihtiyacı var şeklinde.yeğitek talep edecek insan kaynaklarının uygun görüşüyle bakan onaylayacak norm gelecek.ama uygulayan yok.

Geri