23-30 MART ARASI HAFTA İÇİ DYK KURS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Kodla Büyü
Ben de nisan ayında nöbet ve egzersizler hariç bütün ek derslerin ödeneceğini düşünüyorum.

16-20 Mart arasında seminer dönemi olduğundan tüm öğretmenler 15 saat ek ders alacaklar, BTR ler ise veya görevlendirmeleri olanlar 18 saat alacaklar. 23-27 mart arasında İDARİ İZİNLİ olunduğundan (ek ders yönetmeliğinde fiilen yapılması özellikle belirtilen egzersiz, nöbet, pansiyon nöbeti ücretleri hariç) öğretmenler üzerlerinde bulunan tüm ek dersleri (DYK,İYEP vb.) alacaklardır. Ayrıca 30 Nisan a kadarda idari izinli olunduğundan aynı ödeme devam edecek.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-03-24 at 12.04.09.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-24 at 12.04.09.jpeg
    112.1 KB · Görüntüleme: 104
  • WhatsApp Image 2020-03-24 at 12.27.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-24 at 12.27.56.jpeg
    94.3 KB · Görüntüleme: 107
Sayın hocam açık lise göreviniz - egzersiz bslleticilik ve nöbete - girmediğini göre ödenir diye tahmin ediyorum.

Diğer tahminim DYK ların hepsi kapatılır. Nisan ayında sadece ders ücretleri ödenir. Sadece tahmin
Tahminim doğru çıktı. Normal ders harici herşey iptal edildi.

Bugünden itibaren
* Dyk
* Destek eğitim odası
*İyep
*Evde eğitim
*Sosyal ve kişilik hizmetleri
*Nöbet ve belleticilik
*Ders dışı eğitim faaliyetleri

Önümüzdeki sene dönem başına kadar durduruldu.

Ekli dosyalar

• Bazı Eğitim Faaliyetlerin Durdurulması_Onay.pdf.pdf.pdf.pdf
    83.3 KB · Görüntüleme: 17
Ekders sisteme girilirken normal ekders, dyk, nöbet, bslleticilik,egzersiz vs. hepsi ayrı kalemden giriliyor. Türkçesi şu:Normal ekders harici hiç bir kaleme veri girilmeyecektir.

Ek ders ödeme bilgisi ektedir. Bizim il koordinatörümüz btr ödenir dedi.

Ekli dosyalar

• IMG-20200328-WA0010.jpg
    IMG-20200328-WA0010.jpg
    163.6 KB · Görüntüleme: 108
  • IMG-20200328-WA0011.jpg
    IMG-20200328-WA0011.jpg
    61.3 KB · Görüntüleme: 82
Yazıda hangi faaliyetlerin olduğu açıkca yazılmış. Btr bunların içinde varmı yok. Ayrıca size haftalık ders çizelgeniz verilirken btr saatleri belirtilir. Yani tartışmaya mahal vericek bi durum yok. Btr ekders alıcaktır

BTR Öğretmenleri bugünkü yazının 1. maddenin son satırındaki DERS NİTELİĞİNDE YÖNETİM ifadesinin kapsamına girmesi gerekir, bu yüzden de 30 nisana kadar ekders alması gerekir diye düşünüyorum. Sarı renkle işaretlediğim genel ek ders mevzuatının 3. bölümünde rehber öğretmenlerinin durumu ders niteliğinde yönetim sayılır şeklinde yazıyor. Bu durumda ödenmesi gerekir.

Ekli dosyalar

• Bazı Eğitim Faaliyetlerin Durdurulması_Onay.pdf.pdf.pdf.pdf
    83.3 KB · Görüntüleme: 17
  • ders.JPG
    ders.JPG
    82 KB · Görüntüleme: 52
BTR Öğretmenleri bugünkü yazının 1. maddenin son satırındaki DERS NİTELİĞİNDE YÖNETİM ifadesinin kapsamına girmesi gerekir, bu yüzden de 30 nisana kadar ekders alması gerekir diye düşünüyorum. Sarı renkle işaretlediğim genel ek ders mevzuatının 3. bölümünde rehber öğretmenlerinin durumu ders niteliğinde yönetim sayılır şeklinde yazıyor. Bu durumda ödenmesi gerekir.
Isaretlediginiz yerde fiilen yapılma şartıyla diyor hocam. Fiilen yapılmadığı için nöbet odenmedigine göre bu da ödenmez gibi geldi.

Hocam toplu sözleşme esasşarına göre idari izinlerde ek ders görevi yapılmış sayılır.
Toplu sözleşmeye göre normalde yapılmış sayılan işletmede beceri eğitimi, dyk kursu, planlama bakım onarım vb ek dersler bu yazıya göre yapılmış sayılmıyor hocam. Bu normal bir idari izin değil.

Yahu btr ödenmez diye yazı gelmedi, neden saçma sapan anlamlar çıkarıyorsunuz. Ve çoğu konuda böyle oluyor. Kendi kendimize sorun yaratıyoruz.

Geri