23-28 Kasım arası koordinatörlük ücreti

Kodla Büyü

Karayeller

Aktif Üye
Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller

(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Yukarıda ki toplu sözleşme maddesine rağmen öğrenciler izinli sayılmayarak koordinatörlük ücreti ödemesi yapılmamıştır. O tarihlerde öğrencinin ne olduğu (izinli mi, yok mu yazılacak) belli değil. Bu yanlış bir uygulama değil mi?

Mesmuatıma göre bakanlıktan ime ile alakalı bir yazı gelecekmiş

Bakanlık ne öğretmeni ne de öğrenciyi izinli saymak istemiyor. Bundan dolayı da hak kaybı oluşuyor. Geçen yıl düzgün işletmeler Mart-Haziran arası öğrencilere tam maaş verdiler. Kasımın son haftasını işletmelerde soruyor. Hocam izinliler mi çocuklar diyorlar. Bizde bilmiyoruz diyorum.

Mesmuatıma göre bakanlıktan ime ile alakalı bir yazı gelecekmiş
2-3 haftadır herkes duyuyor bir şeyler, ama bakanlık meslek öğretmenlerinin sesini duymuyor. Her şey saçma sapan bir hal aldı. Her okul kafasına göre uygulama yapıyor. İşletmeye gitmeyen öğrenci uzaktan eğitime de katılmıyor, devamsızlık girilmiyor o kadar çok bilinmez var ki...

Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller

(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Yukarıda ki toplu sözleşme maddesine rağmen öğrenciler izinli sayılmayarak koordinatörlük ücreti ödemesi yapılmamıştır. O tarihlerde öğrencinin ne olduğu (izinli mi, yok mu yazılacak) belli değil. Bu yanlış bir uygulama değil mi?
Çok haklisin bizde ogrenciler izinli sayilip isyerleri maaslarini odedi ama koordinatorluk ve seflik alamadik cok sacma bir durum

Hocam bundan sonra şef olarak görevimiz sadece okulda atölye ve bölüm içindeki işlerdir. Şef olarak okul kapalıyken fiilen çalışmıyorsunuz denilmesinin anlamı şu: okul açıkken sadece atölyedeki işlerden sorumluyuz. Halbuki fiilen biz okuldaki her işte bilfiil çalışan kişilerdik. Bundan sonra hiç bir şefin eskisi gibi çalışması mantıklı değil.

Hocam bundan sonra şef olarak görevimiz sadece okulda atölye ve bölüm içindeki işlerdir. Şef olarak okul kapalıyken fiilen çalışmıyorsunuz denilmesinin anlamı şu: okul açıkken sadece atölyedeki işlerden sorumluyuz. Halbuki fiilen biz okuldaki her işte bilfiil çalışan kişilerdik. Bundan sonra hiç bir şefin eskisi gibi çalışması mantıklı değil.
başka yazıda da yazdım, labınız eba destek noktası olarak belirlendiyse bunu göstererek şeflik ücretlerinizi talep ediniz, çünkü edn'ler eğitim öğretim için kullanılıyor ve şefler de bunların bakım onarımını yapıyor, dolayısıyla mevzuata uygun, bu durumda olanın şeflik ücretleri ödenmeli.

Meslek Liselerinde okutulan işletmelerde beceri eğitimi dersi ile tüm alan/dal dersleri normal eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de gruplara ayrılarak işlenebileceğine ilişkin yazımız 81 ile gönderildi. Mehmet Salih Canbal

Geri