22 EKİM ANKARADAYIZ!!

Kodla Büyü

Eylem tarihinin 22 Ekim olmasıyla ilgili;

• Evet, 22 Ekim güzel tarih, destekliyorum

Oy: 106 62.0%
  • Hayır, Aralık ayına sarksa da olurdu

Oy: 45 26.3%
  • Farketmez

Oy: 20 11.7%

• Kullanılan toplam oy
    171

ozgur917

Aktif Üye
Arkadaşlar çeşitli nedenlerden dolayı ( ki bunlar: sonraki hafta cumhuriyet bayramı, sonra kurban bayramı ve sonraki hafta birleştirilirse tekrar tatil, sonraki hafta pazar günü kpds var uzak çevreyi etkileyecektir, sonraki pazar ales, zaten bayram sonrası hafta üniversitelerin de sınav haftaları. yani kasım ayı belirsiz ve riskli, aralık ayına sarkma ihtimali yüksek. Kışın da kimin geleceği belli olmaz, ve kitle sönebilir; ve de bölüm başkanlarının bakanla görüşmesini kaçırabilirdik) ve anket sonuçlarına göre kesin eylem tarihi 22 EKİM.

Prosedür, pankart ve döviz işlerini eğitim-iş sendikası ayarlayacak, kişi sayısına göre istanbuldan otobüs kaldırılacak. Bizim yapmamız gereken
tarihi herkese, farklı platformları kullanarak (bbnet, facebook, telefon, memurlarnet vs.) hızlı bir şekilde duyurup insanları aeyleme çağırmak, arkadaşlarımızı ikna etmek.. hepimize kolay gelsin.. yorumlara göre bu ilk mesajı sürekli güncelleyeceğiz..

Re: ACİL!! 2. EYLEMİN TARİHİ 22 EKİM OLSUN MU?

Lütfen eyleme hangi ilden katılıyorsak yazalım..

Gayet mantıklı ...Geçen hafta 6-7 ekim tarihlerinde özgür917 hocamla birlikte Ankara ,Gazi,ODTÜ, ve Hacettepeden BÖTE bölüm başkanları ve hocalarla görüştük...Dersimizin zorunlu hale getirilmesi için akademik bir rapor hazırlamışlar ve 1-2 haftaya Bakan Ömer DİNÇER ee raporlarını sunacaklar.. Çok önemli bir görüşme olacak 4 bölüm başkanından 2side fakülte dekanı ODTÜ ve Hacettepe...Neyse bu bizler için umut verici ve güzel bir haber..Ama arkadaşlar üstten bu görüşme olmadan önce bizde tabandan eyleme geçersekkk güzel olacak..Önce Bakanlığın kulağına alttan ses gidecek..Sonra da Akademik alanda hatrı sayılır kişilerden bilimsel bir rapor...Onlar bu sunumu yapmadn önce bence eylemi yapmalıyız ki 22 Ekim güzel bir tarih...ÇAbuk karar verelim arkadaşlar ..Organize olmak için çok az günümüz var...

Durdukça olumsuzluklara ısınıyoruz tepkimiz azalıyor, heyecanımız sönüyor...Artık sesimizi duyurmalıyız.

Burada mı bahsi geçmişti hatırlamıyorum ama katılım konusunda çoğunluğu sağlamak için, BÖTE vb. bölümlerde şu an öğrenim gören meslektaşlarımızı dahil etmeye çalışsak..

subversaa' Alıntı:
Burada mı bahsi geçmişti hatırlamıyorum ama katılım konusunda çoğunluğu sağlamak için, BÖTE vb. bölümlerde şu an öğrenim gören meslektaşlarımızı dahil etmeye çalışsak..

Hocam siz merak etmeyinn Özeelikle Ankara tabanında Öğrenci katılımı için gerekli görüşmeleri yaptık ve olumlu destek aldık.Öğrenci katılımının yüksek olacağını umuyoruz...Bu arada bizim Ankarada yaptığımız çalışma gibi her ilde de 3-4 arkadaş bir araya gelip BÖTE lerle görüşseler..onlardan da destek alabilsek daha güzel olacak.....İstanbuldan otobüs kalkarsa ordanda öğrencilerin katılımı olacakmış diye haber aldık zaten...Önemli olan MEB de çalışan ve asıl kötü çalışma şartlarının değişmesi için demokratik olarak tepkisini gösterebilecek arkadaşlara ihtiyacımız var...Çünkü orada tepkisini göstermesi gerekenler bizleriz...Lütfen anketi oylayın ona göre yolumuzu çizelim arkadaşlar..

evet arkadaşlar yeterince kişinin oy kullanması gerekiyor. oy kullananlar belirli bir çoğunluğa ulaştığında yolumuz belli olacak. ve eğer 22 ekim kabul görürse hızlı bir çalışma içine girmemiz gerekiyor. bundan dolayı bu konuyu arkadaşlarınıza da iletin ve yönlendirin. eyleme gelecek olan sizlersiniz zaten ve çalışacak olan:)

ozgur917' Alıntı:
evet arkadaşlar yeterince kişinin oy kullanması gerekiyor. oy kullananlar belirli bir çoğunluğa ulaştığında yolumuz belli olacak. ve eğer 22 ekim kabul görürse hızlı bir çalışma içine girmemiz gerekiyor. bundan dolayı bu konuyu arkadaşlarınıza da iletin ve yönlendirin. eyleme gelecek olan sizlersiniz zaten ve çalışacak olan:)

:) Buralar baya hareketlendi. Demek bir hareket için rahatın bozulması şartmış.

site yöneticisi @ghost hocama bize yardımcı olup konuyu sabitlediği için çok teşekkür ederiz..

ozgur917' Alıntı:
Eylem tarihi için 22 Ekim olsun diyoruz(rum:) Eğer 22 ekim olmazsa bir sonraki hafta cumhuriyet bayramı, sonra kurban bayramı ve sonraki hafta birleştirilirse(ki yüksek ihtimal) tekrar tatil, sonraki hafta pazar günü kpds var(uzak çevreyi etkileyecektir benim gibi:), sonraki pazar ales... yani kasım ayı belirsiz ve riskli, aralık ayına sarkma ihtimali yüksek. Kışın da kimin geleceği belli olmaz, ve kitle sönebilir. Bir de bölüm başkanlarının bakanla görüşmesini kaçırabiliriz. Aslında izin alacak sendika hazır(eğitim iş), hatta otobüs dahil her türlü desteği de verecekler. Ankara üniversitelerinin bölüm başkanlarıyla iletişime geçip öğrenci desteği de isteyeceğiz(ki üç üniversiteden kesin gelecek destek)

Bu arada tarihi herkese hızlı bir şekilde duyurup gerekli hazırlıkları yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sorun yaratabilir. Siz ne diyorsunuz?
Oylama yaptıktan sonra lütfen görüşünüzü de yazın. Teşekkürler..

Aynı anket sadece katılacaklar için açılan facebook grubunda da var. http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 415107122/

22 ekim guzel bir zamanlama.

arkadaşlar profilden konum olarak bulunduğumuz illeri yazarsak daha rahat iletişim kurabiliriz.
@technolog hocam imzanız müthiş:)))

arkadaşlar bence bir haftaya kadar TÜRKİYE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED) 'ni kurarak eylemde etkin rol verilmelidir. Hem derneğimizin kamuoyuna duyurulmasına vesile olur hemde derneğimiz için gerekli maddi yardımını herkes gönlünce verebileceği miktar kadar temin edilmiş olur:))) buna ne dersiniz.........

btzede_2011' Alıntı:
arkadaşlar bence bir haftaya kadar TÜRKİYE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED) 'ni kurarak eylemde etkin rol verilmelidir. Hem derneğimizin kamuoyuna duyurulmasına vesile olur hemde derneğimiz için gerekli maddi yardımını herkes gönlünce verebileceği miktar kadar temin edilmiş olur:))) buna ne dersiniz.........
katılıyorum :+1:

sarı_sarı' Alıntı:
btzede_2011' Alıntı:
katılıyorum :+1:

Benim de katılasım var hocam, velakin dediğiniz kadar kolay olsa dernek kurmak :) Bir dahaki eylemlere inşallah :)

Belki çoğu arkadai için iyi ama bu tarihte ben gelemem. Comenius projesi kapsamında okulumuza misafirülke öğretmen ve öğrencileri gelecek. Ben de proje koordinatörüyüm. :(

evet bu eylem olmasa da gelecek eylemler dernek çatısı altında yapılabilir.

olsun artık, tarih güzel, bi netleşsin sonra bir an önce duyuru çalışmaları yapılsın...

Tarih uygundur hocam bir an önce yapılmalı.

Tarih uyar banada. İl dışından geleceğim. Umarım kesinleşir.

hangi tarih olursa olsun farketmez. Eyleme katılırım. :+1:

Eylem olursa ben de katılırım. Daha öncekine de katılmıştım.

Benim için de tarih uygun ben de katılırım. ama cumartesiye kadar hazırlıklar tamamlanabilecek mi?

hocam çok yakın bir tarih bence çoğu insan duyamıyacak bile. kasım aralık ayı olabilir.

gerekli ayarlamalar ve duyuru için zaman yeter mi bilmem ertelense daha iyi gibi ama bu hafta sonu da olsa gelirim

Ben de tarihiin erken olduğu kanısındayım.Yani bende dahil uzakta olanlar için ayarlama yapmak zor oluyor.Daha sonraki bir tarihte yapmakta fayda var diye düşünüyorum.

Tarih uygun arkadaşlar durduğumuz kabahat....

olabilir arkadaşlar.kesin katılıyorum..ama bir an önce kesinleşsin de ona göre ayarlayalım işlerimizi

Herkese ulaşabilmek konusunda tarih konusunda şüphelerim var. Ancak 22 Ekim'de olsa katılırım. ( Trabzon)

ben ankara üniversitesi 3. sınıfım katılacağımızdan emin olabiirsiniz..... eylem bizide çok memnun etti...

Evet arkadaşlar tarihi netleştirelim 50 100 kişiyle olmaz bu işler...

Hep destek tam destek yer ve mekan söyleyin yeterli...

Arkadaşlar yarın öğlene kadar prosedür kısmı tamamen netleşince öğleden sonra 22 ekim tarihimiz netleşecek inşallah... şu ana kadar anketi oylayanlardan inşllah fire vermeyiz..Face grupta da

http://www.facebook.com/groups/116604415107122/?notif_t=group_r2j belli bir katlım var az çok yapacağız artık bu işi...Lütfen cumartesi gününe kadar sayımız artsın arkadaşlar tepkisiz kalmayın...Çünkü gidişatta şu ana kadar hiç sözümüz olmadı..12 bin BT öğretmenin mesleki kaderinin tayininde kaç tane BT öğretmenin görüşü alındı talepleri dinlendi ki? VE söyleyecek çok şeyimiz var...Bunu da demokratik hakkımız olan yasal bir zeminde dile getireceğiz ...Geçen yıl 9 nisan eyleminde olduğu gibi..Bizimle ilgili ne karar vereceklerse ne yönetmelik ne görev tanımı her ne genelgeyse bu çıkmadan taleplerimizi dile getirmeliyiz..Yoksa daha olumsuz şartlarda üzerimize vazife olmayan bir sürü yük altına sokacaklar bizi....Forumu takip edenler 22 ekim eylemine hazırlıklı olsunlar...ve daha çok duyarlı BT Öğretmenine ulaşsınlar....

Geri