22-23 Ekim Ek Ders Alacak mıyız?

Kodla Büyü

GuiWan

Site Gezgini
Bugün memuruz.net'de bir yazı gördüm. Branş ve Sınıf öğretmenleri için 22-23 Ekim için ekders hesaplanmayacak diyor. ( http://www.memuruz.net/ek-dersler-ile-ilgili-duyuru ) Zira bu günler ancak maaş karşılığını bile doldurmuyor.
Bu durum bizi yine ilgilendirmiyor değil mi? Formatörken idareciler gibi ekders alıyorduk, BTR olunca da bunun değişmemesi lazım. Zira bakanlık yazısının 12. maddesinde, ekdersleri ek ders yönetmeliğinin 16'ıncı maddesine göre alırlar diyor.

GuiWan' Alıntı:
Bugün memuruz.net'de bir yazı gördüm. Branş ve Sınıf öğretmenleri için 22-23 Ekim için ekders hesaplanmayacak diyor. ( http://www.memuruz.net/ek-dersler-ile-ilgili-duyuru ) Zira bu günler ancak maaş karşılığını bile doldurmuyor.
Bu durum bizi yine ilgilendirmiyor değil mi? Formatörken idareciler gibi ekders alıyorduk, BTR olunca da bunun değişmemesi lazım. Zira bakanlık yazısının 12. maddesinde, ekdersleri ek ders yönetmeliğinin 16'ıncı maddesine göre alırlar diyor.

önümüzdeki haftadan 22-23 ekim tarihleri için toplam 7 saat ek ders ücreti alınır hocam.. rehber öğretmen, formatör öğretmen, bt rehber öğretmen ve idarecilerin ek ders ücretleri sınıf ve branş öğretmenleri gibi hesaplanmaz..

o hafta tüm ek dersimizi almayacakmıyız. memur hakem kurulu heyetinin kararına göre alınması gerekiyordu hani.

tayinci42' Alıntı:
o hafta tüm ek dersimizi almayacakmıyız. memur hakem kurulu heyetinin kararına göre alınması gerekiyordu hani.
yok hocam bayram tatili boyunca okulda olmayacağız. okulda olmadığımız günün ekdersini vermezler sanmıyorun.
.bu arada ben bt rehber olmadığım için henüz ekders alamayacağım. zira antalya açıklamadı henüz görevlendirmeleri...

Arkadaşlar branşlar alamaz çünkü full girse 12 saat eder. 15'in üstüne çıkılınca alabilirler. Fakat BT Formatörler ve idareciler ve rehberlik öğretmnelri veya onaylanmış BT rehber öğretmenleri 22-23 ekim ekdersini 4-3 şeklinde alır..

azaz' Alıntı:
koordinatörlük ve şeflik alınır diye düşünüyorum?

koordinatörlük-şeflik-sınıf rehber öğretmenliği, kulüp, egzersiz, yatılı yurt nöbeti gibi ücretler maaş karşılığı sayılmadığı için bu ücretler alınır.

ancak hakem heyeti kararına göre o hafta genel idari izinli olursak almamız gerekiyor. bayramda genel idari izinli değil miyiz? bunu bilmiyorum işte.

arkadaşlar benim koordinatörlük günüm salı günleri yani 23 ekimde staj yerlerine gittim ama müdür yardımcısı ekdersimi kestiğini söyledi, koordinatörlük maaş karşılığı sayılmadığı için verilmesi gerekmiyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

zaphere' Alıntı:
arkadaşlar benim koordinatörlük günüm salı günleri yani 23 ekimde staj yerlerine gittim ama müdür yardımcısı ekdersimi kestiğini söyledi, koordinatörlük maaş karşılığı sayılmadığı için verilmesi gerekmiyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
vermesi gerekir hakkınızı arayın biz aldık...

zzh' Alıntı:
zaphere' Alıntı:
vermesi gerekir hakkınızı arayın biz aldık...

hocam verilmesi gerekir dedim, ilçe milli eğitim müdürüne sordum o kes dedi benim yapacağım bişey yok diyor, bununla ilgili herhangi birşey de bulamadım doğrusu...

Pazartesi Salı Tam, Çarşamba Yarım Gün olacak diye yazı geldi bize. Eğer formaör değilseniz o günkü ders sayılarınıza göre hesaplama yapılacak
misal :
pazartesi 4 salı 6 çarşamba 6 (yarım gün olduğu için 3) saaat dersiniz var toplam 13 dolayısıyla ek ders alamazsınız.
pazartesi 6 salı 6 çarşamba 6 (yarım gün olduğu için 3) saaat dersiniz var toplam 15 dolayısıyla 15-15 = 0, 10 saate 1 saatten yalnızca 1 saat ek ders alırsınız.
benimse pazartesi 6 salı 8 çarşamba 6 (yarım gün olduğu için 3) saat dersim vardı toplam 17 dolayısıyla 17-15 =2, 10 saate 1 saatten toplam 3 saat ek ders alacağım o hafta

not: çarşamba niye yarım gün onu bilmiyorum milli eğitimden gelen yazı o şekildeydi.

Geri