2022000424 nolu 3.02.03.02.040 - Network CCNA-1 (Bilgisayar Ağlarına Giriş) Eğitici Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
O zaman eğitim niye Senkron diye ve saat olarak özellikle belirtilmiş ki hocam. O zaman tatile gelen kısımda pazar günü sınava da girmeyelim. Kursu hiç almayalim. Mantık yok bu işte. Hem ders hem kurs artı tatilde de kurs. Her yönden çok saçma
Haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum. Senkron eğitim ama resmi yazıda görevli izin yok. Yarı yıl tatilinde öğretmen resen seminer alıp sınava girmek zorunda değil.

Arkadaşlar sonuç olarak pazartesi günü okula gidecek misiniz? Okul idareleri ne diyor bu duruma?

Senkron eğitim yerine o günün videosu sisteme yüklenir herkes gün içinde istediği vakitte seyredebilirdi..
Ben Pazartesi okula gideceğim. Dersim 07,30'da başlıyor. 09,00 gibi sisteme giriş yapabilirsem açar izlerim. O esnada dersim olan sınıfları ödevlendireceğim. 9. sınıflar çok hareketli, inşallah sorun çıkartmazlar.. Çıkarsa sorumluluk kimde olacak? Açıkça belirtmeyi yapmayan OGYM mi yoksa ben mi?
Daha önce de belirttim bu tür kurslar isteğe bağlı olmalıydı..

peki kucuk bi soru bu karar diğer sendika uyelerincede baglayıcı olur mu?malum sen yada tes mensubu isek bunu kullanabilir miyiz?

Senkron eğitim yerine o günün videosu sisteme yüklenir herkes gün içinde istediği vakitte seyredebilirdi..
Ben Pazartesi okula gideceğim. Dersim 07,30'da başlıyor. 09,00 gibi sisteme giriş yapabilirsem açar izlerim. O esnada dersim olan sınıfları ödevlendireceğim. 9. sınıflar çok hareketli, inşallah sorun çıkartmazlar.. Çıkarsa sorumluluk kimde olacak? Açıkça belirtmeyi yapmayan OGYM mi yoksa ben mi?
Daha önce de belirttim bu tür kurslar isteğe bağlı olmalıydı..
Hocam derste bu tür faaliyetleri yapmamak lazım. Resmi kurs ise okul müdürünün öğretmeni derse sokmaması lazım. Hep biz feragat ediyoruz. Tatilde bu kursa gideceksem okul varken de derste bu kursa giremem. Ben kursta iken ders nasıl olacak. Her basit gereksiz gorevlendirmede öğretmenlerin dersi boş geçecek bize gelince derste hallet. müdüre durumu anlatıp derste girmemek en doğrusu.

Daha önce de yazdım. Bu konu iki genel müdürlüğün ortak çalışması. Siz veya müdürünüz bu birimleri arayıp bilgi alsın. Bakanlık bu konuda ne diyor öğrenin bence.
İlgili birimler
1- öğretmen yetiştirme genel müdürlüğü mesleki eğitim dairesi
2- Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
İzleme, Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı
arayıp sorun isterseniz. Kursu planlayan iki birim bunlar.

Daha önce de yazdım. Bu konu iki genel müdürlüğün ortak çalışması. Siz veya müdürünüz bu birimleri arayıp bilgi alsın. Bakanlık bu konuda ne diyor öğrenin bence.
İlgili birimler
1- öğretmen yetiştirme genel müdürlüğü mesleki eğitim dairesi
2- Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
İzleme, Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı
arayıp sorun isterseniz. Kursu planlayan iki birim bunlar.
ama öyle gözüküyor ki pek planlayamamışlar

peki kucuk bi soru bu karar diğer sendika uyelerincede baglayıcı olur mu?malum sen yada tes mensubu isek bunu kullanabilir miyiz?
bazı kararlar da o sendikaya üye olmanız gerekmiyor ama bu karar için uygulanabilir mi bilmiyorum.
sizleri öğretmen/emek destekçisi sendikalara üye olmaya davet edebilirim sadece.

kimseye resmi bir tebligat yapıldı mı ? bana yapılmadı. sadece bir sms. o zaman dikkate almaya gerek yok bence.

Ben dilekçe yazdım daha önce katildigima dair açıkçası katılmayı düşünmüyorum

17/01/2022 tarihinde katilacaginiz 2022000424 numarali Hizmetici Egitim faaliyeti iptal edilmistir! Bilgilerinize. B001
Diye bir mesaj geldi. Heralde yanlış yaptıklarının farkına vardılar.

Gözümüz aydın. Eğitim iptal edilmis
IMG_20220116_175829.jpg

İlk günden demiştim mantığı yok bu işin diye.. Forumda yazılanları okuyan yetkili ve etkili arkadaşlar varmış ki ilgili yerlere bildirmişler ve nihayetinde de kurs İPTAL olmuş.. Forumu takip etmeleri iyi olmuş... İyi ki varsın bilgisayarbilişim :)

Ekli dosyalar

• EySGaEnWQAAUmse.jpg
    EySGaEnWQAAUmse.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 78
Eğitici eğitimi ise sadece meslek lisesinde görev yapan bt öğretmenleri değil tüm bt öğretmenleri kapsam içine alınmalı. Meslek lisesi haricinda çalışan teknik öğretmenler de var, diğer bt öğretmenleri de yine bu konuda gerekli eğitimi alabilir. Önce istekli öğretmenler eğitici eğitimine alınmalı, sonra ihtiyaç olursa resen yapılabilir ve o da tabi uygun zamanlarda. Eğitim planlamasını yapan yetkililere duyurulur.

Geri