2021 İl Dışı Ankara yazacaklar

Kodla Büyü
Meslek lisesi yazmayı düşünüyorum puanım 303 . Merkezdeki okullar çok uzak . Altındağ , Mamak , etimesgut arkadaş açılan okullar merkezden 40 km uzakta neredeyse . Bir güç Ankara'yı yazmamam icin sürekli önüme bir engel çıkarıyor . Geçen sene de tek okul actilar Kalecik meslek lisesi Allah'ın dağında okul , lan bu sefer yazacam dedim , araştırdım bilişim alanı yoktu galiba yada labı yoktu tam hatirlamiyorum . Son anda vazgeçtim . İnsan diyor yaz Beypazarini , Ankara'nın en güzel ilçesi . Eşim ankarayi yoksa işim olmaz Ankara da.

Meslek lisesi yazmayı düşünüyorum puanım 303 . Merkezdeki okullar çok uzak . Altındağ , Mamak , etimesgut arkadaş açılan okullar merkezden 40 km uzakta neredeyse . Bir güç Ankara'yı yazmamam icin sürekli önüme bir engel çıkarıyor . Geçen sene de tek okul actilar Kalecik meslek lisesi Allah'ın dağında okul , lan bu sefer yazacam dedim , araştırdım bilişim alanı yoktu galiba yada labı yoktu tam hatirlamiyorum . Son anda vazgeçtim . İnsan diyor yaz Beypazarini , Ankara'nın en güzel ilçesi . Eşim ankarayi yoksa işim olmaz Ankara da.
Kalecik için bende sordum bölüm kapanacak demişlerdi

Meslek lisesi yazmayı düşünüyorum puanım 303 . Merkezdeki okullar çok uzak . Altındağ , Mamak , etimesgut arkadaş açılan okullar merkezden 40 km uzakta neredeyse . Bir güç Ankara'yı yazmamam icin sürekli önüme bir engel çıkarıyor . Geçen sene de tek okul actilar Kalecik meslek lisesi Allah'ın dağında okul , lan bu sefer yazacam dedim , araştırdım bilişim alanı yoktu galiba yada labı yoktu tam hatirlamiyorum . Son anda vazgeçtim . İnsan diyor yaz Beypazarini , Ankara'nın en güzel ilçesi . Eşim ankarayi yoksa işim olmaz Ankara da.[/QUOTE
aynen oyle

Hocam tabiiki karar sizin ama naçizane fikrimi söyleyim.
40 km uzak geliyor uzak görünüyor doğrudur fakat 40 km dışardaki ilçe 30-40 dakika hadi 60 dakika uzak demektir.
Ankara içinde evinize 5 dakika okul bulmak çok zor. Etimesgutta oturup eryamandaki bir okula gitmek istesenizde en az 30 dakika sürecek.
ilçe veya uzaklıkta önemli tamam ama okul, çevresi ve öğrenci yapısı çok daha önemli büyükşehirde

Çevre çok önemli dediğim gibi altindagda ben öğrenciyken at la geliyorlardı arkadaşlar karakoldan çıkıyorlardı şimdiki hali de pek farklı değildir küçük ilçe iyi ama oda merkeze uzak Beypazarı mesela yaşanacak yer

Hocam çok kasmayın o puanla muhtemelen ilk tercihinize atanırsınız

Gidiş geliş yapacaksanız beypazarındaki okullara otobüsten indikten sonra taksi ile gitmek zorunda kalabilirsiniz Samet üstüner şehrin en dışında kalıyor ve daha bu yıl açılıyor bilişim labıda yok büyük ihtimalle. Yerleşecekseniz güzel bir ilçe

303 puanım vardı bu senede Ankara'ya tayinden vazgeçtim , seneye artik . Tayin isteyen tüm meslektaşlarım için her şey hayırlısı ise olur inşallah , herkese saygılar ...

Mamak şehit kadir yalçın ortaokulu hakkında hiç bilgi bulamadım sitesi de yok bilgisi olan var mı
Allah rahmet eylesin Kadir Yalçın, annemin dayı oğlu. Okul binası yeni. Öğrencileri eski nedim inal ortaokulu öğrencileri. Okul zorunlu hizmet alanı diye biliyorum. Öğrenci profili parlak değil. Orada bir dönem müdür yardımcılığı da yapmış bt öğretmeni arkadaş ile tanışıklığımız oldu. Öğretmenlerin çoğunun ücretli olduğunu, kadrolu gelen öğretmenin fazla durmadığını, öğrencilerle yeteri kadar ilgilenilmediği için profilin düşük olduğunu, öğrencilerin ilgiye muhtaç olduğunu söyleyerek serzenişte bulunmuştu. O bölgede oturacaksanız bolca yeni bina var. O bölgede büyüdüm, okudum, sürekli gider gelirim, akrabalarım çok. Çevre olarak bildiğin yurdum insanı

Allah rahmet eylesin Kadir Yalçın, annemin dayı oğlu. Okul binası yeni. Öğrencileri eski nedim inal ortaokulu öğrencileri. Okul zorunlu hizmet alanı diye biliyorum. Öğrenci profili parlak değil. Orada bir dönem müdür yardımcılığı da yapmış bt öğretmeni arkadaş ile tanışıklığımız oldu. Öğretmenlerin çoğunun ücretli olduğunu, kadrolu gelen öğretmenin fazla durmadığını, öğrencilerle yeteri kadar ilgilenilmediği için profilin düşük olduğunu, öğrencilerin ilgiye muhtaç olduğunu söyleyerek serzenişte bulunmuştu. O bölgede oturacaksanız bolca yeni bina var. O bölgede büyüdüm, okudum, sürekli gider gelirim, akrabalarım çok. Çevre olarak bildiğin yurdum insanı
Hocam Mamak ve Altındağ genellikle biyledir

Temellide öğrenci profili düşük. Ama ücretli öğretmen çok yoktu geçen sene. 4-5 sanayi bölgesibr yakın yer. Beldede öğretmenlerden pek kalan olmasada ulaşım Eskişehir yolu üzeri olduğundan akıcı. Tabi kalacağınız yere bağlı. Bu sene bu kadar okul açıldıysa gelecek senede bu kadar açılacağı meçhul. Açılsa de hep zorunlu hizmet alanları açılıyor.

Ben 5 yer tercih etmiştim. Onlar da aşağıda.

Ekli dosyalar

• ankara.JPG
    ankara.JPG
    84.7 KB · Görüntüleme: 114
Beypazari aksemseddin ortaokulunu yazmayi dusunmustum, sonra tayin istemekten vazgectim. Yazsam olacakmis da. Tayin istemek icin son şansti belki de, ankara kolay kolay acilmiyor. Nasip degilmis :) Tayincilerin yeni gorev yerleri hayirli olsun.

Beypazari aksemseddin ortaokulunu yazmayi dusunmustum, sonra tayin istemekten vazgectim. Yazsam olacakmis da. Tayin istemek icin son şansti belki de, ankara kolay kolay acilmiyor. Nasip degilmis :) Tayincilerin yeni gorev yerleri hayirli olsun.
Ben de birkaç yıldır Ankara'yı takip ediyordum. Kısmet bu seneymiş.
Sizin de sanki bir alan değişikliği düşünceniz vardı, onda bir gelişme var mı?

Ben de birkaç yıldır Ankara'yı takip ediyordum. Kısmet bu seneymiş.
Sizin de sanki bir alan değişikliği düşünceniz vardı, onda bir gelişme var mı?

Hayirli olsun hocam. Ben uzaktan eğitim sayesinde 1.sınıf derslerimin tamamını, 2.sınıf derslerinin de buyuk cogunlugunu verdim. 3.sinifa gectim ama yüz yüze acildiginda gidemeyecegim icin brans degisikligi de mumkun olmayacak gibi :)

Hayirli olsun hocam. Ben uzaktan eğitim sayesinde 1.sınıf derslerimin tamamını, 2.sınıf derslerinin de buyuk cogunlugunu verdim. 3.sinifa gectim ama yüz yüze acildiginda gidemeyecegim icin brans degisikligi de mumkun olmayacak gibi :)
Hayırlısı olur inşallah.
En kolayı aslında açıköğretimden edebiyat ya da tarih okumaktı aslında. Ben de edebiyat düşünmeye başlamıştım. Ama şimdi Ankara'da yeni fırsatlar elime geçebilir. Belki Mühendislik tamamlama olayına girerim, ya da yüksek lisansa başlarım. Bir gideyim de duruma bakayım :)
Bu arada şahsen bu gidişle okulların pek açılabileceğini düşünmüyorum, açılsa da bir süre sonra kapanacağını tahmin ediyorum. Şimdiden vaka sayısı yirmi binleri aştı. Bakalım Eylül'e kadar ne olacak?

Geçen sene başında olması lazım. Eski binalarına ortaokul geçti. Hayri Aslan kız meslek binası, Hayri Aslan ortaokulu oldu. Bunlar da Hayati Bilgin adını aldı

Geri