2020000230 - 1.01.01.08.006 - Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
Hayatımda gördüğüm en saçma uzaktan eğitim anlayışı , yahu 10.000 kişi kontenjan koymuşsunuz 1000 kişi girebilir diye uyarı veriyorsunuz ilk dersten beri bir kere bile giremedim, bir de e-maile ders sunuları videoları falan atıyorsun ben bunu videodan izleyeceksem ne anladım bunun uzaktan eğitim olmasından.Videodan izleyeceksem bir sürü kaynak dolu etraf.Hadi videoyu da kabul ettik diyelim, videonun sesi nasıl çekilmiş anlamış değilim.Dedikleri anlaşılmıyor kesik kesik geliyor.Koskoca Cisco,Natcade ......Sırf sertifika vermek amaçlı mı yapılıyor bu uzaktan eğitim anlamış değilim.

Hocam Cisco ile ilgili eleştirilerinize katılıyorum. İyi bir reklam oldu. Ancak uzaktan eğitimi tamamen öğrenen bireyin insiyatifine kalmış bir durum gibi düşünmek lazım. Kaldı ki yüzyüze eğitimlerin kaliteside ortada.
Böyle bir eğitim olmasaydı birçok kişi Siber Güvenlik ile ilgili Cisco ya kayıt olayımda eğitim alayım demeyecekti.
Bence hızlı ve güzel düşünülmüş bir süreçti.
1000 kişi kontenjanı eleştirinize katılıyorum ama videoların yüklenmesi ve slaytlar güzel bir arşiv oldu.

Hayatımda gördüğüm en saçma uzaktan eğitim anlayışı , yahu 10.000 kişi kontenjan koymuşsunuz 1000 kişi girebilir diye uyarı veriyorsunuz ilk dersten beri bir kere bile giremedim, bir de e-maile ders sunuları videoları falan atıyorsun ben bunu videodan izleyeceksem ne anladım bunun uzaktan eğitim olmasından.Videodan izleyeceksem bir sürü kaynak dolu etraf.Hadi videoyu da kabul ettik diyelim, videonun sesi nasıl çekilmiş anlamış değilim.Dedikleri anlaşılmıyor kesik kesik geliyor.Koskoca Cisco,Natcade ......Sırf sertifika vermek amaçlı mı yapılıyor bu uzaktan eğitim anlamış değilim.

Harkese kolay gelsin sınava giren arkadaşlar kursu cep tlefonindan izledim ancak sağlık durumu nedeniyle bilgisayara ulaşamıyorum doğal olarak sınava giremedim sifremle kızıma giriş yaptıracağım ancak soruları cevaplayamaz bende cevaplayamam sizden isteğim sınava girenlerden sınav cevapları lütfennn
Cep telefonu ile sınava girebilirsiniz.

Harkese kolay gelsin sınava giren arkadaşlar kursu cep tlefonindan izledim ancak sağlık durumu nedeniyle bilgisayara ulaşamıyorum doğal olarak sınava giremedim sifremle kızıma giriş yaptıracağım ancak soruları cevaplayamaz bende cevaplayamam sizden isteğim sınava girenlerden sınav cevapları lütfennn
Sorular aşırı derecede basit. İnternete girmeyi bilen herkes cevaplar. Bazı terimler var. Onları da Google dan bakıp işaretlenir. Süre bir saat. Ama sınav 5 dk bile sürmüyor.

Yasadiginiz sorunlarin hic birini yasamadim. Gayet Guzel ve basarili bir Egitimdi. Sadece final sorularinin Gereksiz basitlikte oldugunu dusunuyorum. Daha secici olup yuzde 20lik kismi eleyebilirdi sistem Ama onu bile tercih Etmemis sizin gibi Sisteme girmeyi basaramamis Kisilere bile bu sertifika yi vermeyi oncelemis. Maalesef ulkede olcme degerlendirme her Turlu yerlerde Surunuyor, kalite sifir. Ogrenci kopya cekti diye azrail kesinlen ogretmenler Yana done sorularin cevaplarini ariyor. 6.sinif ogrencisi dahi 70alir o Sinavdan kaldi ki 50 almak yetiyor. Herkes otekini elestiriyor Memlekette Ama kimse ozelestiri yapmiyor. Mesela Binlerce kisi Sisteme girmeyi basarirken daha bir sisteme katilmayi basaramayan Ben Siber Guvenlik egitiminde Ne ariyorum diyebilir insan kendi kendine.

Yasadiginiz sorunlarin hic birini yasamadim. Gayet Guzel ve basarili bir Egitimdi. Sadece final sorularinin Gereksiz basitlikte oldugunu dusunuyorum. Daha secici olup yuzde 20lik kismi eleyebilirdi sistem Ama onu bile tercih Etmemis sizin gibi Sisteme girmeyi basaramamis Kisilere bile bu sertifika yi vermeyi oncelemis. Maalesef ulkede olcme degerlendirme her Turlu yerlerde Surunuyor, kalite sifir. Ogrenci kopya cekti diye azrail kesinlen ogretmenler Yana done sorularin cevaplarini ariyor. 6.sinif ogrencisi dahi 70alir o Sinavdan kaldi ki 50 almak yetiyor. Herkes otekini elestiriyor Memlekette Ama kimse ozelestiri yapmiyor. Mesela Binlerce kisi Sisteme girmeyi basarirken daha bir sisteme katilmayi basaramayan Ben Siber Guvenlik egitiminde Ne ariyorum diyebilir insan kendi kendine.
Genel olarak haklısınız. Fakat sistem 1000 kişi sınırı koymuş. O yüzden giremedik. Bu konuda haksızsınız.

Genel olarak haklısınız. Fakat sistem 1000 kişi sınırı koymuş. O yüzden giremedik. Bu konuda haksızsınız.
O Sadece Ilk gun yasandi ve Sonrasinda duzeltildi. Iyi niyetli cabalari evde Yatarak ekdersimiz yatacakmi Ya diye soru sorarak geciren kitlenin baltalamasi Sacmalik. Daha once denenmemis seyleri deniyor Bakanlik ve bu aksilikler gayet normal. Adam siteye girmeye becerememis Siber Guvenlik uzmani Olacak! Ozguvene bak.

Bilader;
Birincisi , sisteme giriş yapmadigim için egitime katilamadim degil, altyapisi yeterli olmadiği için katilamadim.Sen 10 bin kisi kabul edip 1000 kisi alirsan o senin zafiyetindir.

İkincisi , Sizin gibi sisteme giriş yapamayan ögretmen derken bana sizin beceriksizliğiniz dediginiz anladim, emin olun yillardir bu işlerle ugraşirim hiçbir zaman bu isi biliyorum soyle iyiyim.... gibi egosu tavan yapan biri olmadim her zaman hicbir sey bilmiyormusum gibi bir seylerle ugrasmaya calisirim. Yani sizin gibi "sisteme bile giremeyelere bile sertifika vermeyi amaçlamislar vs diye bilmislik yapipta öğretmenlerimizi aşağilamam.Çünkü olayin ne oldugunu bile bilmeden konuşmaya çalisiyorsunuz.

Üçüncüsu, Ötekini eleştiriyorum çünkü yaptiklari dogru degil, pptx dosyasini paylasipta buradan bakabilirsiniz demek uzaktan eğitimin tabiatina aykırı.Video paylaşmalarindaki amaçlari kendileri de yaptiklari seyi dogru olmadigini bilgileri için.Videolari indirdim en azindan ordan bakabilelim diye fakat ses surekli kesik kesik geliyor dogru dürüst bir set anlamiyorsunuz.

Dördüncüsü;Simdi biraz kendi kendine düşünün bakalim ben ben bu öğretmen meslektaşıma haksizlik yapmışmıyım diye.Nacizane Tavsiyem birşeylere yorum yapmadan önce olayi iyice bir anlayin sonra istediğiniz kadar olumlu ya da olumsuz eleştirin.

Sınavı tamamladım geçer not aldım. Sertifikalar kısmına girdim ama gözükmüyor, sınav bitim ekranında "Take the Quiz Again" butonu görünüyor sadece.

Hocam sertifika herkes tamamladıktan sonra hoca onay verince sisteme eklenecekmiş.
Mebbiste görünmesi de 15-20 gün sürer dedi hoca

O Sadece Ilk gun yasandi ve Sonrasinda duzeltildi. Iyi niyetli cabalari evde Yatarak ekdersimiz yatacakmi Ya diye soru sorarak geciren kitlenin baltalamasi Sacmalik. Daha once denenmemis seyleri deniyor Bakanlik ve bu aksilikler gayet normal. Adam siteye girmeye becerememis Siber Guvenlik uzmani Olacak! Ozguvene bak.

size katılmıyorum ben de giriş yapamadım. Verdiği tüm uyarılara yönelik çözüm üretmeye çalıştım. Arzu hocanın sorunu çözmek için gönderdiği linkleri tekrar tekrar kullandım ve giriş yapamadım. Bu benim suçum mu oldu ki zira ben bilgisayar programları denemeyi ve kullanmayı seven biriyim.

Sınavı şimdi yaptım çok farklı bir sınav bekliyordum ama düşündüğümden baya baya basit,
Sınavı bitirdim 90 puan dedi (kurumsal soruyu yanlış yapmışım), bu kadar mı, birşey yapmak gerekiyor mu acaba?

Okuduklarımdan sonra başvuru yapmamaya karar verdim. Fikir beyan eden herkese teşekkürler...

Neden Youtube canlı ders bölümünden değil Netacad sitesi üzerinden bu eğitimler verilmeye çalışılıyor ki ?
Bir dünya kullanıcı adı şifre, mebbisten izin verilmesi, chroma a program yüklenmesi gibi ara işlerle uğraştırılıyoruz, sonuç; problemlerle dolu forumlar.
Zaten katıldığımız eğitimlerde konuşma, karşılıklı soru sorma, cevap verme durumumuz olmuyor, ses desen zaten sıkıntılı, görüntü dona dona geliyor.
Kotlin ve Flutter eğitimlerindeki gibi sıkıntısız Youtube tabanlı eğitim verilmesinin önündeki engel nedir?
Cehaletime verin cidden bilmediğim için soruyorum.

Sınavı şimdi yaptım çok farklı bir sınav bekliyordum ama düşündüğümden baya baya basit,
Sınavı bitirdim 90 puan dedi (kurumsal soruyu yanlış yapmışım), bu kadar mı, birşey yapmak gerekiyor mu acaba?
Sınavda kaç soru var. Çoktan seçmeli mi? Anlatımda sanki klasik soracağım havası var :)

Hiç bir dersi canlı takip etmedim. Sunuları detaylı bakamadan sınava girdim, takıldığım şeylerde arama motorlarından faydalandım ve geçtim. Basit bir sınav herkes rahatça yapabilir.

Arkadaşlar ben siber güvenliğe giriş sınavına 18 nisan 23.30 da girdim, sınavdan 100 aldım,,, ancak Netacad sayfasındaki bölümde şöyle yazıyor, kafam karıştı, sizde de mi böyle yazıyor ben geç girdiğim için mi?
TÜM GEREKSİNİMLERİ TAMAMLAMADINIZ
Aklıma takıldı lütfen sizlerde kontrol edebilir misiniz, sadece bende mi böyle

Ekli dosyalar

• E137DC08-8EAE-425E-9DEF-688FA1CBBEA0.jpeg
    E137DC08-8EAE-425E-9DEF-688FA1CBBEA0.jpeg
    93.2 KB · Görüntüleme: 108
Arkadaşlar ben siber güvenliğe giriş sınavına 18 nisan 23.30 da girdim, sınavdan 100 aldım,,, ancak Netacad sayfasındaki bölümde şöyle yazıyor, kafam karıştı, sizde de mi böyle yazıyor ben geç girdiğim için mi?
TÜM GEREKSİNİMLERİ TAMAMLAMADINIZ
Aklıma takıldı lütfen sizlerde kontrol edebilir misiniz, sadece bende mi böyle
Anket sorusu oluyor genelde tek soru acaba cevaplamamamış olabilir misiniz?

bende de aynbı yazıyor halbuki ilk anketi yaptım sımavı yaptım baska ne kaldı ki

Geri