2020000169 - Nesnelerin İnterneti (IoT)Temel Seviye Kursu

Kodla Büyü
Bugün sonunda ilk dersin video kaydını izleyebildim. Uygulamayı da gerçekleştirdim. Hocamız da gayet iyiymiş. İnşallah yarın canlıya bağlanabiliriz. Tşk.

Koskoca MEB, düzgün türkçe bir sistemle anlaşamamış mı ben anlamadım. ayrıca 4 tane canlı video izlemek için 40 takla atıyoruz. daha bir de LAB olayı çıktı. o nedir nasıl yağacağız bilen var mı ?

Koskoca MEB, düzgün türkçe bir sistemle anlaşamamış mı ben anlamadım. ayrıca 4 tane canlı video izlemek için 40 takla atıyoruz. daha bir de LAB olayı çıktı. o nedir nasıl yağacağız bilen var mı ?

Lab Etkinlikleri
Değerli hocalarım merhabalar,

Nesnelerin İnterneti Eğitiminde yapılması gereken zorunlu LAB uygulamalarını göndermenize gerek yok.
Sorun yaşarsanız destek için gönderebilirsiniz.

Bazı örnekleri Sizden Gelenler kısmına ekledim, oradan da destek alabilirsiniz.

Erdal OZDOGAN

Hocalarım ben derse giriş yapıp izledim sıkıntı olmadı. Ama şuanda hocanın sınavına giremiyorum. Dökümanlara ulaşamıyorum. zkimlik bilgileri hatalı diyor. Parola yenile dediğimde e posta kayıtlı değil diyor. Aynı durumda olan var mı

Arkadaşlar tarayı değiştirdiğimde sorun çözüldü. Firefox ile sorunsuz girdim. Chrome sürekli kimlik bilgileri hatalı uyarısı alıyordum. Chrome da Adblocker kullanıyorum. Ondan kaynaklı diye düşündüm. Porblem yaşayanlar bu şekilde de deneyebilir :)

Katılan arkadaşlar kursun hocasına söyleyebilir mi? Kayıt olduk ana ekranda herhangi bir kurs tanımlaması ait bir bilgi gözükmemektedir. Mebbis üzerinden gerekli izinleri de verdik?

Katılan arkadaşlar kursun hocasına söyleyebilir mi? Kayıt olduk ana ekranda herhangi bir kurs tanımlaması ait bir bilgi gözükmemektedir. Mebbis üzerinden gerekli izinleri de verdik?

1- öncelikle kişisel veri izinlerinden izin verin(mebbisten)
2- netacad sitesinden üye olma işlemini yapıyorsun. emailine kodrulama linki geliyor.
3-Eğitim Uzaktan Eğitim olarak yapılacaktır. Eğitim adresi: https://1308437.netacad.com/courses/1003394 Eğitim Saati Perşembe 18:30 Eğitim tarihinden önce CISCO ile kişisel verilerinizin paylaşımına onay vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde eğitime katılamazsınız Bu işlemi: MEBBİS, hizmetiçi eğitim, kişisel veri izni ve ilgi faaliyete izin veriniz
4- 3. maddedeki linke tıklayıp cisco sitesinden oturum aç.
5- chrome için cisco webex extension eklentisini kur.
sonra dinleyebilirsiniz.

Canlı bağlanabilenler kursun hocasına söyleyebilir misiniz hem kişisel mail adresine hemde bize attığı maillerdeki adresine durumu bildirim ama cevap alamıyorum. telefon numarasını paylaşsın da bizde arayalım da hızlıca çözelim sorunu. mailde yazdıklarım aşağıda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir önceki derse katılamamıştım bu derse katılmak istediğimde adımı soyadımı ve mail adresimi istedi birde oturum parolasını bu parolayı ilk gönderdiğiniz mailde yer alan qW2Adbnrd26 parolasını giriyorum fakat parola bu oturum için geçerli değil diyor.
Ne yapmam gerektiği ile ilgili 506 857 98 31 den haber verirseniz sevinirim…

İşte ekran görüntüm:
hata.png

Canlı bağlanabilenler kursun hocasına söyleyebilir misiniz hem kişisel mail adresine hemde bize attığı maillerdeki adresine durumu bildirim ama cevap alamıyorum. telefon numarasını paylaşsın da bizde arayalım da hızlıca çözelim sorunu. mailde yazdıklarım aşağıda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir önceki derse katılamamıştım bu derse katılmak istediğimde adımı soyadımı ve mail adresimi istedi birde oturum parolasını bu parolayı ilk gönderdiğiniz mailde yer alan qW2Adbnrd26 parolasını giriyorum fakat parola bu oturum için geçerli değil diyor.
Ne yapmam gerektiği ile ilgili 506 857 98 31 den haber verirseniz sevinirim…

İşte ekran görüntüm:
Ekli dosyayı görüntüle 65758
Hocam parola girmeyeceksiniz. Parola zaten dolu geliyor. Ad soyad e mail bilgilerini girin. Alttaki remember tik ini işaretlemeyin. Bilgileri girip join e tıklayın.

Dersleri sonradan dinlesek sorun olmaz herhalde, canlı ders saatlerinde bağlantı sorunu oluyor genelde. Sonradan yayınlanan dersleri izleyip bitirsem "sen hiç online olmadın, otur sıfır" derler mi?

Hocam parola girmeyeceksiniz. Parola zaten dolu geliyor. Ad soyad e mail bilgilerini girin. Alttaki remember tik ini işaretlemeyin. Bilgileri girip join e tıklayın.
Öncelikle teşekkürler...
Bu söylediklerinizi de denedim. remember kısmını hatırlamıyorum ama dolu geldiğinde de direk girmeyi de denedim aynı hatayı aldım ama sonrakinde tekrar dediğinizi deneyip bilgi veririm...

Dersleri sonradan dinlesek sorun olmaz herhalde, canlı ders saatlerinde bağlantı sorunu oluyor genelde. Sonradan yayınlanan dersleri izleyip bitirsem "sen hiç online olmadın, otur sıfır" derler mi?
Yok hocam. İzlenme zorunluluğu yok. Zaten açıklamalarda bu mevcut. Bütün yapılacak çalışmalar zaten e posta ile gönderiliyor

Mebbisten kişiler bilgilerin kullanılmasına izin verdim. Netacad sitesine mebbisteki e-posta kullanıcı adımla üye oldum. Daha sonra sisteme giriş yaptığımda daha önceki kursum anasayfada gözüküyor sadece. Nereden bu kursa ulaşabilirim?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    45.6 KB · Görüntüleme: 54
Mebbisten kişiler bilgilerin kullanılmasına izin verdim. Netacad sitesine mebbisteki e-posta kullanıcı adımla üye oldum. Daha sonra sisteme giriş yaptığımda daha önceki kursum anasayfada gözüküyor sadece. Nereden bu kursa ulaşabilirim?
Aynı durumdayım, bir kurs vermek için kırk takla attırıyorlar

e posta bir türlü gelmedi. Kurs başlamadan önce mebbiste onay verdiğim halde vermediğim gözüküordu. 3-4 gün önce ekrar verdim.. hala e posta yok.
CCNA kursum var. Normalde https://www.netacad.com/ sitesinde giriş yapınca iki kursu da görmem gerekmiyor mu? Sadece biri gözüküyor.

İkinci dersin linki yine açılmıyor.Hocaya mesaj atmıştım ama dönüş olmadı.Netacad'da denk geldiğim en sorunlu eğitim.

Geri