2020000169 - Nesnelerin İnterneti (IoT)Temel Seviye Kursu

Kodla Büyü
Giriş yapan bir arkadaş hocaya sorabilir mi giremeyenler nasıl girecekler diye? Eğitimi veren kim maili falan var mı slaytın videonun başında.Kendimiz de ulaşmaya çalışalım.

Giremeyen arkadaşlar için hocamızın mesajı

Dün saat 17:00 sonrasında mı izin verdiniz.? Eğer öyle ise, henüz MEBBİSten güncel liste gelmedi, geldiği taktirde ekleneceksiniz.

nasıl gireceğiz bir türlü anlamadım tc kimlik numaram ve mebbis şifresiyle girdim giremedim
yeni üyelik açtım giremedim

eğitim.png

ben çok anlamadım bu işi :) Eğitim dökümanlarına tıklayınca ingilizce eğitim geliyor.
Biz sadece hocayı canlı mı izlicez yada canlı izleme kaydınımı izlicez de sınava girecez çok anlamadım.Yani Tüm slayt ları videoları izleyip 2 günde bitiremiyormuyuz ?

Hocam kusura bakmayın sıkıcı olduğum için :)
Yalnız MEB personelini eleştirmeniz doğru değil gibi. Kolay gelsin
Tüh yakalandık :)

Hocam siz de kusura bakmayın. Ama kimse eleştirilmez değildir. Biz de MEB personeliyiz.
Ben Havelsan'da da yüz yüze eğitim aldım. Özel sektörden ders anlatan ile MEB içinden anlatan arasında çoook fark var.

Söylediğim eleştirilerin birkaç katını kendim için de yapabilirim, özeleştiri yaparım. Saygılar.

Ekli dosyayı görüntüle 65679

ben çok anlamadım bu işi :) Eğitim dökümanlarına tıklayınca ingilizce eğitim geliyor.
Biz sadece hocayı canlı mı izlicez yada canlı izleme kaydınımı izlicez de sınava girecez çok anlamadım.Yani Tüm slayt ları videoları izleyip 2 günde bitiremiyormuyuz ?

Hocam eğitim materyalleri İngilizce malesef ve yakın zamanda da Türkçe olmayacak gibi görünüyor. Bu nedenle eğitimin içerisinde bahsedilen konular canlı eğitimlerle özetlenerek anlatılıyor. Eğitim Materyallerini okursanız daha detaylı bilgiler var ancak dediğim gibi maalesef İngilizce.
Kurs içerisinde LAB uygulamaları var, örneğin bu hafta 2 tane LAB var, onları yapmanız gerekiyor. Kurs sonunda sınav yapılacak, bu sınavaın dili de Türkçe olacak. Canlı eğitimlerde bahsedilen konulardan sorular gelecektir.

Hocam bu lab olayında packet tracer olayını bir türlü çözemedim, uygulamayı indirdim giriş yapıyorum ama her seferinde yetkiniz yok, izin verilmemiş diye uyarı alıyorum.

Hocam bu lab olayında packet tracer olayını bir türlü çözemedim, uygulamayı indirdim giriş yapıyorum ama her seferinde yetkiniz yok, izin verilmemiş diye uyarı alıyorum.
Hocam bi ekran görüntüsü alayım mı ? Hatayı anlayamadım. Packet Tracer'a login sorunu mu yaşıyorsunuz, yoksa dokümana erişim sorunu mu anlamadım.

Eğitim gayet iyiydi arkadaşlar. Yalnız ben geç bağlandım vebex falan onları indirdi. Video de ses gelip gidiyordu ben den mi karşıdan mı anlayamadım. Cebi pcye bağladım çok veri gitmedi. Sınavlar vs de epostaya düşüyor. Hocanın soruları cisco sisteminde mi hazırlanmış iyiydi

Ben de bu ekranda takılıp kalıyor. Ne canlı yayını izleyebildim, ne de kayıtlı videoları.
Sadece cepten girmiştim o da sadece kesik kesik ses duydum o kadar.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9.9 KB · Görüntüleme: 75
Eğitim güzel ama siz değerli arkadaşlara 2 sorum var
1. Bu eğitim kaç gün sürecek oturup hızlıca bitiremiyormuyuz?Yani quizleri bitirip son sınava kadar gelsek.
2.Lab olayını anlamadım biz o eklenti programıyla deney yapıp hocaya mı göndercez sistem üzerinden ?

Baştan sona takılmadan, sorun yaşamadan takip ettim ilk dersi. Eğitim sıkıcı diye düşünen arkadaşların fikirlerine saygı duyarım tabii ki ama buradan katılımcılara bir sitemim olacam. Erdal Bey sürekli soru soran, mikrofonu açık tutan, hatta kamerasını açık tutan arkadaşlar sayesinde akıcı bir ders yürütemedi diye düşünüyorum. Sınıfta 3 dakikada bir dersi bölen öğrenci gibi bir durum vardı. Kaç defa söyledi arkadaşlar soru sormayın, mikrofonları kapatın, vs. Yayın esnasında fark ettiniz mi bilmiyorum en çok takılma ekrana soru düştüğünde yaşanmaktaydı.

Baştan sona takılmadan, sorun yaşamadan takip ettim ilk dersi. Eğitim sıkıcı diye düşünen arkadaşların fikirlerine saygı duyarım tabii ki ama buradan katılımcılara bir sitemim olacam. Erdal Bey sürekli soru soran, mikrofonu açık tutan, hatta kamerasını açık tutan arkadaşlar sayesinde akıcı bir ders yürütemedi diye düşünüyorum. Sınıfta 3 dakikada bir dersi bölen öğrenci gibi bir durum vardı. Kaç defa söyledi arkadaşlar soru sormayın, mikrofonları kapatın, vs. Yayın esnasında fark ettiniz mi bilmiyorum en çok takılma ekrana soru düştüğünde yaşanmaktaydı.
bende baştan sona sıkıntısız izledim masaüstü bilgisayarımdan. kesinlikle haklısın hocam kendi içimden mikrofonunu kapatamayan bu anlatılanlara vakıf olsa ne olur olmasa ne olur dedim içimden...

Ben de bu ekranda takılıp kalıyor. Ne canlı yayını izleyebildim, ne de kayıtlı videoları.
Sadece cepten girmiştim o da sadece kesik kesik ses duydum o kadar.

Bende de aynı şekilde. Webex başılıyorda kalıyor. Ne canlıyı ne de kaydı izleyemedim. Çözümünü bilen var mı?

Eğitim güzel ama siz değerli arkadaşlara 2 sorum var
1. Bu eğitim kaç gün sürecek oturup hızlıca bitiremiyormuyuz?Yani quizleri bitirip son sınava kadar gelsek.
2.Lab olayını anlamadım biz o eklenti programıyla deney yapıp hocaya mı göndercez sistem üzerinden ?
2. Ciyi şöyle diyim hani aurdino setlerine çocuklara aldıramıyoruz ama bazı siteler var verip sonucu bize simüle eden. Lab programı simülasyon ve çok güzel. Hocanın anlattıklarını ve fazlasını simüle edebiliyorsun. Sanal bir pc sunucu ne istersen var. Sanal ama deneme imkanın çoook

Asenkron ders açılıyor ama geç açılıyor arkadaşlar. Açamayanlar biraz beklerse açılır diye düşünüyorum.3 -5 dk sürdü videonun açılması. Ayrıca hocamızın emeğine sağlık. Güzel bir eğitim olmuş. Fakat uygulama ağırlıklı olursa daha zevkli olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu canlı yayını bilgisayarımıza nasıl kaydediyoruz,
Not:telefondan vakit buldukça izlemek için

Ilk 45 dakika çok donma ve kesilmeler oldu bende. Sonrasında yayın akışı idare ederdi. Ikinci derste daha kaliteli yayın olur inşallah. Mikrofonu açıkken TV'de haber sesi gelen arkadaş ikisini birden nasıl takip etti merak ettim. Packet Tracer da çok eğlenceleymiş. Iki uygulamayı da zevkle bitirdim.

Hocalarım ben derse giriş yapıp izledim sıkıntı olmadı. Ama şuanda hocanın sınavına giremiyorum. Dökümanlara ulaşamıyorum. zkimlik bilgileri hatalı diyor. Parola yenile dediğimde e posta kayıtlı değil diyor. Aynı durumda olan var mı

hocam ben giremedim bu eğitime bugün hhaberim oldu
katılmazsam nolur..bilginiz varmı..yada yardımcı olabilirmisiniz nasıl katılmam gerekiyyor

Geri