2020 İldışı Mersin

Kodla Büyü

gunesymn

Üye
Bu sene Mersin tercih edecek arkadaşlar, puan paylaşımı yapabilir miyiz ? Ayrıca okullar hakkında bilgisi olan paylaşırsa düşünenlere fikir olur.

MERSİN ERDEMLİ --- Şehit Ali İhsan Öger Ortaokulu
MERSİN GÜLNAR --- Kuskan Ortaokulu
MERSİN GÜLNAR ---- Zeyne Ortaokulu
MERSİN TARSUS ---- Şehit Buminhan Temizkan Ortaokulu
MERSİN TOROSLAR ----- Arslanköy Ortaokulu

Bu sene Mersin tercih edecek arkadaşlar, puan paylaşımı yapabilir miyiz ? Ayrıca okullar hakkında bilgisi olan paylaşırsa düşünenlere fikir olur.

Arslanköy okulu merkeze uzak bir yayla/köy okulu diye biliyorum ve sanki il içiyle de oraya birisi yerleşmisti diye hatırlıyorum mersin MEB den Arslanköy köy ortaokulu atamasına bakabilirsiniz sanki oraya il içi ile biri geçmişti

Buminhan Temizkan ortaokulu da yenice de diye biliyorum çok büyük bir.okul değil mersin merkeze uzak Tarsus a eh işte diyebilirim oraya giderseniz mersin size.cok uzak olur Tarsus da oturmaniz gerekir

Arslanköy okulu merkeze uzak bir yayla/köy okulu diye biliyorum ve sanki il içiyle de oraya birisi yerleşmisti diye hatırlıyorum mersin MEB den Arslanköy köy ortaokulu atamasına bakabilirsiniz sanki oraya il içi ile biri geçmişti
Hocam biri il içiyle geçmesine rağmen açık görünür mü ?

Ben hepsini yazacağım.

Birbirimizi kandırmayalım. Kötü de olsa 200'den aşağı kapatma ihtimali çok çok düşük.

180-280 puan arası bir skala bekliyorum.

Benim 100 küsür. Küsüratını millet sadece DYK'dan alıyor (bende o da yok :) )

Lise arkadaşım daha önce Kuskan'da görev yapıyordu. Şu an Akdeniz - Sabiha Çiftçi MTAL'de müdür yardımcısı, Mithat DEĞİRMENCİ.

Merak edenler okulunu arayıp kendisine sorabilir. Bana dolaylı yoldan sordurmayın çünkü o kadar samimi değiliz :)

mersinde yaşamış biri olarak ve daha önce tayin olan arkadaşlarımdan dolayı şöyle yorum yapabilirim.

toroslar merkez ilçe fakat arslanköy Mersinde yayla olarak tabir edilen bir yer. Ortalama 200-250 puan arası kapatır.

Erdemli mersinin en güzel ilçelerinden mersin merkeze uzak şahsi araçlar 1 saat ortalama 180-230 puan arası kapatır

Tarsus en büyük ve gelişmiş bir ilçesi Mersin merkez gibi her şeyin bulabilirsiniz. Ortalama 200-250 puan arası kapatır.

Gülnara hiç gitmedim fikrim yok fakat baya uzak ve köy gibi olduğunu duymuştum.Diğerleri kadar yüksek puanla kapatacağını düşünmüyorum.

Mersin için açılan okulları ise bizim branş için rezil buluyorum.

Ben eş durumu ile geldim Mersin'e valla normal il dışı ile geçmek gerçekten çok zor maalesef

Mezitli'den Arslanköy'e gidiş gelip yapmak yazın bile çok yorucu olur, kışın ise çok zor. Mezitli ile şehir çıkışı olan Çopurlu bile en az 20 dakika sürer.

Mezitli'den Arslanköy'e gidiş gelip yapmak yazın bile çok yorucu olur, kışın ise çok zor. Mezitli ile şehir çıkışı olan Çopurlu bile en az 20 dakika sürer.
50km mesafeyi 1-15 saatte gidilmesinden belli sıkıntılı olduğu ama maalesef el mahkum yazacağım ama önce Tarsus'ta bulunan okulu yazmayı düşünüyorum. Gelirse ne ala yoksa Arslanköy gidiş geliş.

İlk atamam Zeyne Ortaokula olmuştu, küçük köy.Gulnar Merkze 25 dk,Muta 30 dk.Silifkede 45dk.Koyden Mut Ankara yoluna 10dk da arabayla inerseniz geçen dolmuş veya büyük otobüslerle gidebilirsiniz.
Genel de köyde kalınıyor yada Muttan geliş gidiş.
Koyde temiz ev bulunabilir. Köy de olsa dedikodu vs her yerde ondan kaçış yok gibi.Meyve sebze ilk buralarda çıkıyor,taze ürün her zaman bulabilirsiniz.Aileler kapıya taze taze meyve bırakıp gidiyordu.Okula kovayla veya sandıkla erik, kayısı,incir geldiğini hatırlıyorum.
Aileler genel olarak öğretmenden yana, çocuklar saygılı genel olarak.Bir binaydi, öğrenci sayısı 100-150 civari
.O zaman ki idareciler değişti,şimdi nasıl bilmiyorum.
Bilisim sınıfı ortaokul binasında yoktu.İlkokul binasında sınıf vari toplama bilgisayarlar o sınıfta etkileşimli tahta vardı.
Gulnar MEB sürekli yenilik istiyor, öğretmenleri zorluyordu başarı konusunda.Tabi idarecileri,onlar öğretmenleri.Ne yaparız ne yaparız sürekli.Kuskani gormedim ama duyardık pek uzak zor bir yer diye.
Memleket Silifke veya tatile gidenler cuma günü 3gibi çıkar 4civari Silifke'de olurduk.Pazrtesi sabahı 7.30gibi yola çıkıp okula variridik.

İlk atamam Zeyne Ortaokula olmuştu, küçük köy.Gulnar Merkze 25 dk,Muta 30 dk.Silifkede 45dk.Koyden Mut Ankara yoluna 10dk da arabayla inerseniz geçen dolmuş veya büyük otobüslerle gidebilirsiniz.
Genel de köyde kalınıyor yada Muttan geliş gidiş.
Koyde temiz ev bulunabilir. Köy de olsa dedikodu vs her yerde ondan kaçış yok gibi.Meyve sebze ilk buralarda çıkıyor,taze ürün her zaman bulabilirsiniz.Aileler kapıya taze taze meyve bırakıp gidiyordu.Okula kovayla veya sandıkla erik, kayısı,incir geldiğini hatırlıyorum.
Aileler genel olarak öğretmenden yana, çocuklar saygılı genel olarak.Bir binaydi, öğrenci sayısı 100-150 civari
.O zaman ki idareciler değişti,şimdi nasıl bilmiyorum.
Bilisim sınıfı ortaokul binasında yoktu.İlkokul binasında sınıf vari toplama bilgisayarlar o sınıfta etkileşimli tahta vardı.
Gulnar MEB sürekli yenilik istiyor, öğretmenleri zorluyordu başarı konusunda.Tabi idarecileri,onlar öğretmenleri.Ne yaparız ne yaparız sürekli.Kuskani gormedim ama duyardık pek uzak zor bir yer diye.
Memleket Silifke veya tatile gidenler cuma günü 3gibi çıkar 4civari Silifke'de olurduk.Pazrtesi sabahı 7.30gibi yola çıkıp okula variridik.
Buraya gelenler 1veya 2 seneye il içiyle hemen istediği yere veya muta.O yüzden sürekli açık gibi

bende 5 okulu yazdım ama 170 puanla gelebileceğini hiç sanmıyorum sınıfçılara bile daha çok yer açılıyor artık. 7 senedir gelemedik memlekete işin diğer tarafı eşimde bilişimci doğuda kaldık hareket edemiyoruz.

Puanlar korkunç...

Kuskan bile 176...

Arslanköy niye öyle düşük kapatmış anlamadım.

Ekli dosyalar

• IMG_20200812_065054.jpg
    IMG_20200812_065054.jpg
    125.5 KB · Görüntüleme: 334
Aynı şekilde bir tane daha var 2015 ataması 200 puan.

Ne diyelim... Master proje vb puan toplamak için bizim de uğraşmamız lazım galiba...

Geri