2019-2020 Web Programcılığı Dalı Seçmeli Dersleri

Kodla Büyü
Hocalarım iyi günler bütün konuşmaları okudum fakat hala duruma bir çözüm yok gibi görünüyor çerçeve öğretim programlarında
22 web
8 grafik
2 açık kaynak
burası tamam fakat +6 seçmeli olarak ne seçilebilir hala çözebilmiş değilim idare tarafından 2 saat seçmeli matematik verilerek geriye 4 saatim kalıyor buna uygun ders bulamıyorum ders seçiminde dikkat edilecek hususlarda
"Seçmeli olarak okutulacak meslek dersleri alanın diğer dallarından veya diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri değiştirilmeden uygulanacaktır."
ibaresi yer alıyor dersleri bölemiyoruz 4 saatlik 11 lere uygun ders de bulamıyoruz buna nasıl bir çözüm uygulayabiliriz acaba
Hocam endüstriyel otomasyon alanının bilgisayarlı kontrol dersini seçtik 4 saat. Içeriği de görsel programlama

Arkadaşlar yazılanları okudum ama hala netleştiremedim. Şu an aşağıda yazdığım dersleri oluşturduk sizce doğru mudur? Mesala Veri Tabanı Programcılığı Dalının 12.sınıf dersi olan Mobil Uygulamaları Web Programcılığı Dalının 11. Sınıfında 4 saatlik seçmeli ders olarak seçebiliyor muyuz?
Web Dalı 11.sınıf için
- 12 saat Web
- 8 saat Grafik
- 2 saat Açık kaynak
- 4 Saat Veri Dalından Seçmeli olarak Mobil Uygulamalar
Web Dalı 12.sınıf için
-4 saat İnternet programcılığı
--------------------------------------------
Veri Dalı 11.sınıf için
- 12 saat Nesne Tabanlı Programlama
- 8 saat Veri Tabanı
- 2 saat Açık kaynak (zorunlu)
- 4 Saat Web Dalından Seçmeli olarak İnternet Programcılığı
Veri Dalı 12.sınıf için
-4 saat Mobil Uygulamalar
Teknik Servis Dalı 11.sınıf için
- 10 saat Sistem Bakım Onarım
- 8 saat Elektronik Uygulamalar
- 2 saat Bilgisayar Destekli Uygulamalar
- 4 Saat Veri Dalından Seçmeli olarak Mobil Uygulamalar​
Teknik Servis Dalı 12.sınıf için
-4 saat Mikrodenetleyiciler​

Arkadaşlar yazılanları okudum ama hala netleştiremedim. Şu an aşağıda yazdığım dersleri oluşturduk sizce doğru mudur? Mesala Veri Tabanı Programcılığı Dalının 12.sınıf dersi olan Mobil Uygulamaları Web Programcılığı Dalının 11. Sınıfında 4 saatlik seçmeli ders olarak seçebiliyor muyuz?
Web Dalı 11.sınıf için
- 12 saat Web
- 8 saat Grafik
- 2 saat Açık kaynak
- 4 Saat Veri Dalından Seçmeli olarak Mobil Uygulamalar
Web Dalı 12.sınıf için
-4 saat İnternet programcılığı
Veri Dalı 11.sınıf için
- 12 saat Nesne Tabanlı Programlama
- 8 saat Veri Tabanı
- 4 Saat Web Dalından Seçmeli olarak İnternet Programcılığı
Veri Dalı 12.sınıf için
-4 saat Mobil Uygulamalar
Teknik Servis Dalı 11.sınıf için
- 10 saat Sistem Bakım Onarım
- 8 saat Elektronik Uygulamalar
- 2 saat Bilgisayar Destekli Uygulamalar
- 4 Saat Veri Dalından Seçmeli olarak Mobil Uygulamalar​
Teknik Servis Dalı 12.sınıf için
-4 saat Mikrodenetleyiciler​
Hocam 12. Sınıf Dersleri 11. Sınıfta seçmeli olarak alınamıyor.

Hocam 12. Sınıf Dersleri 11. Sınıfta seçmeli olarak alınamıyor.
Ben de öyle düşünmüştüm ancak seçmeli ders için 4 saatlik ders yok . Birde atıyorum Mikrodenetleyiciler sadece Teknik Servis Dalı için 12 olarak düşündük. Mesela endüstriyel otomasyon alanının Mikrodenetleyici dersi 11.sınıfta veriliyor. Sizin öneriniz nedir peki. 4 saatlik seçmeli dersi nasıl bulacağız. Birde ders saat sürelerini fitlemişler parçalayamıyoruz işte atıyorum eskiden Sistem Bakım Onarımın ilk 3 modülü nü alıp 4 saatlik ders yapıp gerisini işletmede beceri eğitimi içine atıyorduk mesela.
Ne yapalım? seçmeli olarak verebileceğimiz Bilişim Alanı içinden 4 saatlik ders önerisi olan var mıdır?

Son düzenleme:
Ben de öyle düşünmüştüm ancak seçmeli ders için 4 saatlik ders yok . Birde atıyorum Mikrodenetleyiciler sadece Teknik Servis Dalı için 12 olarak düşündük. Mesela endüstriyel otomasyon alanının Mikrodenetleyici dersi 11.sınıfta veriliyor. Sizin öneriniz nedir peki. 4 saatlik seçmeli dersi nasıl bulacağız. Birde ders saat sürelerini fitlemişler parçalayamıyoruz işte atıyorum eskiden Sistem Bakım Onarımın ilk 3 modülü nü alıp 4 saatlik ders yapıp gerisini işletmede beceri eğitimi içine atıyorduk mesela.
Ne yapalım? seçmeli olarak verebileceğimiz Bilişim Alanı içinden 4 saatlik ders önerisi olan var mıdır?
Okulunuzda farklı alanlar var ise ordan seçebilirsiniz. İlgili maddeyi yazıyorum.
Seçmeli olarak okutulacak meslek dersleri alanın diğer dallarından veya okulda açık olan diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri değiştirilmeden uygulanacaktır.

Hocam zaten 2020-2021 12. Sınıf seçmeli 3 saat Olacak. Bizde kültür dersi seçildi.
Bu arada
Teknik servis dalında 3 saatlik ders vardı heralde.

Hocam zaten 2020-2021 12. Sınıf seçmeli 3 saat Olacak. Bizde kültür dersi seçildi.
Bu arada
Teknik servis dalında 3 saatlik ders vardı heralde.
Zaten 12 lere seçmeli ders seçmedik. sadece AML nin 11.sınıfların 6 saatlik seçmeli dersin 4 saatini kullanmak istemiştik. Şimdi bilisimmeslek nick namli hocamızın belirttiği Bilgisayarlı Kontrol dersi mantıklı geldi onu seçtik.

Son düzenleme:
Zaten 12 lere seçmeli ders seçmedik. sadece 11.sınıfların 6 saatlik seçmeli dersin 4 saatini kullanmak istemiştik. Şimdi bilisimmeslek nick namli hocamızın belirttiği Bilgisayarlı Kontrol dersi mantıklı geldi onu seçtik.
Hocam okulunuzda endüstriyel otomasyon alanı yoksa bu ders e okula ders programları işlenirken ders havuzunda çıkmıyor bilginiz olsun.

Hocam veritabanı dersi 2 saatlik bir ders değil. Megep’te ders bilgi formlarında hangi dersin kaç saat olduğu ve kaçıncı sınıfta okutulması gerektiği açıkça yazıyor. Eskisi gibi ders süreleri ile oynama yapılamıyor

Bu yıl ki seçmeli ders hususunda ufak bir değişiklik yapıldı arkadaşlar.

4. Seçmeli olarak okutulacak meslek dersleri alanın diğer dallarından veya okulda açık olan diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri göz önünde bulundurularak seçmeli ders saatine göre ders saatleri düzenlenecektir. (Tüm kazanımlara ait konular işlenecek şekilde, örneğin 4 saatlik ders 3 ders saati olarak verilebilir. Ancak belirlenen ders saati artırılamaz, örneğin 2 saatlik ders 3 ders saati olarak verilemez.)
5. Seçmeli ders saatlerinin düzenlenmesinde; derse ait modüller ve modül kazanımlarının tamamı ders bilgi formunda gösterildiği hali ile korunacaktır.

http://www.megep.meb.gov.tr/dokumanlar/Diger/Dal Dersleri ve Seçmeli Derslerin Uygulanması1.pdf

İlginç. Ne gerek vardı bu saatten sonra. Kafa karışlığından başka bir işe yaramayacak bence.

İlginç. Ne gerek vardı bu saatten sonra. Kafa karışlığından başka bir işe yaramayacak bence.
Hocam bu yazı 7 Eylül tarihinde yada ondan bir kaç gün önce çıkmıştı buraya yazmayı unutmuştum.Malum bizim bölümde 12.sınıfların 3 saatlik seçmeli ders seçme işi sıkıntılıydı.

Geri