Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

2019-2020 Web Programcılığı Dalı Seçmeli Dersleri

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında omegafi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. shift_delete

shift_delete Site Gezgini

Teşekkürler hocam, sanırım öyle olacak artık.

2. arzubilg_

arzubilg_ Aktif Üye

Arkadaşlar seneye 11.sınıfta 12 saatlik web dersinin 5 saat i okulda 7 saati işletmede işlenecektir diyor. Nasıl olacak uygulama?

3. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kim diyor?

4. sas7979

sas7979 Seçkin Üye Seçkin Üye

Keşke her yerde öyle tasarım yapan firmalar olsa ve öğrencileri alsa ama en azından şu an çok ütopik ve hiç duymadım bende.

5. arzubilg_

arzubilg_ Aktif Üye

Mesleki Eğitim Merkezleriymiş arkadaşlar.....Liselerde değil...

6. tayfurandag

tayfurandag Üye

hocam hepimizin kafası karışık gerçekten bir sürü çizelge, ders bilgi formu var. zorunlu ders saatleri seninde yazdığın gibi aynen geçerli seçmeli olarakta ya diğer dalların dersinden seçeceğiz yada kültür dersleri seçtireceğiz. 10. sınıf çerçeve öğretim programının en son maddesinde şöyle yazıyor
    3. SEÇMELİ DERSLER
    Öğrencilerin hedefledikleri ve yöneldikleri alanda, gelişmelerine veya ilgi ve istekleri doğrultusunda çeşitli programlarda ilerlemelerine, kişisel yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlayan derslerdir.
    Seçmeli dersler, Talim ve Terbiye Kurulunun Tebliğler Dergisi’nde yayımlanan kararlar ile Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okul ve Kurumlarında Uygulanacak Haftalık Ders Çizelgelerinin ekinde belirtilen açıklamalar doğrultusunda seçmeli dersler tablosundaki dersler, öğrenim görülen alan/dal dersleri veya diğer alan/dalların derslerinden de seçilebilir.
    Seçmeli derslerin seçiminde, varsa o derse ait diğer programlar sıra takip eder ve önceden alınması gereken dersler göz önünde bulundurulur.
    Seçmeli derslerin haftalık ders çizelgesinde belirtilen haftalık ders saati kadar alınması zorunludur.

7. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Vaktinde genel müdürlük, seçmeli derslerin üniversiteye yönelik seçilmesine dair bir yazı göndermişti. Şahsen norm vb. sıkıntılar yoksa seçmeli derslerin kültür derslerinden seçilmesi taraftarıyım.

posteki bunu beğendi.
  8. sepulturgay

sepulturgay Site Gezgini

2019-2020 öğretim yılında 11. sınıflarda 22 dal dersinin üstüne 6 saat seçmeli ders var. Hangi dersten kaç saat seçtiniz?

edit: Bir sorum daha var MESLEKİ YABANCI DİL DERSİ (BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ) dersinin altında Bu ders Anadolu Teknik Programında uygulanır.
    Önerilen Haftalık Ders Saati: 2
    şeklinde uyarı var. AMP olup da bu ders okutan/seçen var mı?

Son düzenleme: 13 Şubat 2019
  9. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın hocalarım, 2019-2020 eğitim öğretim yılı web tasarımı ve programlama dersi modülleri içerisine temel veritabanı işlemleri isminde bir modül alınmış, seçmeli ders seçerken bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.
    Diğer bir dikkatimi çeken nokta eski ders bilgi formlarında grafik animasyon için önerilen ders saati 6 yazarken,
    web dersi için 10 yazıyordu. Web dersinin saatiyle oynama yapamazken grafikte yapabiliyorduk. Ancak 2019-2020 ders bilgi formunda aynı 10.sınıf derslerinde olduğu gibi ders saatleri verilmiş, önerilen ibaresi yok. Yani grafik dersi için direkt ders saati 8 yazılmış, web 12 yazılmış. Acaba önümüzdeki yıl ders saatlerinde değiştirme yapabilirmiyiz.. Bununla ilgili gözden kaçırdığım bir nokta varmı?

10. birkan24

birkan24 Aktif Üye

anadolu teknik programı için ders önerisi olan varmı (web programcılığı dalı)

11. aekoydemir

aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

AMP'lerde Mesleki Yabancı Dil yok hocam.
    Seneye dediğiniz gibi ders saatleri sabit olacak hocam. En azından en son söylenen o ama seçimden sonra yeni taslak yayınlanacağı, ders saatlerinin azalacağı yönünde söylentiler de var. Yine değişebilir yani bunlar.

neontester ve Yılmaz YALÇIN bunu beğendi.
  12. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

bekleyip gorcez o halde

13. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam yeterliklere göre ders saatlerini hesaplarsanız grafik animasyon için verilen 8 saatin zorunlu olduğunu görürsünüz. O saatler önerilen değil zorunlu saatler. Zaten şu anda yeni sisteme geçilecek ve bununla ilgili yapılan çalışmalarda ders saatleri 10. Sınıftakiler gibi sabit olması planlanıyor. Yine de bu çalışmalar tamamlanıp son hâline gelince yani kesinleşince hep birlikte görmüş olacağız.
    Ama ders bilgi formlarındaki ve alan yeterliliklerinin derslere ait kısımlarını toplayıp hesaplarsanız her dersin orada verilen saat kadar çıktığını göreceksiniz

14. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Seçkin Üye Seçkin Üye

Haklısınız hocam, demekki modüler sistem artık tarih oluyor.

15. bilisimmeslek

Aynen hocam. Zaten modüler sistem kağıt üzerinde vardı. Modüler sistem ile sınıf geçme sistemi birbirine zıt iki sistem. Dolayısıyla ya birinden ya diğerinden vaz geçmek gerekiyordu. Sınıf gecme sistemi galip geldi. Hayırlısı olsun inşallah.

Yılmaz YALÇIN bunu beğendi.
  16. shdw78

shdw78 Üye

Web programcılığı dalında 12 saat web, 8 saat Grafik, 2 saatte Açık Kaynak İşletim sistemi olmak üzere 22 saat Bölüm dersimiz var. Ancak 6 saatlik seçmeli dersi kendi bölümüzden seçmek istesek hangi dersleri seçebiliriz? Ders saatleriyle oynayamıyoruz. Peki farklı bir daldan 12.sınıf dersini 11.sınıfta verebilirmiyiz. Veritabanı dalından Mobil uygulamaları verebilirmiyiz.

17. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

11.sınıf için

12 saat Web
    8 saat Grafik
    2 saat Açık kaynak (zorunlu)

12.sınıf için

İnternet programcılığı 4 saat

Son durum kesin olarak bu mu arkadaşlar?

18. DaMieN

Var mı yeni sezon için planlama yapan?

19. bilisimmeslek

Hocam 12. Sınıf 2 saat 2019-2020 de
    4 saat 2020-2021 de
    Seneye ki 11 ve 12 lerin çizelgesi farklı. Megep anasayfadaki çizelgelere sınıf bazında bakarsanız bu durumu görebilirsiniz.
    Iyi çalışmalar dilerim

ucarozcan ve yenersonmez bunu beğendi.
  20. DaMieN

Sınıf bazında 22 saate çıktığını görüyorum hocam. Fakat ders saatleri ve açık kaynak işletim sistemleri dersi olacağını dair kesin bilgileri bulamadım...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal