2018 Ankara özür grubu tek başlık

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar klavuzumuz yayınlandı hayırlı uğurlu olsun. Kısmetse bende Eryaman-sincan hattında bir okul yazacağım. Puan 144 böte
Ayrıca ankarada çalışan arkadaşlar yorum yazarsa seviniriz bu sene norm durumu baya sıkıntılıydı diye hatırlıyorum. Norm fazlası çok arkadaşımız vardı. Bu atamada yeterli açık olur mu bilemedim. Hakkımızda hayırlısı

Etimesgut sakarya ortaokulunda gorev yapiyorum. Il disi (afyon)es durumu isteyecegim. Arzu ederseniz sakaryaorta okulunu yazabilirsiniz.

Arkadaşlar bu atamada mağdur olan olur mu acaba acık çok az muhtemel boşalacaklarda boşalmayabilir il içine de ayni okullar açılmış. Muhtemel acık okullardan gitmeyecek olanlar var mi

tüm okullar dolu malesef hocam. Birkaç yıldır sincan-etimesgut hattını takip ediyorum muhtemel boşalacak okullar bile hep aynı. Demek ki hep aynı kişiler müracat ediyor ve gidemiyor. Ancak il dışı özür grubu isteyen muhtemel boşalacaklar boşalır. Onunda sayısı 3 ü 4 ü geçmiyor malesef

Secmeli ders saatiyle ders saatini arttiririz demislerdi. 9 ya da 10 sube 5 ler. En kotu ihtimal 36 saat zorunlu + secmeli ders olur. Gecen yil 20 saat benim zumremin ise 18+6 saat de secmelisi vardi.
16 +16 +4 saat de btr nin dersi olur. Secmelileri daha eklemedim bile. Normu sonra 2ye dusururler mi bilemem.

14 tane tercih yaptım 13 ü muhtemel boşalacak
Hakkımızda hayırlısı ne diyim. Ankarada norm aslanın ağzında

Hatice Hikmet Oğultürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarzı okullar nasıl biliyor musunuz? Eski kız meslek liseleri mi bu tarz okullar.Bölümlerine bakıyorum ;yiyecek,giyecek,kuaför,çocuk gelişim vb. tarzı bölümleri mevcut arada da bilişim var.Bu tarz okul tercih etmek iyi midir acaba??

Hatice Hikmet Oğultürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarzı okullar nasıl biliyor musunuz? Eski kız meslek liseleri mi bu tarz okullar.Bölümlerine bakıyorum ;yiyecek,giyecek,kuaför,çocuk gelişim vb. tarzı bölümleri mevcut arada da bilişim var.Bu tarz okul tercih etmek iyi midir acaba??
Küçük bir okul. Öğrenci sayısı da az bildiğim kadarıyla.

Merhaba arkadaşlar Yenimahalle de açılan okulları paylaşabilir misiniz? Norm fazlası olma durumum var nereler elden gidiyor görmek istiyorum

Hocam bu okulda görev yapıyorum, bir senesi diğer seneyi tutmuyor, 3 öğretmeniz 2 yıl önce bir öğretmenimizi ihtiyaç olmasına rağmen norm fazlası yaptılar, geçen sene 3 öğretmen ve bir ücretliyle çalışırken bir günde norm güncellemesiyle ücretli öğretmen görevini bırakmak zorunda kaldı, bu sene ne olur bilemem ama seneye teknik bölümden öğrenci olmayacağı için yine norm azalır, zaten okul küçük ve öğrencisi az, okul küçük olduğunda şef odası falan yok
Artık herkes diken üstünde, bir norm güncellemesiyle bir günde eğitim devam ederken öğretmenlerin yerleri değişebiliyor

Son düzenleme:
Bu sene türkiye genelinde teknik bölümleri merkezi okullarda belirleyip diğer okullarda kapattılar, bir seneye mahsus bu sene başvuru aldılar bir daha alınmayacak. Müdürümüz buna benzer uygulamayı alanlar için de uygulayacaklar demişti. mesela bilişimi ticaret meslekte ,giyimi kız meslekte, elektriği endüstri mesleklerde açacaklar, buna istinaden bizim bilişim bölümünün kapatılıp eski ismiyle yamantürk ticaret meslekte açık kalacağını söyledi. Sizce doğruluğu nedir? Teknik programlar için bunu uygulamışken alanlara yapmama ihtimalleri var mıdır?

Eylül ayı mazaret sonuçları açıklandı. atama.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

atama.meb.gov

Buna göre Ankara'ya atanan arkadaş var mı? Hangi okula atandınız ?

Geri